Skocz do zawartości
PonuryZiom

i7 - 9700k voltages

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, na wstępie powiem od razu że się na tym nie znam i trzeba do mnie w prostych słowach mówić ( najlepiej z jakąś legendą skrótów)

 

wydaję mi się, pewnie trafnie że coś jest nie tak z napięciami na moim i7, co powoduję pewnie wysokie temperatury tak jak na zdjęciu poniżej oraz zrobiłem 15 minutowy test na OCCT

i pewnie samo chłodzenie nie nadaje się do tego procesora (domyślnie zamontowany przez x-kom)

 

całość działa na prime z390-p dodam ze nic nie zmieniałem w biosie, wszystko jest na auto ustawione, a chłodzenie to silentium pc fera 3

 

Jak mogę sobie z tym poradzić w bezpieczny sposób? Każda porada jest cenna więc z góry dziękuję za pomoc

 

a tutaj zrzut z 15 minutowego testu OCCT

 

.

post-613838-15738157227293_thumb.png

post-613838-15738159637234_thumb.png

post-613838-15738165019265_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kosmiczne Vcore i VID, to na pewno domyślne ustawienia? Zresetuj je w biosie dla pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kosmiczne Vcore i VID, to na pewno domyślne ustawienia? Zresetuj je w biosie dla pewności

 

Jak słowo daję wszystko jest na auto ustawione, możesz podpowiedzieć jak mam to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu i przeleć główne kategorie, na pewno gdzieś będzie widoczny przycisk przywrócenia domyślnych ustawień, może nawet na głównym ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu i przeleć główne kategorie, na pewno gdzieś będzie widoczny przycisk przywrócenia domyślnych ustawień, może nawet na głównym ekranie

 

nie przywróciłem do ustawień fabrycznych ale znalazłem coś i chyba pomogło, a mianowicie

 

cpu core ratio było ustawione na sync all cores, zmieniłem to na auto i teraz wygląda to tak

 

temperatura spadła z 90 stopni na 75 w tescie OCCT zapotrzebowanie na W spadło z 200 na 150 ale i zegar spadł z 4,9mhz na 4,5mhz

 

czy to już jest w porządku/dopuszczalne ? poniżej zdjęcie

post-613838-15738192030235_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, normalne napięcia, miałeś podkręcony zegar z automatycznym napięciem :D Możesz sobie zostawić 4.9GHz i tylko poszukać niższego napięcia jak coś ;)

 

Na auto powinno być 4.6GHz a nie 4.5, tak czy siak zresetuj najlepiej te ustawienia dla pewności skoro miałeś coś przestawione + włącz xmp ramu i będzie śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...