Skocz do zawartości
hhh666

monitor 144hz - zacinanie się na ustawieniu 60/100 etc

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

mam od jakichś 6 miesięcy monitor 144mhz. Do momentu jak grałem tylko w CS wszystko było dobrze, bo fpsów trzymał o wiele więcej niż 144hz.

Natomiast w innych grach to jest jakiś dramat.

 

W ESO trzyma mi 100fps (taki max w grze ustawiony jest, nie zmieniałem nic w tym ale wiem ze sie da) - Tnie się niemiłosiernie. Chociaż tutaj może wina optymalizacji gry.

The outher worlds - muszę grać na minimalnych ustawieniach wszystkich żeby w miarę trzymało 144fps bo inaczej pokaz slajdów.

Borderlands 3 - to samo co w the outher worlds.

 

To przykłady ostatnich gier w które grałem, ale taka sytuacja jest w każdym tytule.

 

Czy to jest specyfika monitorów 144hz i mam po prostu kupić drugi 60hz do nowszych gier czy o co chodzi?

Myślałem, że nie będzie problemu żeby się przełączyć na odświeżanie w monitorze np 60hz czy 100hz albo 120, a tu wychodzi na to że po takim przełączeniu wszystko się tnie niemiłosiernie.

 

Prosiłbym o wytłumaczenie czy da się coś z tym zrobić czy też tak to jest z tymi monitorami i mam kupić jakiś 60hz bo to jest cyrk, żebym na i7 7700k i gtx1660Ti musiał grać w minimalnych w Borderlands 3 albo the outher worlds, a i tak się przycinają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz g sync compatybile? to załatwia sprawę ewentualnie do tych gier ustaw odswiezanie 60 hz i i vsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam g sync compatybile ale to nic nie zmienia :E w sensie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie odpaliłem Diablo 3 po kilku latach. Nawet tam mam lagi dziwne przy ok. 110fps :E (spadki czasem z ok 185)

Edytowane przez hhh666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to Ty się przyzwyczaiłeś to płynności 144Hz i teraz wszystko poniżej tego odczuwasz jako klatkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...