Skocz do zawartości
Neyuch

[Modernizacja] Wzbogacenie zestawu o SSD i Ram.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam zestaw komputerowy o podzespołach:

 

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX1060 Aorus Xtreme 9Gbps 6GB DDR5 192bit

Procesor: Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX

Płyta główna: AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151

Ram: A-Data 8GB 3000MHz CL16 XPG Z1

Dysk HDD: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 600W Bronze

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

 

Chciałbym go wzmocnić dyskiem SSD i następną kością ramu, problem w tym, że średnio się na tym znam, a chce zmaksymalizować wydajność po zakupie.

 

Pytanie 1: Jaką kość ramu 8gb wybrać? Czy muszę kupić taką samą kość aby była kompatybilna? Szukałem mojego ramu do kupienia w internecie, ale coś ciężko z dostępnością :/

Pytanko 2: SSD - Z tym nie miałem nigdy żadnej styczności, generalnie to zbliża się Black Friday i zacieram ręce na promocyjki, potrzebuje pomocy/poinstruowania przy wyborze. Pojemność między 500GB-1Tb.

 

Komputer jest oczywiście do gier, co do ceny to trudno mi się określić bo zakupy będę robił na pewno podczas promocji. Mogę nakreślić sytuacje tak, że z kosztem np. 1000zł się nie liczę :|

 

Czekam na odzew i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram masz w jednej kości? Jeśli tak to druga przez dual-chanel przyniesie wzrost wydajności. SSD zwiększy komfort pracy, responsywność systemu, szybkość wczytywania programów i gier.

 

Teoretycznie możesz kupić inne pamięci, najlepiej o takim samym taktowaniu, opóźnieniach i problemów być nie powinno(gwarancji Ci niestety nikt nie da), ale najlepiej, jeśli chcesz mieć 100% pewność ze będzie OK, sprzedać swoją kość i kupić nowy kit.

 

Co do dysku no to czekać na promocję, można wziąć modny ostatnio ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200

 

No i czekać na te promocje bo w sumie to lada moment.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kość ram obojętnie jaka 8gb o taktowaniu 3000mhz CL16, ssd na sata MX500 lub na m.2 XPG SX8200 Pro / XPG GAMMIX S11 Pro / XLR8 CS3030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie recenzje plextora od Pana "lubie zimne" i jestem pozytywnie zaskoczony, pytanie, czy nie lepszym rozwiązaniem jest kupno modelu M9PEY, potężny radiator, niższe temperatury a różnica w cenie znikoma.

 

Co do ramu - posiadam 1 kość 8gb. Czy te modele wpasują się w mój zestaw? I czy są to wydajne ramy;

 

- Pamięć ADATA DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 (AX4U300038G16-SBG)

- Pamięć GoodRam IRDM X, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 (IR-X3000D464L16S/8G)

Edytowane przez Neyuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...