Skocz do zawartości
PP101

[2500-3200] Laptop 17 cali do internetu i filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam laptopa dla Cioci do internetu i filmów . Musi być to 17 cali bo taki sobie zażyczyła i koniecznie dysk ssd . Oczywiście z system . Mam już typy :

 

 

https://www.emag.pl/laptop-hp-17-by1007nw-7kg36ea-8-gb-ram-512-gb-m-2-pcie-windows-10-home-6326985/pd/D0VKMGBBM/

 

Tutaj praktycznie wszystko mi pasuje dysk ssd 512 wystarczy na system i jeszcze będzie miejsce na zdjęcia, filmy . Tylko nie wiem czy hp robi dobre laptopy . Chodzi mi czy matryca jest tak samo dobra jak dell czy inne marki .

 

 

https://www.emag.pl/laptop-dell-inspiron-3780-3780-5111/pd/DM2JBGBBM/

 

dysk ssd128gb na system i 1TB na filmy i zdjęcia .

 

 

 

Jaki byście wybrali a może polecicie mi jakieś inne . Nie musi być to jakiś demon prędkości ale przy 17 calach jest dość mały wybór . Jedynie chciałbym żeby laptop miał dysk ssd na system bo to bardzo przyspiesza uruchamianie i korzystanie z internetu .

Edytowane przez PP101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hp też ma dobrą matrycę. Wziąłbym tego hp, bo dell ma 128-GB dysk systemowy, który z czasem może się zapchać i ciocia będzie mieć problem. No chyba że ciocia kumata i będzie przenosić/zapisywać dane na HDD.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, wybory w 17 calach nie ma za dużego. Jeśli chodzi o HP to o wiele korzystniej wyjdzie Ci wersja z Ryzenem (taka sama wydajność, różnica nie do zauważenia):

 

HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/240+1TB/W10 IPS Silver - 2799 zł

Masz tutaj 240GB SSD + 1TB HDD. 512 GB SSD z twojej propozycji też jest dobrą opcją ale tutaj masz 200 zł taniej + sumarycznie więcej pojemności.

 

A jeśli chodzi o Della również taniej znajdziesz go w x-kom:

Dell Inspiron 3780 i5 8265U/8GB/240+1TB/Win10 Silver - 3169 zł

 

Dodatkowo zamiast 128GB SSD masz 240GB + 1TB HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/480/Win10 FHD IPS - 2549zł

W dolnym pułapie budżetu dobrą propozycją jest Acer Aspire 5 z dobrą matową matrycą i procesorem Intel i3-8gen, 8GB RAM, oraz dyskiem SSD 480GB. Laptop w zupełności wystarczy do podstawowych zastosowań typu przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów, czy praca w programach typu Word/Office.

 

ASUS VivoBook 17 X712FA i5-8265U/8GB/512/Win10 - 3099zł

W górnej granicy budżetu warty obejrzenia jest smukły i elegancki, oraz lekki 2,16kg jak na laptop 17-sto calowy Asus VivoBook 17 z podzespołami takimi jak procesor i dysk tymi samymi jak wybrany przez Ciebie HP. Oba laptopy mają system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/480/Win10 FHD IPS - 2549zł

W dolnym pułapie budżetu dobrą propozycją jest Acer Aspire 5 z dobrą matową matrycą i procesorem Intel i3-8gen, 8GB RAM, oraz dyskiem SSD 480GB. Laptop w zupełności wystarczy do podstawowych zastosowań typu przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów, czy praca w programach typu Word/Office.

 

ASUS VivoBook 17 X712FA i5-8265U/8GB/512/Win10 - 3099zł

W górnej granicy budżetu warty obejrzenia jest smukły i elegancki, oraz lekki 2,16kg jak na laptop 17-sto calowy Asus VivoBook 17 z podzespołami takimi jak procesor i dysk tymi samymi jak wybrany przez Ciebie HP. Oba laptopy mają system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę.

 

 

Mam pytanie co do laptopów, jest jakaś różnica miedzy producentami i ich jakością ? Bo nie wiem czy mam patrzeć tylko który producent ma ten sam sprzęt tylko taniej czy jednak jest jakaś różnica . Hp zawsze kojarzy mi się z drukarkami, wiec nie wiem czy robi dobre laptopy . Acer jak dotąd testowałem kilka monitorów 4k i ich matryca to masakra . tak nie równowago podświetlania to jeszcze nie widziałem dlatego pytam czy ma to jakieś znaczenie . Niby laptop nie dla mnie ale nie chce czegoś kupować gdzie zacznie się to za chwile psuć .

Nie mam dużego doświadczenia z lapkami bo wole stacjonarny z racji rozbudowy i prędkosci . A laptop mojej cioci to jakaś masakra . Uczę ja wszystkiego ale czekanie aż się win uruchomi itp. to mi się wszystkiego odechciewa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...