Skocz do zawartości
lukibossss

Czy trzeba wymieniac zasilacz co x lat?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

naszło mnie takie pytanie, bo upgrejdujac komputer zdałem sobie sprawę, że jedynym starym podzespołem został u mnie zasilacz. Żeby było lepiej, zasilacz ten ma około 10 lat (jakieś 8 lat temu kupiłem go jako używany). Jest to Corsair 650w, z którym nigdy problemu nie miałem, no jedynie wentyl wymienilem bo stary terkotał.

No i teraz pytanie, czy powinienem ten zasilacz wymienić choć wszystko jest z nim ok? No bo 10 lat to jednak trochę sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ja bym się trochę bał z tak starym zasilaczem działać. Nie wiem, czy to strach racjonalny, ale...

Zazwyczaj przy wymianie platformy wymieniam też zasilacz, więc zazwyczaj pozbywam się sprzętu jeszcze na gwarancji lub zasiłka trafia do szafy razem z resztą sprzętu jako komputer na czarną godzinę. Problem rozwiązuje się sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki sprzęt to zasila. jak za 1-2k pln to jak działa to niech działa, sprzętu za 5k nie trzymałbym na 10-letnim psu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki sprzęt to zasila. jak za 1-2k pln to jak działa to niech działa, sprzętu za 5k nie trzymałbym na 10-letnim psu

Ryzen 3600 + 1080ti, no widzę że zdania są podzielone :/ no bo tak to wydam 300-400zl a jedyny plus to taki że będzie on modularny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładnym model tego zasilacza, bo Corsair na przestrzeni lat wyprodukował kilkanaście różnych zasilaczy o mocy 650W :P.

 

Generalnie wszystko właśnie zależy od tego jaki jest to model oraz w jakim jest stanie - po takim czasie warto zerknąć do środka, czy kondensatory elektrolityczne są w dobrym stanie i nic się nie wybrzuszyło lub nie wylało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz sprawdzenia elektrolitów, radziłbym zrobienie jeszcze podstawowych testów regulacji napięć miernikiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do środka - jeśli kondensatory wyglądają dobrze, zasilacz trzyma napięcia (BIOS, HWINFO pod obciążeniem, miernik) to nie trzeba. Ja mam już dość leciwego GPS 550 AB A, który działa do dzisiaj jak nowy a był katowany na wszelkie sposoby, żeby zrobić trochę marnych punktów na HWBOCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...