Skocz do zawartości
ghostrjp

czy kompatybilnosc jest ramu z asrock?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ostatniego czasu mam problemy w cs z fps i plynnoscia na sprzecie rtx 2060 super i razyen 7 2700 . Fps na najnizszych w cs mam 80 gdzie powinno byc z 300 a płynnosc jest jakbym gral na 30 klatkach procesor sprawdzalem i karte wszystko ok , dysk sprawdzilem zadnych bad sectorow i podobno kolega mowil mi ze moj ram nie wspolpracuje z plyta sprawdzi mi to ktos : plyta glowna - B450M PRO4 P3.60 ASROCK a ram od : goodram ddr4 IRDM x 8gb 3000 Cl 17 z gory dzieki za inforamcje lub pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Ja zrozumiałem, że to nie są "ich" postulaty, ale te zgłaszane przez ludzi protestujących w różnych miejscach PL. Postulatów nikt nie weryfikował (bo raczej nie o to chodzi). Nie jest to partia polityczna, ale obywatelski protest kobiet (czytałem na TT że parę godzin temu pożegnano Hołownię, który chciał się jakoś podłączyć; wyraźnie organizatorkom zależy, żeby protest był czysto obywatelski, bez polityków i podziałów politycznych, reprezentujący protestujące kobiety). Myślę, że takie minimum, to by było wycofanie się z tego wyroku pseudo-TK przez pis. Odrębna sprawa to osłabienie pisu, co już widać w sondażach, na czym jak nie teraz to za jakiś czas skorzysta cała opozycja i co pozwoli na przejęcie władzy.
    • Zamówiłem właśnie 3070-tke w owocowym sklepie. Teraz tylko czekać na info z anulowaniem zamówienia przez falstart. 
    • komp nie dla mnie, pod te programy co napisałem powyżej to lepiej iść w stronę mocnego cpu + single gpu czy cpu słabsze ale jakieś podwójne gpu?   Swoją droga: najbliższe premiery procków i kart graficznych jakoś wpłyną na te wybory podzespołów? tj. warto czekać np. na nowe ryzeny itd. czy nie?
    • Ostatecznie budżet podnoszę do 2800 zł. I bardzo poważnie zastanawiam się nad nowo wydanym oneplus 8t - chyba w tym segmencie cenowym nie będzie nic lepszego ?
    • trudny problem - raczej na pewno nie kwestia liter, a to dlatego, że gdyby tak było wyświetliłby się komunikat, że nie można znaleźć pliku winload, itp; jak zainstalowałeś go 10 nadpisał bootloadera 7, tzn zastąpił go swoim i zaimportował informacje o 7 do swojego pliku bcd, z którego masz wybór - raczej na pewno dobrze zapisał tam literę, tzn swój zapisuje wtedy jako c, inny jako np d, itd; gdyby nawet było odwrotnie też nie problem, raczej wystartuje ok pytanie skąd wyświetla się to starting windows, czy wcześniej też miałeś coś takiego, i po angielsku - raczej powinno być po polsku; chodzi o to, czy wyświetla to 7 czy jeszcze10 piszesz o 1-2 sek, właśnie chyba tak ładuje się vga - to sterownik używany do wyświetlania obrazu w trakcie ładowania się systemu; może można go wyłączyć w rejestrze 7, ale chyba też nie pomoże, bo nie ma to wpływu, czy uefi\bios go sprawdza (jak się wyłączy 7 ładuje się bez obrazu) - ewentualnie można spróbować; ale nie wiem, czy z pena 10 się da w sumie najlepsze byłyby opcje albo przeformatować na legacy, albo osobny bootloader dla 7 w trybie legacy z pena - jeśli nie masz instalatora 7 też da się zrobić - po prostu bootloader 10, i tylko dopisze się 7 - start oczywiście w csm albo legacy (bootloader mbr wystartuje uefi i odwrotnie, bo te opcje odnoszą się do partycji systemowej, czyli na której jest bootloader, nie do samego systemu - system jest jednakowy); co do przeformatowania - trzeba przekopiować 7 na inny dysk, np usb, ewentualnie na dużego pena, jeśli zmieści, potem przeformatować dysk, przerzucić 7 z powrotem, i potem doinstalować 10 -7 skopiuje i przywróci np aomei backupper z pena albo 10 notabene - nie wiem, jak udało ci się przeformatować z 7 i zadziałało - czym to zrobiłeś? - programy przeformatują, ale dysk bez systemu, o ile wiem co do 10 i mbr- pewnie był przygotowany tylko do startu w uefi, stąd taka opcja - jeśli będzie zrobiony do obu opcji albo do legacy powinno być ok dodam, że dla bootloadera pen może być jak najmniejszy, nawet 1gb, itp ewentualnie wypróbuj, czy ekran bootowania pokaże ci pena- podłącz tego z10 i klawiszem załaduj ekran bootowania - jeśli pokaże do wyboru start 10 i pena chyba? powinno być ok, czyli nie będziesz musiał zmieniać za każdym razem startu w uefi, tylko wybór będziesz miał na ekranie bootowania - praktycznie nie opóźni to startu; chyba? bo uefi wtedy samo musi przełączyć na bios, jak wystartuje urządzenie w trybie legacy - ale raczej wszystkie nowsze uefi to mają ps - litery możesz sprawdzić - wpisz do uruchom (win + r) msconfig - zakładka rozruch
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...