Skocz do zawartości
knestyp

komputer pod ryzen 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o ocenę tego zestawu i pomoc w doborze obudowy.

 

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Chłodzenie procka: fera 3

Dysk SSD: Crucial MX500 1TB

Zasilacz: Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold

Płyta główna: MSI B450 TOMAHAWK MAX

Ram: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3200MHz (x2 8gb)

Karta graficzna: chwilowo będę używał RX 570 8gb przeniesionego z starego peceta

 

Wiem że z tym starym RX 570 ten komputer nie będzie zbyt bardzo zbalansowany ale taka grafika na razie mi starczy.

Czy ta fera 3 w ogóle ma sens? Nie jestem pewien czy pudełkowe chłodzenie tego procesora jest dobre. Nie żebym miał się od razu zabierać za podkręcanie ale niskie temperatury są zawsze mile widziane.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera 3 ma sens jak najbardziej.

W zależności od tego jakie GPU planujesz tam włożyć, możesz wziąć zasilacz 550W.

Reszta ok, ew. RAMy możesz zmienić na Cruciale Ballistix CL15 3000MHz z "AES" w kodzie producenta. Dobrze się podkręcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera 3 ma sens jak najbardziej.

W zależności od tego jakie GPU planujesz tam włożyć, możesz wziąć zasilacz 550W.

Reszta ok, ew. RAMy możesz zmienić na Cruciale Ballistix CL15 3000MHz z "AES" w kodzie producenta. Dobrze się podkręcają.

za kilka miesięcy prawdopodobnie kupie rx 5700 jeśli chodzi o grafike

a czy masz jakieś sugestie co do obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tylko kilka zmian:

- płyta na B450 Gaming K4 + aktualizacja BIOS (wybór tak samo dobry, a tańszy)

- RAM na Viper 4 2x8GB 3200MHz CL16 / Crucial 2x8GB 3000MHz CL15

- gdzie obudowa?

- wolałbym Fortisa 3, ciszej

- SSD jeżeli jest budżet na SX6000 Pro / SX8200 Pro 1TB

 

Oprócz tego spoko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- gdzie obudowa?

No właśnie liczyłem na jakieś sugestie :D

czy SilentiumPC Armis AR3 będzie dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie liczyłem na jakieś sugestie :D

czy SilentiumPC Armis AR3 będzie dobra?

J.W. SG1 TG będzie tutaj fajną opcją :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...