Forum PCLab.pl: Pytanie o neostrade... - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pytanie o neostrade...

#1 Użytkownik jest niedostępny   seqqupl 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Listopad 2019 - 20:15

Witam , poszukuje opini na temat neostrady 20/1 Orange . Czy warto ją brać ? Czy lepiej szukać jakiejś limitowanej oferty LTE (na LTE Wyciąga mi 60-100mbs).

#2 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Listopad 2019 - 20:29

Tak. Nie. To zależy.
To, co jednemu pasuje nie znaczy, ze innemu też będzie.
LTE ma limity (nawet opcje "nielimitowane"), a i z prędkościami bywa różnie, jak dużo osób podłączy się na raz do nadajnika. Plus nie wiadomo, jaki operator, bo na przykład taki T-Mobile ciągle zalicza ostatnio jakieś wpadki i awarie globalne.
A Orange jednemu działa dobrze, inny będzie narzekał. Zależy od lokalizacji i czasami nawet od tego, gdzie w centrali jesteś podłączony.
Ja ogólnie jestem zdania, że nawet wolny internet kablowy jest lepszy, od LTE.

#3 Użytkownik jest niedostępny   seqqupl 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 15 Listopad 2019 - 20:31

Mam w swojej miejscowosci kontener telekomunikacyjny od Orange (jakieś 200m od domu) W takim wypadku można prognozować jak to będzie wyglądało? Najbardziej mi chodzi o Pingi I DW i płynne oglądanie YT w hd lub fhd

Ten post był edytowany przez seqqupl dnia: 15 Listopad 2019 - 20:32

#4 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Listopad 2019 - 20:43

Nie można. Możesz mieć najlepsze kable, krótką drogę do centrali i mało osób korzystających po drodze a i tak w samej centrali zostaniesz podłączony do starego lub obciążonego sprzętu i będzie źle. Możesz też być podłączony do najnowszego i najlepszego sprzętu w centrali jako jedyny, ale po drodze będą połatane i kiepskiej jakości kable, które dodatkowo zamiast najkrótszą drogą okrążają całą miejscowość i też będzie źle.
Musisz się podpytać sąsiadów (im bliżej tym lepiej), albo jak w okolicy pracuje ogarnięty technik to też może będzie wiedział i mniej więcej powie, czego możesz się spodziewać. Nikt jednak nie zgadnie, jakie pingi będziesz miał.

#5 Użytkownik jest niedostępny   seqqupl 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 15 Listopad 2019 - 20:45

Dobra , dzieki za pomoc. Spytam sie kolegi jak mu ta neostrada chodzi , bo on tez ma z tego co pamietam 20/1 i podobną odległosc do centrali. Mozna zamknąc temat...

#6 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Listopad 2019 - 20:52

A ten kolega to sąsiad? No to nie masz co się go pytać. I nie ma 20/1, ale do 20 / do 1. Ale nawet sąsiad może mieć mniej lub bardziej zużyte kable.

Zaś wybór to twoja sprawa, po co komu 100 Mb/s z małym limitem? Ponadto te 60-100 szybko może się zmienić w 1-100 (1 wieczorami).

#7 Użytkownik jest niedostępny   seqqupl 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 15 Listopad 2019 - 20:54

Tak , to jest sąsiad , mieszka 2 domy dalej ode mnie.
No i własnie LTE ma dobre pobieranie i upload ale ten limit wszystko zmienia. W domu u mnie pobiera sie ok 200gb na miesiąc... Także za te same pieniądze moge miec nielimitowany internet z mniejszą szybkośćią albo szybki internet z limitem i w dodatku lejkiem 512kb/s

Ten post był edytowany przez seqqupl dnia: 15 Listopad 2019 - 20:57

#8 Użytkownik jest niedostępny   blacout 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Listopad 2019 - 22:25

200gb na miesiąc, to nie dużo. W lajt mobile masz 100GB w dzień + 200GB w nocy za 35 zł (kwestia zasięgu, bo działają na plusie)
w Play Internet na Kartę można mieć za parę zł darmowy transfer w nocy, ale internet działa tylko na ich sieci. Różnie z zasięgiem.

Dla mnie neostrada wychodzi drogo, bo umowa na 2 lata i (chyba) 60 zł miesięcznie.

Ten post był edytowany przez blacout dnia: 16 Listopad 2019 - 10:16

#9 Użytkownik jest niedostępny   Puma 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Listopad 2019 - 10:21

Neostrada jest droga, dlatego zmieniłem na LTE, LTE to limity ale Neostrada DO 10Mb i płacenie jeszcze raz tyle co LTE to przesada.

Jeżeli masz zasięg to możesz brać np. Orange LTE 100GB + 250GB w strefie domowej czyli w obrębie domu. Nie wiem czy taka oferta jeszcze jest, wiem że była niedawno.

Ten post był edytowany przez Puma dnia: 16 Listopad 2019 - 10:23

#10 Użytkownik jest niedostępny   seqqupl 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 16 Listopad 2019 - 14:11

Cena nie wchodzi w gre. Wezme chyba neostrade bo 20mb/s to nie jest az tak mała prędkość . U kolegi wyciąga 19mb . A do teraz musze sie ograniczać co do LTE gdy chce cos duzego pobierać to nie pobieram z lte tylko z pakietu telefonicznego 200gb w nocy. Na miesiac byłbym wstanie pobrać 450gb nie ograniczając sie , a nie chce sie ograniczać więc biore neostrade...
TEMAT DO ZAMKNIECIA

Strona 1 z 1