Skocz do zawartości
Ketiw

Uniwersalny laptop 3500-4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jaki jest budżet?

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?

4. W jakim kraju będzie dokonany zakup (jeśli w Polsce można punkt pominąć)?

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:

Lubiani:

Niechciani:

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku (oczywiście każdy chciałby idealnego laptopa, najlepiej za tysiąc złotych, ale trzeba wybrać kilka najważniejszych cech na których najbardziej nam zależy)? Dla pomocy podrzucam kilka cech: niska waga, długi czas pracy, jakość wykonania, kultura pracy, dobry ekran, konkretne interfejsy, wygodna klawiatura/touchpad, dobre głośniki, długa gwarancja itp itd...

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.

15. Kiedy planujemy zakup?

16. Jak długo planujemy go używać?

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.

 

 

1. Budżet - 3500 zł - 4000 zł.

2. Na osobę prywatną.

3. Raczej 15,6".

4. Polska.

5. Lubiani: brak.

Niechciani: brak.

6. Programowanie, internet - 50%; gry - 30%; filmy, multimedia - 10%; sprawy biurowe - 10%.

7. Najbardziej zależy mi na wydajności i szybkości działania. W dalszej kolejności (istotność malejąca) - jakość wykonania, kultura pracy i dobry ekran (tak samo ważne, przy czym kulturę pracy jestem w stanie poświęcić na rzecz lepszej wydajności), długi czas pracy (tutaj już jestem skłonny do sporych ustępstw), niska waga (byle nie ważył 4kg).

8. Dość często będzie używany poza domem, ale raczej nie w czasie podróży, więc mobilność nie jest najistotniejsza.

9. Tak, głównie Football Manager + do 3 innych tytułów rocznie (RDR2, GTA, Wiedźmin i tego rodzaju najpopularniejsze tytuły, czasem jakieś indyki). Co do detali... Im więcej się uda wyciągnąć, tym oczywiście lepiej, ale mam nadzieję na płynną grę na średnich (średnio-wyższych) detalach.

10. 4h jest do osiągnięcia? Im więcej tym lepiej, ale zazwyczaj będę w zasięgu gniazdka.

11. Raczej zakup przez internet, ale niczego nie wykluczam.

12. Może być bez, a jeśli już z systemem, to tylko Windows 10.

13. Bez preferencji.

14. Nie za bardzo przypadają mi do gustu krzykliwe gamingowe designy, więc bliżej mi do takiego Lenovo Y540.

15. Tegoroczny black friday.

16. 5 lat.

17. SSD zdecydowanie, HDD ewentualnie jako drugi dysk. Co do pojemności mam poważny dylemat - 480 GB powinno wystarczyć. 256 GB jeszcze też wchodzi w rachubę, ale już stawia przy sobie znak zapytania.

18. Nie.

19. Preferowana specyfikacja:

- raczej 16 GB RAM, koniecznie 2 sloty,

- karta graficzna GeForce GTX 1050Ti lub 1650 (1050 też ujdzie w ostateczności),

- raczej i7 9gen, chociaż zastanawiam się czy na pewno potrzebuję aż tyle.

 

Moje typy:

Lenovo IdeaPad L340

Lenovo Legion Y540 (naczytałem się, że świszczy podczas użytkowania i trochę się tego boję)

Lenovo Legion Y530

Dell Inspiron G5 (niezbyt podoba mi się z wyglądu)

 

Będę wdzięczny za każdą radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując i nieco przekraczjąc budżet możesz nawet dostać GTX'a 1660Ti:

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/8GB/512 za 4099zł

Co prawda nie ma tu 16GB pamięci, a wydajność Ryzena, to pozimo i5-X300H, ale ram możesz dołożyć ,a karty już nie wymienisz. Jeżeli chodzi o wydajność w grach, to oczywiście będzie to lepszy zestaw niż laptopy z GTX'em 1650.

Design do oceny, choć moim zdaniem raczej nie jest źle.

Pozostając w budżecie dostaniesz natomiast:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/480 GTX1650 za 3899zł

Jeżeli chodzi o samą specyfikację, to jest ona b. podobna do wcześniej wymienionego Asusa, z tym że do oceny pozostawiam design. W przypadku zakupu laptopa HP można spróbować skorzystać z vouchera, co obniży cenę laptopa o 400zł -> link

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

Lenovo IdeaPad L340

(...)

Dell Inspiron G5 (niezbyt podoba mi się z wyglądu)

 

L340 ma tylko jeden slot RAM więcj dyskwalifikacja już na starcie, Inspiron G5 to plastik fantastik - na zdjęciach wygląda o wiele lepiej niż w rzeczywistości także możesz śmiało zapomnieć o tym modelu, są zdecydowanie lepsze propozycje.

 

Aż się dziwię że nikt jeszcze nie polecił Legiona - w końcu to jeden z nielicznych laptopów które można dostać bez systemu mocno obniżając cenę + jest naprawdę świetnie wyceniony + ma bardzo dobre chłodzenie. Więc wrzucam gotową konfigurację:

 

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/16GB/480 GTX1650 - 3999 zł

Oczywiście GTX 1660 Ti jest o wiele wydajniejsza kartą ale nawet przez I5-9300H będzie lekko ograniczana więc tym bardziej przez Ryzena który jest od i5-9300 mniej wydajny w grach. Dlatego też jeśli już GTX 1660Ti to wypadałoby wybrać wersję z i7 a to już mocno wykracza poza budżet.

 

Alternatywą będzie HP Pavilion którego podesłał przemekan - też świetny laptop z dobrym chłodzeniem i dobrą wyceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...