Skocz do zawartości
michal343434

Poprawa zasięgu WiFi przy wykorzystaniu sieci Ethernet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mam całkiem spory dom i niestety ale router nie daje rady pokryć go całego zasięgiem WiFi. Router to Netgear R7800. Mam do niego w jednym pomieszczeniu podłączonego extendera Netgear EX7500, który ma fajną funkcję duplikowania sieci wifi tzn. wchodząc w jego zasięg sprzęt przełącza się automatycznie. Do niemal każdego pomieszczenia w domu mam doprowadzone kable Ethernet z miejsca gdzie obecnie stoi router główny. Moje pytanie jest czy jest jakieś rozwiązanie żeby do kabli ethernet podpiąć jakieś extendery które będą, podobnie jak EX7500, duplikować istniejącą sieć do której sprzęty będą się podłączać w zależności od zasięgu.

 

z góry dziękuję za odpowiedź

 

michal3434

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja na Twoim miejscu zamiast EXtendera (wzmacniaczy) dał bym AP/ACCES POINT/punkt dostępowy.

ALE OD POCZĄTKU , kable LAN zapewne schodzą się w jakimś pokoju, piwnicy, strychu? zepnij to jakimś switchem Gigabitowym (w zależność od ilości kabli), ewentualnie tak switch ile ile docelowo zaplanujesz postawić punktów dostępowych WIFI (by zasięg pokrył cały dom) strzelam że 2 max 3 punkty wystarcza, chyba ze masz 15 sypialni, 10 łazienek 2 kuchnie.

W miejscu gdzie znajduje sie teraz ROUTER, podłącz LAN do najbliższego gniazdka w ścianie,w ten sposób w każdym pokoju albo w wybranych (zależy ilu portowy Switch podłączysz) będzie dostęp do internetu po kablu,

w tych pokojach/punkach podłącz AP (kablem do ściany), tu w zależności ile chcesz przeznaczyć $$$, AP są od np 40 zł do 2000zł, warto pomyśleć jak standard WIFI potrzebuje w danym pokoju, np. TP LINK ma np takie gotowe zestawy DECO (duży wybór) - chodzi w System Mesh WIFI. Netgear: systemy ORBI

 

 

 

Osobiście uważa ze wzmacniacze sygnału to czysty marketing i sie nie sprawdzają,

Edytowane przez szuldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal te Netgeary i zbuduj sieć na EdgeRouter™X i UniFi® AP AC LITE(lub większą ilość) oraz kontroler UniFi® Cloud Key. A jeśli dysponujesz większym budżetem to zamiast AP AC Lite weź to Unifi NanoHD.

 

Natomiast jeśli ten "gejmingowy" router Netgera umie działać w sieci Mesh (np. własne ORBI) to można próbować rozbudować.

 

Ale zasadnicze pytanie powinno brzmieć: jaką powierzchnię chcesz pokryć zasięgiem WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 150 m2 na piętrze i ponad 200 na parterze. Układ ścian nie pomaga. Router Netgear stoi centralnie na piętrze i tylko w jednym miejscu mam dziurę, więc tu chciałbym coś dać. Na dole jest gorzej. Tam potrzebuję wzmocnić sygnał w co najmniej 2 miejscach, w obu mam dociągnięte kable z miejsca z głównym routerem.

 

A jak to konfigurować? Czy na AP ustawiam to samo SSID i wtedy przechodząc z np. tabletem ten przełaczy mi się na mocniejszy sygnał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 150 m2 na piętrze i ponad 200 na parterze. Układ ścian nie pomaga. Router Netgear stoi centralnie na piętrze i tylko w jednym miejscu mam dziurę, więc tu chciałbym coś dać. Na dole jest gorzej. Tam potrzebuję wzmocnić sygnał w co najmniej 2 miejscach, w obu mam dociągnięte kable z miejsca z głównym routerem.

 

A jak to konfigurować? Czy na AP ustawiam to samo SSID i wtedy przechodząc z np. tabletem ten przełaczy mi się na mocniejszy sygnał?

 

ja bym dał 2 AP na dole + 2 AP na górze jeśli budżet pozwala, konfiguracja nie jest trudna niezależnie jakiego producenta wybierzesz (pomijam chińskie wynalazki), bierz coś sprawdzonego, markowego z dobrym supportem i gwarancją.

Jeśli chcesz "odpuścić" sobie konfiguracje poszczególnych AP to własnie system typu Wifi Mesh "jednym" kliknięciem pozwala ustawić cały sprzęt

Edytowane przez szuldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal te Netgeary i zbuduj sieć na EdgeRouter™X i UniFi® AP AC LITE(lub większą ilość) oraz kontroler UniFi® Cloud Key. A jeśli dysponujesz większym budżetem to zamiast AP AC Lite weź to Unifi NanoHD.

A jak to konfigurować? Czy na AP ustawiam to samo SSID i wtedy przechodząc z np. tabletem ten przełaczy mi się na mocniejszy sygnał?

Uruchamiasz kontroler, logujesz. Podpinasz kolejne AP (adoptujesz) i teraz kontroler się martwi o wszytko. Konfiguracja w jednym miejscu, router plus wszystkie AP. W tym rozwiązaniu masz możliwość skalowania, zechcesz dołożyć AP to nie ma problemu. Na dole co najmniej jeden AP, na górze dwa. Wszędzie masz jeden wspólny SSID (nazwa sieci WiFi), wszystko ładnie się przełącza.

 

Podobnie będzie w przypadku sieci Mesh, tam też router dba o przełączanie urządzeń między AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...