Skocz do zawartości
Shiliat

Najlepszy procesor na 1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiejś listy z procesorami na gnieździe 1150 by znaleźć najlepszy procesor jaki mogę dać na 1150.

znalazłem jedna listę ale tam pokazuje że to i5-4460 XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to i7 4790K, jednak jest nie opłacalny bo kosztuje 800-1000zł.

Jak chcesz zmieniać i5 na i7, to tylko jakiś i7 4770/4790/4790s do 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to i7 4790K, jednak jest nie opłacalny bo kosztuje 800-1000zł.

Jak chcesz zmieniać i5 na i7, to tylko jakiś i7 4770/4790/4790s do 600zł.

 

I tak lepiej jest sprzedać ten stary złom i kupić nowy zestaw na ryzenie, różnica może paru stówek a będzie to nowy sprzęt na gwarancji + więcej rdzeni niż te przedpotopowe 4770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy procesor na LGA1150 to i7-5775C, ale działa wyłącznie na płytach Z97/H97.

 

Na H81 najszybszy oficjalny procesor który możesz włożyć to i7-4790K.

Nieoficjalnie- chińczycy na taobao sprzedają laptopowe Crystall Well (Haswell z e-dram'em) dostosowane do podstawki LGA1150.

Te procesory podkręcone do 4.0GHz z pamięciami 1600MHz (max. na H81) są wydajniejsze od i7-4790K.

Ale to wymaga już kombinowania.

 

W rozsądnych pieniądzach i bez kombinowania (poza ew. update BIOS'u) możesz kupić Xeona E3-1240V3 (4c/8t, all core 3.6GHz).

To odpowiednik i7-4770, tylko bez zintegrowanego układu graficznego i z zegarem niższym o 100MHz.

Na aliexpress kosztuje obecnie 87.50USD.

Po użyciu promocyjnego kodu "agod" cena spada do 79.50 USD czyli ~308zł.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rozsądnych pieniądzach i bez kombinowania (poza ew. update BIOS'u) możesz kupić Xeona E3-1240V3 (4c/8t, all core 3.6GHz).

To odpowiednik i7-4770, tylko bez zintegrowanego układu graficznego i z zegarem niższym o 100MHz.

Na aliexpress kosztuje obecnie 87.50USD.

Po użyciu promocyjnego kodu "agod" cena spada do 79.50 USD czyli ~308zł.

kolejna podstawka w której nie kupuje się i7 tylko Xeony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja trochę nie w temacie ale nie chcę zakładać nowego wątku bo trochę wstyd :D

 

Obecnie mam Pentium G3258 w połączeniu z GTX 750Ti ale niestety nie wyrabia, chciałbym coś postreamować np cs go ale strasznie klatkuje i w ogóle komp mi się w grze ścina.

 

Moje pytanie czy przesiadka na jakąkolwiek i5 do 200 zł coś pomoże? Czy to już raczej platforma na wymarciu? :D

Edytowane przez esesmanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz. Ale wiadomo 4/4 da Ci dużo większy komfort niż ten Pentium jednak zwłaszcza do nowych gier jedyne co warto jeszcze brać na ten socket to i7 4/8 oczywiście najtańszy jaki znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz. Ale wiadomo 4/4 da Ci dużo większy komfort niż ten Pentium jednak zwłaszcza do nowych gier jedyne co warto jeszcze brać na ten socket to i7 4/8 oczywiście najtańszy jaki znajdziesz.

 

No właśnie wiem, że to już stara platforma i nie chce za dużo w nią pakować, dlatego zastanawiam się na i5 tak do 2-3 stów. i7 w tej cenie nie znajdę ;/

 

Przykładowo na allegro jest i5 4670 za 250 zł albo i5 4670K za 330 zł i nie wiem czy tomi zrobi jakąś większą różnicę

 

Edit. nie chcę też kupować procka, który będzie ograniczany przez kartę, a że nie jest to potwór ( 2GB) więc nie wiem czy jest sens kupować i5 z K

Edytowane przez esesmanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy i7 myślałem o wymianie też karty. Sama karta to nie pakowanie w starocie bo kartę włożysz i w nowszy jak zmienisz. Ja uważam, że jak zmieniać to CPU + GPU i CPU na co najmniej i7 4770 bo ten powinieneś znaleźć najtaniej. Ciągle nie napisałeś w co grasz ale mi taki i5 4670k starcza do GTA V w pełni. Jak chcesz zostać na obecnej GPU to 4670 bez k starczy z zapasem natomiast jak możesz zmienić GPU choćby na 1660 to i7 zalecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście pisałem o cs go ;) ogólnie to raczej FPS'y KF 2 oraz Paladins, chociaż chętnie bym pograł w Wieśka na jakichś sensownych ustawieniach :)

 

Raczej karty nie chce zmieniać teraz, bo pewnie za jakiś rok bym się przenosił na Ryzeny bo z tego co czytam to teraz one są na topie. Tak przejściowo na rok czegoś lepszego szukam. Próbowałem coś streamować ale właśnie mój procesor przy samej grze ma zużycie 100%, a co dopiero ze streamem :D

 

 

Edit. Chyba się na ta tego 4670 zdecyduję 230 ziko na allegro więc jak najbardziej mi odpowiada :D

 

 

PS pewnie za jakiś rok może półtorej będę szukał porad odnośnie ryzenów xD

Edytowane przez esesmanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie- dwa rdzenie to już od dawna są martwe, a ty jescze chcesz na tym streamować. :D

 

Jeżeli nie przeszkadza Ci 3-4 tygodnie oczekiwania na dostawę, to na aliexpress jest Xeon E3-1240v3 (4c/8t, 3.6GHz) za 78.99$ w sprawdzonym sklepie.

Po zastosowaniu kodu zniżkowego 8$/MWZ60$ (powinien jeszcze działać kod: alikdarom , jak nie to za chwilę Black Friday gdzie podobnych kodów będzie pełno) cena spada do 70.99$, czyli 277zł po dzisiejszym kursie.

 

Jeżeli nie chcesz kupować z Chin to poprzeglądaj oferty na i5-4430/4440/4460 na OLX.

Taki procesor idzie wyrwać już poniżej 150zł.

250zł za zwykłego czterordzeniowca to moim zdaniem za dużo- nawet jeżeli jest wyżej taktowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie- dwa rdzenie to już od dawna są martwe, a ty jescze chcesz na tym streamować. :D

 

Jeżeli nie przeszkadza Ci 3-4 tygodnie oczekiwania na dostawę, to na aliexpress jest Xeon E3-1240v3 (4c/8t, 3.6GHz) za 78.99$ w sprawdzonym sklepie.

Po zastosowaniu kodu zniżkowego 8$/MWZ60$ (powinien jeszcze działać kod: alikdarom , jak nie to za chwilę Black Friday gdzie podobnych kodów będzie pełno) cena spada do 70.99$, czyli 277zł po dzisiejszym kursie.

 

Jeżeli nie chcesz kupować z Chin to poprzeglądaj oferty na i5-4430/4440/4460 na OLX.

Taki procesor idzie wyrwać już poniżej 150zł.

250zł za zwykłego czterordzeniowca to moim zdaniem za dużo- nawet jeżeli jest wyżej taktowany.

 

 

Dzięki za radę ale raczej wolałbym coś na miejscu kupić, może uda się coś wyhaczyć poniżej 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...