Skocz do zawartości
tkaczu151

[Zestaw] Ocena komp do pracy z wykorzystaniem grafiki/3000zł/B-OC/BRAK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przebrnąłem przez kilkanaście albo i nawet kilkadziesiąt tematów na forum odnośnie złożenia komputera w budżecie jaki został założony.

 

Chciałbym się upewnić czy na pewno nic nie przekręciłem i wszystko będzie ze sobą współgrało, ponieważ jestem zwykłym laikiem w tym temacie.

 

Obudowa: SilentiumPC Signum SG1M Pure Black

Zasilacz: be quiet! SYSTEM POWER 9 500W

Płyta główna: Gigabyte B450M DS3H

Procesor: AMD Ryzen 5 2600

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G, 6GB GDDR5

Dysk: SSD Crucial MX500 500GB SATA3

Pamięć: Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

 

Jeśli chodzi o przeznaczenie komputera będzie obsługa programu CadDecor oraz programu sprzedażowego Subiekt nexo. W związku z tym, że komputer ma być na długie lata tak jak jego poprzednicy (6-8 lat) chcę zbudować coś mocniejszego, aby nie miał problemów w związku z kolejnymi update programu do wizualizacji.

 

Obecnie wymagania programu to: procesor czterordzeniowy 3GHz, Cache 3mb / RAM 16gb / Karta 3-4GB RAM

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Edytowane przez tkaczu151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę do zmiany tutaj będzie:

- obudowa na SG1 TG (lepsza wentylacja i lepsze wyposażenie)

- zasilacz na Vero L2 500W (o wiele niższe temperatury i lepsza regulacja napięć)

- płyta na AB350M Pro 4 R2.0 / B450M Pro 4 z uwagi na lepszą sekcję

- karta na stormx'a / najtańszy model, ew 1660 super najtańszy model

- SSD na SX8200 Pro 512GB

 

 

No, prawie cały zestaw, ale przy tym będzię o wiele lepiej działał, stabilniej, szybciej itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę do zmiany tutaj będzie:

- obudowa na SG1 TG (lepsza wentylacja i lepsze wyposażenie)

- zasilacz na Vero L2 500W (o wiele niższe temperatury i lepsza regulacja napięć)

- płyta na AB350M Pro 4 R2.0 / B450M Pro 4 z uwagi na lepszą sekcję

- karta na stormx'a / najtańszy model, ew 1660 super najtańszy model

- SSD na SX8200 Pro 512GB

 

 

No, prawie cały zestaw, ale przy tym będzię o wiele lepiej działał, stabilniej, szybciej itd ;)

Dzięki za odpowiedź, jeśli możesz to ustosunkuj się do moich pytań poniżej :)

 

1. Jeśli chodzi o obudowę - wolałbym coś bez okna

2. Zasilacz - czytałem o tych Vero, że lubią przychodzić awaryjne, a be queit podobno też dobrze trzyma napięcia i mam go w 2 jednostkach już i jestem zadowolony,

3. Płyta ASRock B450M Pro4 będzie ok?

4. Czym będzie się różniła karta gigabyte gtx 1660 6gb od gigabyte gtx 1660 6gb super? z tego co znalazłem to będzie ok 15% szybsza?

5. Tutaj rozumiem, że dyski na m2 będą szybsze, jednak jak jest z żywotnością, można określić, które dłużej posłużą czy nie ma różnicy? Adata SSD XPG SX8200 PRO 256gb tak na prawdę będzie mi wystarczał bo nie będzie zużywane tam więcej niż 100gb.

Edytowane przez tkaczu151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jeśli możesz to ustosunkuj się do moich pytań poniżej :)

 

1. Jeśli chodzi o obudowę - wolałbym coś bez okna

2. Zasilacz - czytałem o tych Vero, że lubią przychodzić awaryjne, a be queit podobno też dobrze trzyma napięcia i mam go w 2 jednostkach już i jestem zadowolony,

3. Płyta ASRock B450M Pro4 będzie ok?

4. Czym będzie się różniła karta gigabyte gtx 1660 6gb od gigabyte gtx 1660 6gb super? z tego co znalazłem to będzie ok 15% szybsza?

5. Tutaj rozumiem, że dyski na m2 będą szybsze, jednak jak jest z żywotnością, można określić, które dłużej posłużą czy nie ma różnicy? Adata SSD XPG SX8200 PRO 256gb tak na prawdę będzie mi wystarczał bo nie będzie zużywane tam więcej niż 100gb.

1. No to AR5 / SG1

2. Vero jest obecnie chyba najpopularniejszym zasilaczem, pewnie może się zdarzyć, że będzie jakaś sztuka awaryjna - ale na ilość, jaka została sprzedana, to promil. Ten BQ w środku ma temperatury rzędu 80*C, gdzie główny kondensator od Elite może pracować do MAX 85*C - także no nie jest za dobrą jednostką. Same kondy od Elite też nie są w żadnej czołówce czy coś :P

3. Tak

4. No, może nie 15% szybsza, ale będzie wydajniejsza

5. W zasadzie to normalnie, są dyski gorsze i lepsze, lepszy pożyje Ci zwykle dłużej :P A taki Ci też poleciłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No to AR5 / SG1

2. Vero jest obecnie chyba najpopularniejszym zasilaczem, pewnie może się zdarzyć, że będzie jakaś sztuka awaryjna - ale na ilość, jaka została sprzedana, to promil. Ten BQ w środku ma temperatury rzędu 80*C, gdzie główny kondensator od Elite może pracować do MAX 85*C - także no nie jest za dobrą jednostką. Same kondy od Elite też nie są w żadnej czołówce czy coś :P

3. Tak

4. No, może nie 15% szybsza, ale będzie wydajniejsza

5. W zasadzie to normalnie, są dyski gorsze i lepsze, lepszy pożyje Ci zwykle dłużej :P A taki Ci też poleciłem :P

 

 

Ok, czyli na ten moment:

 

Obudowa: SilentiumPC Signum SG1 Pure Black (SPC229)

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)

Płyta główna: ASRock B450M Pro4

Procesor: AMD Ryzen 5 2600

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6G 6GB GDDR6 (GV-N166SOC-6GD)

Dysk: SSD ADATA XPG SX8200 PRO 256GB PCIe x4 NVMe

Pamięć: Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

 

Zastanawiam się dalej nad płytą główną mimo wszystko. Słyszałem, że zamiana Gigabyte B450M DS3H na ASRock B450M Pro4 za wiele nie wniesie i jeśli już dokładać to lepiej do ATX Gigabyte B450 GAMING X, co sądzisz?

Edytowane przez tkaczu151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty ASRocka Pro 4 / Gaming K4 do 400zł nie mają żadnej konkurencji, Gigabyte zrypał sprawę z sekcjami :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuję ci bardzo za pomoc :) Ostatnie pytanie: myślicie, że jest sens czekać z zakupem do black friday? Macie jakieś doświadczenia/informację czy coś ciekawego zazwyczaj w takie dni jest i opłaca się czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...