Skocz do zawartości
RickSanchez

RTX 2070 SUPER GAMING vs RX 5700 XT Red Devil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ciągle biję się z myślami i przeszukuje dziesiątki forów i benchmarków w celu odpowiedzi na pytanie: jaką kupić kartę graficzną do 2500zł?

 

Zestaw będzie zawierał RAM 3600MHz Viper Steel CL17 + Ryzen 5 3600 (bez X) no i zasilacz 650W (Supremo L2 lub Seasonic Focus plus 650w 80+ Gold)

 

Zastanawiam się nad czymś z tego porównania: https://www.x-kom.pl/comparison/515066,504676,504445,514370,504675

 

W skrócie: RX 5700 XT Red Devil od PowerColor, czy może warto dorzucić do 2070 SUPER GAMING OC lub np. https://www.x-kom.pl/p/505261-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2070-super-phantom-gs-8gb-gddr6.html

 

Albo w ogóle coś innego... Komp ma służyć do grania w najnowsze tytułu, obecnie RDR2 (bez 4k :D) i chciałbym nie mieć pieca pod biurkiem :)

 

No i chce wiedzieć na obniżkę jakiej karty polować, jeśli takowa będzie w najbliższym czasie, bo wybór ciężki, sporo wersji tych kart obecnie jest dostępnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700XT jest ogólnie bardziej opłacalna od 2070S, ale Red Devil za 2279 to tak średnio. W proshopie masz ją prawie 200 zł taniej.

 

Jak Radeon, to Red Devil, Nitro+, ew. Pulse czy Red Dragon - te modele mogę polecić. Może na Amazonie będą fajne promki na Black Friday.

 

Teraz za ok: 1800 zł masz Red Dragona na hiszpańskim amazonie:

https://www.amazon.es/PowerColor-Radeon-Dragon-Tarjeta-gr%25C3%25A1fica/dp/B07WNYZJ7Y/?tag=pepperpl0b1-21

W porównaniu do 2070S masz 700 zł oszczędności, a różnica w wydajności nie jest warta dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty podobne wydajnościowo, zwłaszcza w nowych grach, plus RDNA jest rozwojowe i można oczekiwać, że z czasem zacznie tylko zyskiwać na Turingami. Zmierzam do tego, że trzeba brać co tańsze i tutaj 5700 XT wychodzi na prowadzenie. Tyle że nie Red Devil za ponad 2200 zł, tylko albo MSI Gaming X za ~2050 zł, albo Gigabyte Gaming OC za ~1950 zł (a trafiają się i poniżej 1900 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście też uważam, że taka cena obecnie jest zbyt duża, a podałem tylko dla przykładu link z x-koma. Będę polował na coś na (lub przed) Black Friday i jak się trafi poniżej 1900zł to w takim razie wezmę tego Red Devila :) Ma mniejszy pobór prądu od Nitro+ i faktycznie przy tak dużej wtedy różnicy ceny to najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak wyżej, 5700XT bardziej opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą rozkmine ale biorę 5700 XT jednak cena przemawia za AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2070 s gaming oc - tylko kupionego za 2100 .

w niektórych produkcjach mocno zjada 5700xt

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja 5700 XT, mianowicie Gaming X: https://www.x-kom.pl/p/517866-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x-8gb-gddr6.html - czy to byłoby lepsze czy gorsze niż Red Devil i dlaczego?

Gaming x ma chyba najlepsze chłodzenie z rx'ów 5700 xt, do tego znacznie lepszy wyglad od red devila.

Ja bym brał na twoim miejscu albo tego rx'a gaming x albo rtx 2070s palit gamerock.

Rtx jest minimalnie wydajniejszy, ma ray tracing i chyba mniej problemów ze sterownikami. AMD czasem ma z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej mówią bierz RX 5700 XT z czasem zacznie zyskiwać i zjadać tego RTX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast z perspektywy 4 miesięcy posiadania 5700xt kupiłem rtx'a bo miałem dość nie działających sterowników. Może naprawią sterowniki, może kiedyś przegoni rtx'a ale teraz jest teraz i chcę włączyć bfv czy cod'a czy coś innego w 144hz i zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming x ma chyba najlepsze chłodzenie z rx'ów 5700 xt, do tego znacznie lepszy wyglad od red devila.

 

Z chłodzeniem to jeden rabin powie tak, drugi nie. Oba stoją chyba na wysokim, podobnym poziomie. A wygląd to sprawa osobista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Radeonie są problemy z grzaniem się pamięci wiec najlepiej kupić model który ma to przetestowane i wiadomo ze nie będzie temp powyżej 80 stopni bo to wpłynie na żywotność karty.

Tak czy siak Radeon jest bardziej opłacalny od RTX tylko musisz znaleźć dobra cenę. 400 czy 500 zl dopłaty do Nv z prawie ta sama wydajnością jest słabe. Jasne jest RT jest lepsze OC (RTX po OC praktycznie zrównuje się lub przegania RTX2080) i lepsze sterowniki ale czy to warte takiej kasy odpowiedz sobie sam.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt z tym grzaniem pamieci ale...od czego jest gwarancja. I tak wiekszosc zapalonych graczy trzyma karte nie dluzej jak 3 lata wiec..Gaming X, Nitro+, Red Devil cos z tych mozna brac spokojnie. Jest jeszcze Pulse ale to troszke gorsza karta. Za 2100 zl mozna kupic Red Devil w proshop i to wydaje sie byc najlepsza opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z MSI RX 5700 XT Gaming x pt.: wentylatory cały czas pracują? Nie wchodzi w stan pasywny mimo, że ma 33 stopnie... bios niby najnowszy...

ok. poradziłem sobie, winne były ustawienia sterownika - WattMan.

Edytowane przez tujek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w 1080p kupiłbym RTXa,

będą lepsze wyniki ze względu na mniejszy narzut na procesor,

jak 1440p to RX 5700 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z MSI RX 5700 XT Gaming x pt.: wentylatory cały czas pracują? Nie wchodzi w stan pasywny mimo, że ma 33 stopnie... bios niby najnowszy...

ok. poradziłem sobie, winne były ustawienia sterownika - WattMan.

Kolega mial ta karte, ile mial z nia problemow to sie w glowie nie miesci az poszla na zwrot.

 

Na Radeonie są problemy z grzaniem się pamięci wiec najlepiej kupić model który ma to przetestowane i wiadomo ze nie będzie temp powyżej 80 stopni bo to wpłynie na żywotność karty.

Tak czy siak Radeon jest bardziej opłacalny od RTX tylko musisz znaleźć dobra cenę. 400 czy 500 zl dopłaty do Nv z prawie ta sama wydajnością jest słabe. Jasne jest RT jest lepsze OC (RTX po OC praktycznie zrównuje się lub przegania RTX2080) i lepsze sterowniki ale czy to warte takiej kasy odpowiedz sobie sam.

Fajnie kupic karte, ktora ma tak podstawowe problemy ze to sie w glowie nie miesci i utrudnia normalne uzytkowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTXach nie ma wglądu na temperaturę pamięci przez aplikację,

mogą być także wysokie w podstawowych niereferentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mial ta karte, ile mial z nia problemow to sie w glowie nie miesci az poszla na zwrot.

Ale dobrze wiesz, że to nie wina sprzętu, tylko softu przygotowanego przez AMD ;) Nie oszukujmy się, niższa cena Navi nie bierze się z powietrza. Czerwoni mają bardziej problematyczne sterowniki, do tego gorsze od strony wydajności CPU, co może mieć znaczenie, jak ktoś ma monitor z wysokim odświeżaniem i celuje w sporo FPS, nie mają śledzenia promieni, itd. Zatem jest to klasyczne coś za coś i decyzja należy do konsumenta, która opcja mu bardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wiem ze to nie wina sprzetu i cena do wydajnosci nie jest zla jednak oprogramowanie lezy i kwiczy ale tak jak piszesz cos za cos.

 

Najbardziej mnie rozbrajaja te teskty amd jest jak wino :lol2: Zastanawiam sie kiedy te mity ludzie przestana powielac, tak jak ubijanie przez nvidia starszej generacji..

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5700 XT Red Devil za 2030 jest na ten moment kapitalną ceną - takiej jakości komponenty i chłodzenie w RTX 2070 super zaczynają się chyba od 2600 w górę.

Ja gram w normalnym 4k 60hz bez freesync i wszystko działa bardzo dobrze zero problemów ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że się Red Devil w dużych sklepach zaczyna zdecydowanie wyżej niż 2030 zł (to promocja jakaś?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę, że się Red Devil w dużych sklepach zaczyna zdecydowanie wyżej niż 2030 zł (to promocja jakaś?).

 

Jest promocja w MediaExpert i jeszcze darmowa wysyłka

Red Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dobra oferta. Ale za 2050 zł jest w ProLine model GAMING X, bez żadnych promocji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...