Forum PCLab.pl: Nowy RAM problem - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Nowy RAM problem

#1 Użytkownik jest niedostępny   Ezekiel1982 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Listopad 2019 - 21:58

Witam jestem tu nowy więc chciałbym na początek się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników forum a poniżej opiszę problem jaki mam.

Moja platforma to:
Płyta gł Sabertooth 990 FX R1.0
Procesor AMD Phenom 2 x4 970
RAM PATRIOT VIPER 3 1866Mhz 16Gb CL 10 PV316G186C0K
SYSTEM WIN 10

Oto opis problemu
Po zakupie ww. pamięci i uruchomieniu Windows komputer normalnie pracuje bez i pod obciązeniem, wszystko normalnie działa przy podkreceniu oraz bez niego, komputer można normalnie zresetować uruchamiac gry, jednak gdy wyłaczę komputer na dłużej niż 10-20 minut ( nie jest to czas dokładny ) a potem próbuję go uruchmić Windows niechce się załadować próbuje się uruchomić jednak po chwili przerywa i się resetuje i tak w kólko. Po wyłączeniu i uruchomieniu na starych pamięciach CORSAIR VENGEANCE CMZ8GX3M2A1600C8 komputer normlanie działa jak dawniej, dodam że próbowałem też uruchamiać nowe pamięci dokłądnie na takich samych ustawieniach co stare tj. Timingi, Częstotliwośc itd. i dzieje się to samo, komputer podziała a potem po dłuższym wyłączeniu nie uruchamia się Windows, czy ktoś wie z jakiego powodu może być ten problem?

Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez Ezekiel1982 dnia: 15 Listopad 2019 - 23:49

#2 Użytkownik jest niedostępny   stark2991 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 16:06

Przetestuj RAM w programie diagnostycznym

#3 Użytkownik jest niedostępny   Ezekiel1982 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 17 Listopad 2019 - 22:44

Ok dzięki za podpowiedź czy taki jak AIDA64 extreme będzie ok?

#4 Użytkownik jest niedostępny   stark2991 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 05:49

Raczej chodzi o coś takiego jak TestMem5 albo HCI Memtest :)

#5 Użytkownik jest niedostępny   Ezekiel1982 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 20 Listopad 2019 - 21:30

Dzieki za odpowiedźi naprowadzenie zapomniałem że AIDA to prędzej benchmark niż program do diagnostyki, jak poszperałem to zauważyłem że jest tez takie narzędzie w samym WIN 10 Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Narzędzia administracyjne\Diagnostyka pamięci systemu Windows. Sprawdziłem tym stary RAM i było ok, szkoda że już raczej nie sprawdzę w ten spsob nowego.

Nie jestem już w stanie uruchomić Windows na tym nowym RAM-ie. Ciężko mi w to uwiezyć ale chyba są niesprawne, poczekam jeszcze na nowy procesor może to ten stary ma problem z kompatybilnością z nowym RAM-em.
Kupiłem FX-8350 może on je będzie w stanie pociągnąć a jak nie to reklamacja, pytanie czy sklep może mi z tym robić problem jeżli opiszę moje problemy z pamięcią tak jak tu na forum?

Strona 1 z 1