Skocz do zawartości
koneser

Testowania stabilności procesora z avx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podkręciłem ostatnio procesor, czy żeby stwierdzić ze jest stabilny musi przejsc wszystkie testy z avx, avx2 w OCCT? Testowałem z avx2 i nie mam błędów ale sekcja się juz gotuje wtedy tdp mam po 190 wat i musialem zwiekszyc napiecie zeby dzialal z tym avx... Sugerować się błędami przy wyzszych czestotliwosciach z avx czy testowac w programach bez avx na wyzszym oc i nie przejmowac sie?

 

Procesor i7 9700k 1.325V 5ghz z avx i avx2 stabilnie, na 1.34V działa na 5.1ghz, avx wywala ale w aida 64 przechodzi testy po 2h

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak ze na 1.325v@5GHZ działa stabilnie a na 1.34 działa już z 5.1GHz tak tylko działają procesory od AMD.... na platformie amd ustawiasz i działa nic nie trzeba testować,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być ze mu działa, jak ustawi 1.34v tylko wtedy llc pewnie dowala ze 3-4 "strapy" więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cuda to tylko na AM4 :E,

 

jak nie przestawił LLC to nie ma prawa mu stabilnie działać na 0.015v więcej i 100MHz więcej, najmniejszy jaki widziałem odstęp to 0.04 ale tez tylko miedzy 1.1-1.2v, miedzy 1.2-1.3 bliżej 0,06v, od 1.3v jest już min 0.06v w nieskończoność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że ustawia 15 mV więcej, ale jednocześnie dodając 100 MHz na zegarze może powodować, że płyta dowali 60 mV i więcej. U mnie tak robi code. 4900 = 1.18v. ( bios 1.20 minus 20 mV offset) ale dasz zegar 5000 to już wali 1.23V a z AVX nawet 1.264 V. Bez zmiany llc.

Stąd się czasami bierze takie cudowne skalowanie. 15 mV to zdecydowanie za mało na dodatkowe 100 MHz przy tak wysokim zegarze. Chyba, że wiąże się z redukcją temperatury albo innym zestawem instrukcji avx.

 

Proponowałbym zmienić Core cache limit na największy oferowany przez płytę oraz ustawić AVX offset na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania... testować stabilność procesora z instrukcją avx czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś propozycję wyżej. Ustaw x51 i ustaw avx offset na 1. Odkręcić należy przy tym limit Core cache. Proc będzie się bujał w spektrum x50 i x51 zachowując przy tym stabilność jeśli poprzednie testy były rzetelne.

 

Nie widzę sensu katować vrm i cpu instrukcjami avx/avx2 na tak wysokim zegarze. Po to właśnie jest offset avx. Dwa, że robiąc OC proca typowo pod AVX - będziesz zmuszony ustawić wyższe napięcie podczas gdy przez 99.9 prc czasu procesor będzie mielić instrukcje non avx ( gry, filmy, przeglądarka ) na sprawne przetworzenie których nie będzie potrzebować tak wysokiego napięcia.

 

Co innego jak robisz OC pod rendering, kodowanie, jakieś złożone zadania profesjonalne. Wtedy warto (IMO) robić bazowe OC uwzględniając axv oraz avx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, nawet nie wiedziałem że mogę ustawić tak żeby mi procesor przy avx obnizal zegary teraz ustawiłem 5.2 na 1.36 v i w wszystkich programach działa stabilnie, na avx obniża do 5ghz

 

tylko z tego co zauważyłem w grach taktowanie cały czas skacze między 5.2 a 5 ghz można to jakoś ogarnąć zeby tylko przy włączeniu avx zmienial taktowanie do 5ghz a nie podczas gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pewnego stopnia. Pomaga w tym ustawienie limitu Core cache na maksimum. Będzie się mimo wszystko bujał w grach czasami na to 5 GHz pomimo braku avx, ale nie odczujesz spadku wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak ze na 1.325v@5GHZ działa stabilnie a na 1.34 działa już z 5.1GHz tak tylko działają procesory od AMD.... na platformie amd ustawiasz i działa nic nie trzeba testować,

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiem więcej, w weekend puściłem cepa w Real Benchu na Krawędzi stabilności no i egzamin zdany to myślę sobie odpale Wota i po 3-4 min jak tąpnęło to Windows zgasł :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD cepa masz na 5GHZ ?

Sen, czy za dużo C2H5OH :P

 

Miałem Q9450 i pyknąłem go na 4.0 GHZ na P45 DFI.

Wszystko działało oprócz Mafia2 :E

Kilka minut i brrrr/wrrrr/drrr - system wydaje dźwięki z kosmosu.

Na DFI P45 są 3 stany - nie pamiętam dokładnej nazwy z biosu - ale jeden z nich wystarczyło zmienić, żeby gra działała OK.

 

Wierzę w możliwości, ale nie uwierzę, że obecny RYŻ robi 5.0GHZ na 1.3 Vcore :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi nawet niogary wykręcają 5.3GHz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ryż to 9700k...

 

toooo jest dopiero Trol :o :o :o :o , odkąd go dziś do siodła włożyłem nie mogę sie ogarnąć, a tego wbudowanego Ai w płycie to ten KS wyrwał go jak chwasta :lol2: :lol2:

 

m5epd4lr.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...