Skocz do zawartości
gringo55

Czarny ekran na nowym zestawie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie pierwszy raz złożyłem swój komputer, oczywiście nie obyło się bez komplikacji.

Mianowicie mam już wszystko podłączone, gdy odpalam komputer wszystkie diody i wiatraki chodzą jak powinny.

Problem w tym że na ekranie nic się nie dzieje, jest tylko czarny ekran, a podczas włączania z biosu wydobywa się jeden długi dźwięk i trzy krótkie.

Co mogłem spartaczyć przy montażu?

 

Cpu: Ryzen 5 2600

Płyta: Gigabyte B450M DS3H

Karta graficzna: Asus Radeon RX580

Ram: Patriot Viper 2x8gb 3200mhz

Zasilacz: SilentumPC Deus G1 600w

Edytowane przez gringo55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie pierwszy raz złożyłem swój komputer, oczywiście nie obyło się bez komplikacji.

 

Fajnie by było jakbyś napisał co to za zestaw, z jakich jest podzespołów.

 

Mianowicie mam już wszystko podłączone, gdy odpalam komputer wszystkie diody i wiatraki chodzą jak powinny.

Problem w tym że na ekranie nic się nie dzieje, jest tylko czarny ekran, a podczas włączania z biosu wydobywa się jeden długi dźwięk i trzy krótkie.

Co mogłem spartaczyć przy montażu?

 

Wg internetów "1 długi, 3 krótkie - błąd podczas testów karty graficznej" Karta dobrze dociśnięta?, zasilanie dobrze wpięte?? Wypnij i wepnij na spokojnie jeszcze raz.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakbyś napisał co to za zestaw, z jakich jest podzespołów.

 

 

 

Wg internetów "1 długi, 3 krótkie - błąd podczas testów karty graficznej" Karta dobrze dociśnięta?, zasilanie dobrze wpięte??

już zaktualizowałem wpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź podłączenie grafiki (dociśnij kable i przy włączaniu zobaczy\ czy wentylatory od karty się poruszą itp). Jeśli masz też kartę zintegrowaną (chyba jest w nim Vega), to podłącz pod zintegrowaną kartę i zobacz czy wstanie.

Sprawdź, czy dobry kabel zasilania podpiąłeś pod kartę - ja w swoim przypadku miałem źle oznakowane kable z zasilacza i też miałem podobny problem.

 

Sprawdź też, czy na płycie masz jakiejś sygnalizacji w postaci diody LED (EZ Debug to się zwie chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...