Skocz do zawartości
Karkas

Jak budowac komputer do gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Potrzebuje pomocy w zbudowaniu zestawu do gier, taki top end (high end np. i9 9900k) z tym ze bede mogl sobie pozwolic na jedna czesc rocznie typu grafika, procesor, plyta itp...

 

Moj obecny sprzet to:

 

g4560

gtx960 2gb

msi z270 tomahawk

ddr4 2400mhz 16gb

zasilacz 550w

 

podzespoly typu zasilacz, obudowa, chlodzenie traktuje jako zakup jednorazowy(kosmetyczny:))

 

i teraz, od czego zaczac tak zebym mogl ciagle korzystac z tego komputera i z biegiem czasu go usprawniac?

Plan zaklada monitor 4k w przyszlosci.

 

Na co zwrocic uwage, co tanieje, czego mozna sie spodziewac?

 

 

Bede wdzieczny za kazda podpowiedz.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzbieraj na wszystkie części lub weź na raty, zakup 1 część na rok jest zupełnie nieopłacalny bo kupując teraz taką np rtx 2070 super za rok gdy kupisz mobo i za 2 lata gdy kupisz procka to ta karta będzie po prostu słabo wypadać w porównaniu z nowymi odpowiednikami cenowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na odkładaniu tych pieniędzy do czasu aż starczy na wszystko. Składając zestaw po jednej części rocznie, zanim kupisz ostatnią ta pierwsza już będzie za stara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie składaj czegoś na co Cię nie stać - a z opisu wynika, że właśnie to próbujesz robić.

Sen o 4K też w związku z tym odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeze mowiac spodziewalem sie bardziej optymistycznych odpowiedzi...

 

Czyli, biorac pod uwage tok waszego myslenia kupujac wszystko teraz czyli, i9, rtx2080 i do tego plyte, monitor moge byc pewien ze za trzy lata wszystko bedzie nic nie warte?

 

O to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotknąłeś sedna problemu

high end PC to skarbonka bez dna do tego najmniej opłacalna

 

poza tym jestem zdania że jeśli obecnie czegoś nie wykorzystujesz to i w przyszłości nie będziesz

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daliscie mi do myslenia, ale zeby nie zakladac nowego tematu i fakt ``przyznaje`` nie jestem w stanie w pelni wykorzystac potencjalu i9 i rtxa (chodzi mi o komputer do gier i emulatorow typu Yuzu,Cemu)

 

Jaki Procesor

i jaka karte

 

tylko intel i nvidia

Edytowane przez Karkas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki masz budżet?

2. Dlaczego tylko intel i nvidia? AMD jest obecnie dużo bardziej perspektywiczny, jeśli chodzi o procesor. A i o gpu rozmowa zacznie się dopiero, kiedy określisz budżet.

 

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś całkiem zielony, na głównej stronie są zestawy za określoną ilość plnów. Można je potraktować jako punkt wyjścia do dalszej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki masz budżet?

2. Dlaczego tylko intel i nvidia? AMD jest obecnie dużo bardziej perspektywiczny, jeśli chodzi o procesor. A i o gpu rozmowa zacznie się dopiero, kiedy określisz budżet.

 

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś całkiem zielony, na głównej stronie są zestawy za określoną ilość plnów. Można je potraktować jako punkt wyjścia do dalszej dyskusji.

 

 

Zakladajac ze i9 i rtx 2070 mnie przerasta, budzet 3000zl cpu i gpu.

Intel i nvidia z tego co mi wiadomo na emulatorach cemu i nadchodzacym yuzu, single core jest o wiele bardziej wydajniejszy niz multi(dzialaja na jednym rdzeniu) co jest raczej na strone Intela w przypadku nvidi jest podobnie, lepiej dziala na emulacji, zrodlo reddit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac ze i9 i rtx 2070 mnie przerasta, budzet 3000zl cpu i gpu.

Intel i nvidia z tego co mi wiadomo na emulatorach cemu i nadchodzacym yuzu, single core jest o wiele bardziej wydajniejszy niz multi(dzialaja na jednym rdzeniu) co jest raczej na strone Intela w przypadku nvidi jest podobnie, lepiej dziala na emulacji, zrodlo reddit.

 

za 3000 kupisz rtx 2070 i AMD Ryzen 3600.

 

"Intel i nvidia z tego co mi wiadomo na emulatorach cemu i nadchodzacym yuzu" czyli, to tylko plotki? (nie w temacie jestem)

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeze mowiac spodziewalem sie bardziej optymistycznych odpowiedzi...

 

Czyli, biorac pod uwage tok waszego myslenia kupujac wszystko teraz czyli, i9, rtx2080 i do tego plyte, monitor moge byc pewien ze za trzy lata wszystko bedzie nic nie warte?

 

O to chodzi?

 

To masz z mojej strony odpowiedź wypasiona płyta i dobry zasilacz i możesz rozbudowywać kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz z mojej strony odpowiedź wypasiona płyta i dobry zasilacz i możesz rozbudowywać kompa :)

 

I taka odpowiedz mi sie podoba :D

 

 

Poczatki sa zawsze najgorsze i w tym przypadku dokladnie tak jest bo zmieniajac plyte i zasilacz nie wplynie to w zaden sposob na wydajnosc tego zloma.

 

Co do tego ryzena 5 i rtxa 2070 co kolega wyzej pisal wolabym jednak zostac przy intelu i ewentualnie zejsc na rtx 2060 idac tym tropem zostaje 1300 na procek.... ciagnac watek:)

 

jaki intel do 1300zl tylko do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nic więcej nie kupisz poza Intel Core i5‑9600K za 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nic więcej nie kupisz poza Intel Core i5‑9600K za 1000 zł

 

 

Kupilem wlasnie z promocji -i5 9600k za 839zl

 

Polecicie jakas plyte pod tego procka, tak do 500zl to jeszcze na karte zostanie...

Edytowane przez Karkas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche minelo od poczatku tego posta, ale w miedzy czasie wymienilaem pare gratow i zrobilem to w nastepujacy sposob...

 

CPU i5 7600k / wczesniej g4560

 

GPU GTX 960 super jetstream

 

Mobo z270 tomahawk

 

RAM ddr4 2400mhz 16gb

 

AIO kraken x62 /wczesniej stock

 

PSU RMx 750W gold / wczesniej jakis szajs

 

no i sluchaki sobie kupilem :cool:

 

w miedzyczasie zwrocilem i5 9600k ktory kupilem na promocji bo jak sie okazalo moja plyta go nieobsluguje :E

 

i teraz tak, czy warto kupic tymczasowo gtx 1650 super na jakis rok za te 800zl czy moze cos innego?

przy okazji pozbyc sie 960ki i moze ram zmienic?

Edytowane przez Karkas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki masz teraz procesor? z gpu to albo rx 480 z aliexpress albo 1660 super ale jak masz nadal g4560 to nie warto nic kupować

Jak tego 7600k to myślę że max 1660 super (chyba ze cpu dobrze wykrecony to ew. rtx 2060) a ram możesz sobie wrzucić np. patriot Viper Steel 3600 Mhz 2x8Gb

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki masz teraz procesor? z gpu to albo rx 480 z aliexpress albo 1660 super ale jak masz nadal g4560 to nie warto nic kupować

Jak tego 7600k to myślę że max 1660 super (chyba ze cpu dobrze wykrecony to ew. rtx 2060) a ram możesz sobie wrzucić np. patriot Viper Steel 3600 Mhz 2x8Gb

 

 

mam I5 7600k chodzi na 4.8MHz, tylko budzet na teraz niski okolo 1000zl.(taki naciagany) dlatego pytalem o 1650 super.

Edytowane przez Karkas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu jak już to 1660 super, 1650s to z 17-20% mniej fps

Jak już chcesz tak oszczędzać to lepiej kupic używana 1060 6Gb byle nie z koparki ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...