Skocz do zawartości
kaka_07

Komputer za 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam złożyć bratankowi zestaw komputerowy do 5000zł. Komputer będzie głównie używany do multimediów (gry, filmy, nauka, internet, etc.). Chodzi o jednostkę centralną oraz peryferia (mysz, klawiatura, monitor, głośniki, podkładka pod mysz, listwa antyprzepięciowa). Z racji takiego budżetu a nie większego, całość zestawu będzie max do rozdzielczości FULL HD (a więc monitor również pod FULL HD). Całość oczywiście nowa, żadnych używek, bez systemu operacyjnego.

 

Jako, że sam swojego blaszaka składałem ładnych parę lat temu i od tamtej pory jakoś niespecjalnie śledzę newsy na temat nowego sprzętu, prosiłbym o wybranie najlepszego możliwego zestawu razem z peryferiami. Komp mniej więcej miałby być na Mikołaja, więc jeszcze chwila jest na wybór.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za taką kasę poleciałbym w:

(komputer):

- Ryzen 5 2600

- B450 Gaming K4

- Supremo M2 550W

- SG1 TG

- RX 5700XT Pulse

- SX8200 Pro 512GB

- Crucial 2x8GB 3000MHz CL15

(peryferia):

- Philips 248E9QHSB

- Logitech G102 / G203

- SPC Gear Endorphy Cordura (rozmiar dobrać)

- SPC Gear GK530

- Microlab B73

- Acar P7 (listwa)

 

Bratanek powinien być długo zadowolony z komputera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za taką kasę poleciałbym w:

(komputer):

- Ryzen 5 2600

- B450 Gaming K4

- Supremo M2 550W

- SG1 TG

- RX 5700XT Pulse

- SX8200 Pro 512GB

- Crucial 2x8GB 3000MHz CL15

(peryferia):

- Philips 248E9QHSB

- Logitech G102 / G203

- SPC Gear Endorphy Cordura (rozmiar dobrać)

- SPC Gear GK530

- Microlab B73

- Acar P7 (listwa)

 

Bratanek powinien być długo zadowolony z komputera :D

 

Fajny zestawik, dzięki :) A czy ten Ryzen się nie grzeje bardzo i nie potrzeba lepszego chłodzenia niż boxowe ? I czy będzie on odpowiedni do tak mocnej grafiki (czy nie będzie wąskim gardłem w całym zestawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1080p nie trzeba nie wiadomo jakiej karty graficznej, 2060 super w pełni wystarczy lub rx 5700xt, np. taki zestaw Mój link cena 4350zł, można trochę zejść wybierając np. gorszy zasilacz lub ssd, zamienić rtxa na amd 5700xt

Do tego monitor Monitor LG 24MP59G-P 75 Hz za 500zł, reszta to pryszcz

Edytowane przez Mateo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3600 koniecznie lepsze chłodzenie bo na box jest tragedia temperaturowa i jeśli chodzi o hałas.

 

Wystarczy Freezer 34 / Fera 3 / Fera 3 RGB / Fortis 3 - wczoraj składałem znajomemu Ryska 5 3600 w Signum SG1TG z Fera 3 RGB i pod obciążeniem w RDR2 / BF5 na multi po godzinie gry temperatura nie przekracza 63 stopni.

 

Do Ryska 3600 spokojnie można ładować RTX 2070 Super, a grając w 1440p to nawet RTX 2080 Super, więc nie będziesz mieć ograniczenia ze strony CPU.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zacząłbym od nieco lepszego monitora nieco kosztem peryferii.

 

Monitor 144 Hz IPS AOC 24G2U/BK oraz RTX 2060 Super tak więc i z G-Sync się skorzysta, który na tym monitorze dobrze działa

 

https://proline.pl/koszyk/93b55050

 

Montaż 1 zł jak wpiszesz kod PROSET więc za zestaw wyjdzie 5045 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3600 koniecznie lepsze chłodzenie bo na box jest tragedia temperaturowa i jeśli chodzi o hałas.

 

Wystarczy Freezer 34 / Fera 3 / Fera 3 RGB / Fortis 3 - wczoraj składałem znajomemu Ryska 5 3600 w Signum SG1TG z Fera 3 RGB i pod obciążeniem w RDR2 / BF5 na multi po godzinie gry temperatura nie przekracza 63 stopni.

 

Do Ryska 3600 spokojnie można ładować RTX 2070 Super, a grając w 1440p to nawet RTX 2080 Super, więc nie będziesz mieć ograniczenia ze strony CPU.

 

Ok, dzięki za info w sprawie procka, chyba 3600 wezmę. Ale mam problem z grafiką. Bo monitor tak czy inaczej będzie full hd, więc nie wiem czy jest sens pakować się w rtxy 2070, 2060 super czy radeony xt 5700. Ewentualnie wziąć ryzena 2600 i jakąś słabszą grafikę - tylko jaką ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Full HD nie bierz Ryska 5 2600, zostań przy 3600. W 1080p procek ma duże znaczenie.

 

Ja bym brał RTX 2060 Super do 1080p, to super połączenie z tą rozdziałką. Można też pomyśleć o RX 5700 XT od Sapphire, w Foxkomputer masz w fajnej cenie - https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Sapphire-PULSE-RADEON-RX-5700-XT-8GB-GDDR6-HDMI-TRIPLE-DP-OC-W-BP-/7442 - też bardzo fajna i do tego wydajniejsza opcja. Kwestia własnych upodobań, obie karty w tej rozdziałce będą spisywać się świetnie.

 

Poniżej tych kart chyba bym nie schodził jeśli PC ma być na dłużej bez upgarde. Fajną opcją jest jeszcze RX 5700 ale dobre modele kosztują praktycznie tyle, co ten RX 5700 XT od Sappphire :kwasny:

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zacząłbym od nieco lepszego monitora nieco kosztem peryferii.

 

Monitor 144 Hz IPS AOC 24G2U/BK oraz RTX 2060 Super tak więc i z G-Sync się skorzysta, który na tym monitorze dobrze działa

 

https://proline.pl/koszyk/93b55050

 

Montaż 1 zł jak wpiszesz kod PROSET więc za zestaw wyjdzie 5045 zł

 

to też jest alternatywa, dzięki

 

Do Full HD nie bierz Ryska 5 2600, zostań przy 3600. W 1080p procek ma duże znaczenie.

 

Ja bym brał RTX 2060 Super do 1080p, to super połączenie z tą rozdziałką. Można też pomyśleć o RX 5700 XT od Sapphire, w Foxkomputer masz w fajnej cenie - https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Sapphire-PULSE-RADEON-RX-5700-XT-8GB-GDDR6-HDMI-TRIPLE-DP-OC-W-BP-/7442 - też bardzo fajna i do tego wydajniejsza opcja. Kwestia własnych upodobań, obie karty w tej rozdziałce będą spisywać się świetnie.

 

Poniżej tych kart chyba bym nie schodził jeśli PC ma być na dłużej bez upgarde. Fajną opcją jest jeszcze RX 5700 ale dobre modele kosztują praktycznie tyle, co ten RX 5700 XT od Sappphire :kwasny:

 

No nic, zawsze bratanek może poczekać ten miesiąc czy 2 i dozbierać z 500+ :D Wtedy i byłby lepszy monitor grafika i procek

Edytowane przez kaka_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc po paru dniach wybrałem taki oto zestaw:

 

(komputer):

- Ryzen 5 3600

- Fortis 3

- B450 Gaming K4

- Supremo M2 550W

- SG1 TG

- RX 5700XT Pulse

- SX8200 Pro 512GB

- Crucial 2x8GB 3000MHz CL15

(peryferia):

- AOC 24G2U/BK

- Logitech G102

- SPC Gear Endorphy Cordura M

- Logitech G213 Prodigy

- Microlab FC330

- Acar P7 (listwa)

 

Jakieś sugestie ? Ja mam ogólnie w sprawie mobo i zasilacza, bo nie wiem czy asrock i SPC to dobry wybór czy w podobnej cenie dostanę jeszcze coś lepszego. Kolejny dylemat to taki, czy Ryzena 3600 nie zamienić na 2600, bo czytam różne opinie, że wiele osób ma problemy z throttlingiem, błędami. Po prostu patrząc na różne testy, wydajność w grach pomiędzy 2600 a 3600 to 10-15%, a cenowo to już ponad 60% (550zł - 900zł). Oczywiście w przyszłości, myślę że raczej dalekiej wymienić procka na lepszego, z kolejnej albo jeszcze kolejnej generacji, bo widzę że z AMD tak można. Z intelem wiadomo, inna bajka, trzeba od razu kupować płytę z procesorem :kwasny:

I jeśli bym zamienił 3600 na 2600 to myślałem na większym dyskiem (też sx8200 tylko 1TB).

 

Co sądzicie o tym wszystkim ?

Edytowane przez kaka_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zdecydowanie na Seaosnic Focus 550W i nie daj się wciągnąć w tego SPC.

B450 Gaming K4 to chyba cały czas akt biosu potrzebna. Jak zrobią to za darmo w sklepie, to można brać. Jak nie, to w tej samej cenie albo praktycznie za podobne pieniądze masz B450 w wersjach MAX od MSI. Płyty są ok i spokojnie ogarniają i ten CPU i te pamięci.

 

Monitor FullHD więc jak wiadomo, CPU będzie dość istotny.

Obecnie nie wiem czy jest jeszcze jakaś większa skala problemów z Ryzym 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zdecydowanie na Seaosnic Focus 550W i nie daj się wciągnąć w tego SPC.

B450 Gaming K4 to chyba cały czas akt biosu potrzebna. Jak zrobią to za darmo w sklepie, to można brać. Jak nie, to w tej samej cenie albo praktycznie za podobne pieniądze masz B450 w wersjach MAX od MSI. Płyty są ok i spokojnie ogarniają i ten CPU i te pamięci.

 

Monitor FullHD więc jak wiadomo, CPU będzie dość istotny.

Obecnie nie wiem czy jest jeszcze jakaś większa skala problemów z Ryzym 3600.

 

Rzeczywiście, obejrzałem parę testów i MSI wydaje się lepszym wyborem. Dzięki

A co sądzisz, żeby narazie był ryzen 2600, po paru latach wymiana ?? Nie lepiej te 350zł zainwestować w pojemniejszy dysk ? (gry teraz zajmują masę miejsca, więc 512gb to chyba trochę mało). A kupować do takiego zestawu dysk talerzowy moim zdaniem mija się z celem. Odnośnie zasialacza, jeszcze poprzeglądam i coś wybiorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2600 w okolicach 500 zł jest naprawdę spoko opcją.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zdecydowanie na Seaosnic Focus 550W i nie daj się wciągnąć w tego SPC.

Jako tańsza alternatywa Supremo M2 nie jest przecież zły w swojej cenie (a jeszcze tańszy L2 bez odpinanych kabli już w ogóle), choć rzecz jasna jak da radę to warto do Focusa dorzucić.

 

 

B450 Gaming K4 to chyba cały czas akt biosu potrzebna.

Zależy, z morele ostatnio zamawiałem 2 sztuki w różnych odstępach czasowych i obie miały aktualny BIOS. Kwestia pewnie sklepu i czy wyprzedają na bieżąco te płyty, czy mają magazynowe leżaki.

 

Co do Ryśka - możesz wziąć 2600 ale koniecznie nastaw się wtedy na podkręcanie, bo bez OC to będzie tak sobie z RX 5700 XT. Dobić te 4.0 GHz na wszystkich rdzeniach i będzie ok.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle spojrzałem. Myślałem, że tam jest FM w cenie Fcosua.

M2 czy L2 znacznie tańsze. To fakt.

 

PS: ostatnio znajomy kupił Supremo L2 żeby podmienić sobie za XFX 550.

Po pierwszym dniu, wrócił do XFX a L2 dał na zwrot w Media.

Wentyl podczas obciążenia niesamowicie dawał o sobie znać.

 

Jeszcze mi się paragon wala w portfelu bo sam go odwoziłem do Media.

 

Teraz już wie, że ma kupić Focusa.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje ten Focus 650W (patrzyłem jeszcze na ceny focusa 550W, ale jest 40zł róznicy więc 650 trzeba brać - w końcu 10 lat gwarancji o czymś świadczy). Ewentualnie jeszcze pomyślę o całkiem innej grafice (może nawet używka - 1070 - sam mam teraz EVGA 1070 pokoparkowy, już od wiosny się nudzi bo jakoś nie mam ochoty na żadne gry), Ryzen 2600 do tego a gdzieś po roku, 2 latach uprade CPU i GPU. Wtedy budżet będzie na założonym poziomie - 5k a stosunek cena/wydajność myślę też na bardzo dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle spojrzałem. Myślałem, że tam jest FM w cenie Fcosua.

M2 czy L2 znacznie tańsze. To fakt.

 

PS: ostatnio znajomy kupił Supremo L2 żeby podmienić sobie za XFX 550.

Po pierwszym dniu, wrócił do XFX a L2 dał na zwrot w Media.

Wentyl podczas obciążenia niesamowicie dawał o sobie znać.

 

Jeszcze mi się paragon wala w portfelu bo sam go odwoziłem do Media.

 

Teraz już wie, że ma kupić Focusa.

 

 

Wiesz, to pojedynczy przypadek. Wiadomo, że Seasonic to Seasonic i jakość jest wyższa, ale sam złożyłem dziesiątki komputerów z Supremo i do tej pory z żadnym nie było problemów. Na zwrot do kumpla (który ma sklep z częściami PC) też ich relatywnie mało wraca. Trochę więcej Vero ludzie zwracają, lubią się skurczybyki czasem zjarać same z siebie - ale też są to pojedyncze sztuki w skali roku (a sprzedaje się tego od groma, z 200-300 rocznie).

 

Wiem, że jest gwara d2d, ale jednak dużo ludzi nie wie, że coś takiego istnieje i nawet jak coś ma gware d2d, to najpierw dobijają się do sklepu.

 

Choć fakt, że z tymi wentylami początkowo były jakieś problemy, ale to głównie za czasów pierwszej rewizji.

 

 

@ autor - można tak zrobić, ale szukaj używki karty na gwarancji producenta, żeby nie było wtopy. GTX 1070 to nadal dobra karta, sam mam w lapku i w 1080p super sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te używki 1070 za ponad 900 zł to taki średni deal mając nowe GTX 1660 Super oraz 1660 Ti w cenie 1100-1200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te używki 1070 za ponad 900 zł to taki średni deal mając nowe GTX 1660 Super oraz 1660 Ti w cenie 1100-1200 zł.

 

mam evga 1070 od roku w swoim kompie (pokoparkowy, ale wszystko działa, temperatury w normie), ale ja gram od czasu do czasu, a ostatnio praktycznie wcale. kupiony za 800zł i za tyle samo dostanie bratanek :) Kupować coś niepewnego w tym momencie też nie mam zamiaru, ale ta sztuka jest sprawdzona i powinna działać przynajmniej te 2 lata jeszcze.

 

Jeszcze pomyślę o takim rozwiązaniu. Poczekam na black friday (black week), może będą jakieś fajne promocje i zostanie ryzen 3600 i 5700xt (na ten moment cena za całość z takim zestawem ponad 6200zł :kwasny: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się rozpisałem a to zestaw przecież nie dla Ciebie.

Ile lat ma bratanek?

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się rozpisałem a to zestaw przecież nie dla Ciebie.

Ile lat ma bratanek?

 

12 :D Mnie na takiego potwora nie stać :lol2:

Edytowane przez kaka_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny zestaw z Ryzen 5 2600, GTX 1070 od Ciebie + szkło 75 Hz IPS i też będzie dobrze.

W jakie on gry gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny zestaw z Ryzen 5 2600, GTX 1070 od Ciebie + szkło 75 Hz IPS i też będzie dobrze.

W jakie on gry gra?

 

z tego co się orientuję to minecraft, cs, cod, battelfield, fifa to na xboxie, ewentualnie fornite i jeszcze jakieś inne strzelanki. Ale peryferia, monitor, obudowa, zasilacz jak już kupię to niech będą te kilka ładnych lat, niech to będzie naprawdę dobry sprzęt. Grafika, procek, ram można zmodernizować tam kiedyś, dołożyć 2 kostki i za pare lat też będzie niezły sprzęt - tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...