Skocz do zawartości
Ezekiel1982

Nowy RAM problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy więc chciałbym na początek się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników forum a poniżej opiszę problem jaki mam.

 

Moja platforma to:

Płyta gł Sabertooth 990 FX R1.0

Procesor AMD Phenom 2 x4 970

RAM PATRIOT VIPER 3 1866Mhz 16Gb CL 10 PV316G186C0K

SYSTEM WIN 10

 

Oto opis problemu

Po zakupie ww. pamięci i uruchomieniu Windows komputer normalnie pracuje bez i pod obciązeniem, wszystko normalnie działa przy podkreceniu oraz bez niego, komputer można normalnie zresetować uruchamiac gry, jednak gdy wyłaczę komputer na dłużej niż 10-20 minut ( nie jest to czas dokładny ) a potem próbuję go uruchmić Windows niechce się załadować próbuje się uruchomić jednak po chwili przerywa i się resetuje i tak w kólko. Po wyłączeniu i uruchomieniu na starych pamięciach CORSAIR VENGEANCE CMZ8GX3M2A1600C8 komputer normlanie działa jak dawniej, dodam że próbowałem też uruchamiać nowe pamięci dokłądnie na takich samych ustawieniach co stare tj. Timingi, Częstotliwośc itd. i dzieje się to samo, komputer podziała a potem po dłuższym wyłączeniu nie uruchamia się Windows, czy ktoś wie z jakiego powodu może być ten problem?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ezekiel1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedźi naprowadzenie zapomniałem że AIDA to prędzej benchmark niż program do diagnostyki, jak poszperałem to zauważyłem że jest tez takie narzędzie w samym WIN 10 Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Narzędzia administracyjne\Diagnostyka pamięci systemu Windows. Sprawdziłem tym stary RAM i było ok, szkoda że już raczej nie sprawdzę w ten spsob nowego.

 

Nie jestem już w stanie uruchomić Windows na tym nowym RAM-ie. Ciężko mi w to uwiezyć ale chyba są niesprawne, poczekam jeszcze na nowy procesor może to ten stary ma problem z kompatybilnością z nowym RAM-em.

Kupiłem FX-8350 może on je będzie w stanie pociągnąć a jak nie to reklamacja, pytanie czy sklep może mi z tym robić problem jeżli opiszę moje problemy z pamięcią tak jak tu na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...