Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój komp składa się z

MSI gtx 1060 6gb

i5 6500 3.20ghz

ASRock h170a-x1

Hyperx 2x4 GB ddr4 2133 MHz

ten post dotyczy właśnie pamięci ram.Więc,czy na tej płycie którą posiadam można bez problemu zamontować pamięci na przykład 3000 MHz,doszukałem się w internecie ,że ta płyta obsługuje pamięci z taktowaniem tylko 2133,odrazu wyjaśnię,że nie znam się na upgreadowaniu biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontować można ale wsadzisz i zwolnią do 2133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiałem się takiej odpowiedzi,czyli pozostało mi tylko dopasować dotych dwóch dwie o podobnych parametrach.Raczej wątpię, że są kości 8 GB z taktowaniem takim jak moje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiałem się takiej odpowiedzi,czyli pozostało mi tylko dopasować dotych dwóch dwie o podobnych parametrach.Raczej wątpię, że są kości 8 GB z taktowaniem takim jak moje

najlepiej to sprzedaj te 2 i kup 2x8gb nie ma sensu się bawić w 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego komputronik musi być? druga sprawa że możesz wsadzić szybsze i po prostu zwolnią do 2133 nawet mogą być wydajniejsze bo zrobisz lepsze timingi, możesz kupić takie pamięci https://www.emag.pl/pamiec-ram-corsair-vengeance-ddr4-2x8gb-dram-2133mhz-c13-cmk16gx4m2a2133c13/pd/DYT6C2BBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=14844556&cmpid=60049&711719870050 a te co masz wystaw na sprzedaż

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRam Iridium DDR 4 (2 x 8GB) 16 GB 2133 CL 15 a na przykład takie coś ma wyższe CL od tych które ty proponowałeś,tylko kosztuje o 100 zł więcej.Wogóle czy będzie duża rożnica między CL15,a CL13

Edytowane przez mr.mischief

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup płytę główną z170 z biosem OC-NON-K i podkręcisz sobie CPU i RAM. Tylko zostaje jeszcze CPU 4 wątkowe, przydaloby się i7 6700 chociaż.

 

Koszt całościowy będzie mało atrakcyjny, ale jeszcze do przełknięcia:

https://allegro.pl/oferta/intel-core-i7-6700t-processor-8667791260

 

 

Pytanie czy zdecydujesz się na OC-non-K. Niby nie jest to mega trudne, ale skoro masz problem nawet z doborem pamięci to nie wiem czy podołasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRam Iridium DDR 4 (2 x 8GB) 16 GB 2133 CL 15 a na przykład takie coś ma wyższe CL od tych które ty proponowałeś,tylko kosztuje o 100 zł więcej.Wogóle czy będzie duża rożnica między CL15,a CL13

2133 z cl15 to jest już zamulone jak matryca 60hz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale płyta główna narazie musi zostać taka jaka jest... także już wiem czego szukać czyli 2x8 2133 MHz cl13

 

orientuje się ktoś może czy w takim red dead redemption 2 będzie różnica między 8 a 16 GB RAM

Edytowane przez mr.mischief

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale płyta główna narazie musi zostać taka jaka jest... także już wiem czego szukać czyli 2x8 2133 MHz cl13

 

orientuje się ktoś może czy w takim red dead redemption 2 będzie różnica między 8 a 16 GB RAM

 

Na YT jest porównanie, wedle niego nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...