Skocz do zawartości
patrykokz

Nie wykrywa ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj dokupiłem do mojego komputera druga kość ramu taki sam model ( PSD48G240082 ) i teraz tak w mojej płycie głównej mam dwa sloty ( ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B250M-K (LGA1151) ) z początku otworzyłem obudowę i ten stary ram był w 2 slocie od procesora to ten nowy włożyłem do pierwszego, odpaliłem PC ale w systemie ani nigdzie nie pokazywało ze mam 16 GB ram tylko 8gb to wyłączyłem go zamieniłem miejscami ( stary obok procesora nowy na 2 slocie ) i komputer się włączył ale zaczął pikac 3 razy i ekran i myszka nie działały. Wyłączyłem go, włożyłem nowy ram oddzielnie na 1 slot działa na 2 slot działa, stary ram na 1 slot działa na 2 działa. Ale razem nie chcą działać, totalnie nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System 32 czy 64 bitowy ? Bios aktualny ?

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 bitowy, a jak mogę sprawdzić czy aktualny? Jestem totalnie zielony w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. "Start"

2. wpisujesz "windows update"

3. klikasz "sprawdź aktualizacje"

 

Włóż jedną kość ramu. Wejdź do biosa. Załaduj ustawienia "failsafe defaults", czy odpowiednik o podobnej nazwie, zależnie od biosu. Uruchom komputer ponownie i wyłącz. Załóż drugą kość ram.

Powinno działać.

Jeśli nie wiesz, jak załadować ustawienia failsafe defaults, czyli ustawienia bezpieczne, klikaj po biosie tak długo, aż coś o takiej nazwie się znajdzie. Metoda prosta, ale skuteczna ;) Zazwyczaj coś takiego jest w jednej z pierwszych lub ostatnich zakładek, najczęściej w ostatniej.

 

Jeśli nie zadziała, konieczne będzie podniesienie napięcia na ramie. To już trochę wyższa szkoła jazdy, ale wujek google i ciocia youtube pomogą.

Jeśli nie pomogą, wróć na forum. Ktoś z tym samym biosem ci powie, jak to zrobić. Zbyt dawno nie miałem w ręce płyty asusa, by cię z pamięci przez to przeprowadzić.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...