Skocz do zawartości
Squash7

[Modernizacja] 1000zł/Gry/B-OC/Moc/GPU/AM4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To co mam:

1x MSI B85M-E33 /intel B85, LGA 1150/ ł

1x Intel Core i5-4670 /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

1x Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

1x SilentiumPC Spartan LT HE922

1x Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

1x Asus GeForce GTX 760 DCII OC 2GB DDR5 256bit (1072/6008) + Watch

 

zasilacz:

88d04f4cdf50.jpg

 

przykładowe fpsy w grach:

 

7dtd

3c5466ce3593.png

b1465139d40e.png

 

eft

 

47abc3a0d111.png

ea63d4d02d2b.png

a432c8fb6917.png

 

Chciałbym uzyskać kilka FPS-ów więcej w moim starym dziadku. Patrząc nie wprawionym okiem na zrzuty ekranu to wydaję mi się że procesor przy tej karcie się nudzi.

Wymyśliłem że może do tego co mam dokupie RXa 580 z xkomu za 640 zł + jakąś zasiłkę 500w 80+ bronze na teraz a po wypłacie (lub dwuch) przesiąde się na ryzena1600/16 gb ram/b450m. Pytanie czy to ma sens? Czy tak płyta (b85M) główna obsłuży tego RXa? Przyznam że trochę licze na to że po zakupie tej karty zyskam z tym procesorem z 20-30 fps w tych gierkach i przesiadka na ryzena trochę się oddali. Co myślicie? Sprzedaż starego sprzętu nie wchodzi w grę bo staruszek przy wymianie pójdzie dla mojej kobitki. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-4770/90 +RX570

 

Albo tak jak mówisz RX 580 (nie widziałem w tej cenie ale nie śledzę) a za miesiąc ryzen -jak najbardziej ma to sens. Sama przesiadka na RX da zauważalny wzrost wydajności.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten zasilacz który mam nie ma 8 pinowego zasilania dla RXa, po za tym czy ten zasilacz uciągnął by radeona?

 

RX 580:

https://www.x-kom.pl/p/365398-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-580-dual-oc-4gb-gddr5.html

 

Nie zauważyłem Twojej edycji. Czyli to co mam + jakiś nowy zasilacz powinno uciągnąć nową kartę? Nie bardzo wiem czy są jakieś niekompatybilości przy takiej starej płycie i nowszych kartach graficznych.

Edytowane przez Squash7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten zasilacz który mam nie ma 8 pinowego zasilania dla RXa, po za tym czy ten zasilacz uciągnął by radeona?

Ta pierwsza propozycja to była tak na szybko, zagalopowałem się, nie doczytałem dołu. :E To co napisałeś na dole, ma sens jak najbardziej. Już po wymianie samej karty odczujesz sporą różnice.

 

Kartę (RX580) jak najbardziej będziesz mógł podpiąć pod swoją starą płytę i da ona spory wzrost wydajności. 4 rdzenie to co prawda trochę mało, ale wszystko zależy od gier w jakie będziesz grał, być może nawet to Ci wystarczy.

 

SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze 189 zł w zupełności wystarczy.

 

Co do kompatybilności to nie powinno być problemów, BIOS zaktualizuj na wszelki wypadek.

 

Edit: Zasilacz może by i dał radę a może i by nie dał, nie są to dobrej klasy zasilacze, choć bomba to to tez chyba nie jest, ale nie ma sensu się bawić w jakieś przejściówki, zwłaszcza jak być może zmienisz pozostałe podzespoły.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji BIOSu to pewnie znajdę coś w necie ale jak byś mógł (lub ktoś zainteresowany) zerknąć na ostatni zrzut ekranu. GPU 50% i CPU 50% a klatek 29... Co tu może blokować?

a432c8fb6917.png

Edytowane przez Squash7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie ma jakiejś blokady klatek? Nie masz jakiego fast synka czy innego v-synka włączonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie ma jakiejś blokady klatek? Nie masz jakiego fast synka czy innego v-synka włączonego?

 

Taką płynność otrzymuje tylko na tej mapie (nowej, dużej). Pomiędzy mapami nic nie zmieniam w ustawieniach graficznych. No i gdy wejdę do budynku na tej mapie ilość klatek wzrasta, ale nie do komfortowych ilości (około 40fps).

 

Pomijając tą jedną mapę, już wiem co i jak. Biorę to co poleciłeś a resztę zobaczymy. Dzięki wielkie za poświęcony czas :thumbup:

Edytowane przez Squash7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-4770/90 +RX570

 

Albo tak jak mówisz RX 580 (nie widziałem w tej cenie ale nie śledzę) a za miesiąc ryzen -jak najbardziej ma to sens. Sama przesiadka na RX da zauważalny wzrost wydajności.

 

539zl

w luj za drogi w stosunku do swoich lat i tylko 4core .. nie miazdzy mojego starego xeona 3.2Ghz 1155 4/8 a kosztuje ponad 2x tyle

to juz lepiej kupic cos takiego

https://allegro.pl/oferta/intel-core-i7-3930k-6x3-2-ghz-pasta-8485730478

i nowe mobo

https://allegro.pl/oferta/jingsha-x79p-lga2011-quad-channel-nvme-gaming-gw24-8567783967

 

cenowo to samo a wydajnosc.. no coz :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, to jak zostało napisane kupić teraz kartę, a za miesiąc zmienić platformę na świeżą.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie rzeźbienie w g...nie. Teraz kupić GPU, a jak efekt nadal będzie słaby albo uznasz że masz siano i chęci, myśleć o rajzenie choćby na używanych częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W poniedziałek dorwę RXa 580, porobię zrzuty i tu wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

 

 

Rx 580 na pokładzie. Około 20 FPS więcej.

 

 

GTX760 ca9ca5f65a58.png

 

RX 580 60a14854cdfd.png

 

---------------------------------

 

GTX760 e8e13c1392fb.png

 

RX 580 2e3bfeca351b.png

 

---------------------------------

 

GTX760 f7232f80aa2b.png

 

RX 580 6d0cb253f380.png

 

 

Pewnie bez 6 rdzeni się nie obejdzie, ale już mam zasiłke do tego przygotowaną. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...