Skocz do zawartości
ROCKZ

Problem z Windows 8.1/dyskiem (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj moja dziewczyna przy wykonywaniu prezentacji w powerpoincie, nie mogąc poradzić sobie ze zmianą czcionki( :lol2: ), przypieprzyła z otwartej dłoni w laptopa. Po tej akcji komp zaczął mulić, próbowała wyłączyć lapka w windowsie, ale ten się zaciął to go wyłączyła przyciskiem on/off. Po włączeniu laptopa samoistnie rozpoczęło się naprawianie systemu, ale po ów naprawie dalej strasznie mulił i po chwili się zacinał, także do akcji przystąpiłem ja.

 

W windowsie nie dało się nic zrobić, próby wywołania zaawansowanych opcji uruchamiania nie udawały się także wypaliłem pendrive z instalatorem win8.1.

W międzyczasie przy zwykłej próbie odpalenia systemu automatycznie wyskakuje BSOD z błędem unmountable boot volume, a System Recovery nie włącza się.

 

Bootowanie z USB trwa strasznie długo, po wyborze przywracania systemu czy naprawy podczas uruchomienia komputer zacina się i nic się nie dzieje.

W wierszu polecenia chdksk pokazuje 7 błędów, ale gdy wpisuję chkdsk /f to otrzymuję komunikat: "windows cannot run disk checking on this volume because it is write protected".

Nie wiem jak odpalić tryb awaryjny, w opcjach zaawansowanych nie mam opcji "Ustawiania uruchamiania" tylko "Ustawienia oprogramowania układowego UEFI". Gdy wybiorę tą opcję to włącza się BIOS i nie wiem co dalej robić.

 

Przy próbie formata, ekran z napisem "Instalator rozpoczyna pracę" wisi z 30 minut, następnie zacina się przy wyborze partycji.

 

Czy mogło dojść do uszkodzenia dysku? Czy da radę jakoś sprawdzić poprawność działania dysku w cmd lub trybie awaryjnym?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

PS: dopiero przed chwilą dowiedziałem się, że przyłożyła w laptop pod strzałkami , także mniej więcej tam gdzie znajduję się dysk twardy (HDD). Niebawem otworzę laptopa i zobaczę jak to wygląda.

 

PS2: specem nie jestem, ale żadnych mechanicznych uszkodzeń nie zauważyłem.

Edytowane przez ROCKZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...