Forum PCLab.pl: Problem z Windows 8.1/dyskiem (?) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem z Windows 8.1/dyskiem (?) Lenovo G50-30 Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   ROCKZ 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Listopad 2019 - 16:46

Witam,
wczoraj moja dziewczyna przy wykonywaniu prezentacji w powerpoincie, nie mogąc poradzić sobie ze zmianą czcionki( :lol2: ), przypieprzyła z otwartej dłoni w laptopa. Po tej akcji komp zaczął mulić, próbowała wyłączyć lapka w windowsie, ale ten się zaciął to go wyłączyła przyciskiem on/off. Po włączeniu laptopa samoistnie rozpoczęło się naprawianie systemu, ale po ów naprawie dalej strasznie mulił i po chwili się zacinał, także do akcji przystąpiłem ja.

W windowsie nie dało się nic zrobić, próby wywołania zaawansowanych opcji uruchamiania nie udawały się także wypaliłem pendrive z instalatorem win8.1.
W międzyczasie przy zwykłej próbie odpalenia systemu automatycznie wyskakuje BSOD z błędem unmountable boot volume, a System Recovery nie włącza się.

Bootowanie z USB trwa strasznie długo, po wyborze przywracania systemu czy naprawy podczas uruchomienia komputer zacina się i nic się nie dzieje.
W wierszu polecenia chdksk pokazuje 7 błędów, ale gdy wpisuję chkdsk /f to otrzymuję komunikat: "windows cannot run disk checking on this volume because it is write protected".
Nie wiem jak odpalić tryb awaryjny, w opcjach zaawansowanych nie mam opcji "Ustawiania uruchamiania" tylko "Ustawienia oprogramowania układowego UEFI". Gdy wybiorę tą opcję to włącza się BIOS i nie wiem co dalej robić.

Przy próbie formata, ekran z napisem "Instalator rozpoczyna pracę" wisi z 30 minut, następnie zacina się przy wyborze partycji.

Czy mogło dojść do uszkodzenia dysku? Czy da radę jakoś sprawdzić poprawność działania dysku w cmd lub trybie awaryjnym?

Z góry dzięki za pomoc

PS: dopiero przed chwilą dowiedziałem się, że przyłożyła w laptop pod strzałkami , także mniej więcej tam gdzie znajduję się dysk twardy (HDD). Niebawem otworzę laptopa i zobaczę jak to wygląda.

PS2: specem nie jestem, ale żadnych mechanicznych uszkodzeń nie zauważyłem.

Ten post był edytowany przez ROCKZ dnia: 15 Listopad 2019 - 17:35

Strona 1 z 1