Skocz do zawartości
Frukson

Laptop programista/student ok3 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji ,że będzie blackfriday zastnawiam się nad kupnem laptopa.W nastepnym roku zacznę studiować więc przy okazji będzie też to laptop dla studenta.Aktualnie uczę się w tech i programuje.CO weekend wyjeżdżam do dziewczyny i chciałbym u niej czasem coś porobić w kodzie lub w szkole czy na wyjeździe.

 

 

Używać go będę do programowania min. tworzenie stron w edytorze tekstu i oczywiście testowanie w przeglądarce.(chce też czasem aby był na tyle mocny laptop by zagrać w jakąś gre tzn moja dziewczyna bo ja na kompie ;D ale chyba nie da się pogodzić długiej pracy na baterii z mocnym sprzętem).

 

 

 

 

Specyfikacja:

 

Procesor i5 lubi i7 (ale z tego co wiem to lepiej wziasc i5 z 8 np generacj iniz i 7 z jakas słabsza) minimum 4 rdzenie. Czy profesor z oznaczeniem H dużo bierze prądu?

 

Karta graficzna:Chciałem dedykowaną karte graficzna ale w laptopach typu biznes to wszystkie są zintegrowane.Co o tym myślicie co wziąść ? Jesli chciałbym coś zagrać to mi się wydaje ze karta graficzna dedykowana.

 

Przekatna 15.6 full hd ips matowy

 

Klawiatura wyspowa z podświetleniem

 

Dysk 250ssd picie plus możliwość dołożenia kolejnego lub w zestawie 2.

 

Minimum 8 gb ramu z mozliwościa rozbudowy

 

Czytnik linii papilarnych ale to opcjonalnie

 

Bateria minimum 6h pracy to jest ważne wiem ze oceny tyle trzymają.

 

Priorytet to programowanie.

 

Jak to jest z tymi laptopa mi co mają i 7 i karty zintegrowane??

 

Trudno jest podzielić mobilność i czas pracy na baterii z mocnym sprzętem ale może coś doradzicie.Fajnie jakby ktoś kto programuje wypowiedział się.W domu oczywiście używam komputera.Ale do szkoły jak najbardziej wole laptopa z konfiguracja pod siebie.Budżet 3 tys zł około

 

Jeden który znalazłem co o nim sądzicie?

https://www.x-kom.pl/p/513155-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-i5-9300h-8gb-256-gtx1650-green.html?gclid=Cj0KCQiA2b7uBRDsARIsAEE9XpGeCfmGbOZI04mJ4f6x1_eLjBPi0IXNmP0O4zjaCl-79RbQQIbRP18aAiW4EALw_wcB

https://www.x-kom.pl/p/507927-notebook-laptop-15-6-lenovo-ideapad-l340-15-i7-9750h-8gb-256-gtx1650.hhtml z drugim jest problem bo chyba jest wlutowany ram :/

 

Czekam na inne propozycje

Proszę o Rady a nie pisanie o niczym jak na innych forach. Dziękuję każdemu za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wymaganiami i w tym budżecie, to rzeczywiście trzeba iść na kompromisy.Na w tej chwili Twoje wymagania po części spełni:

Acer Aspire 5 i5-10210U/16GB/512 MX250 Srebrny za 2899zł

Jest tu procesor niskonapięciowy, ale laptop wyjściowo jest też poniżej budżetu, do tego dedykowana karta to MX250- czyli do mniej wymagających/starszych tytułów. Na wyposażeniu znalazło się już 16GB pamięci-to lepiej, bo jest tu tylko jeden slot na pamięć. W tym modelu można też z czasem zamontować drugi dysk.

 

Jeżeli chcesz natomiast coś wydajniejszego, to obecnie w cakiem niezłej ofercie jest:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/16GB/512 GTX1650 144Hz za 3399zł

Otrzymujesz tu już pełny 4-ro rdzeniowy procesor AMD (poziom wydajności ~i5-8300H), do tego masz już 16GB pamięci, 144Hz matową matrycę IPS oraz wydajną kartę graficzną w postaci GTX'a 1650. Jest tu też miejsce na drugi dysk.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do programowania

tworzenie stron w edytorze tekstu i oczywiście testowanie w przeglądarce
starczy jakikolwiek i5 plus 8gb ramu.

Laptopy z serii biznesowych takich jak: Elitebooki (HP), Thinkpady (Lenovo), Latitude (Dell) będą znacznie lepiej wykonane, dłużej działające na baterii i dłużej posłużą niż te które podałeś ale będą dużo droższe - do 3000zł to chyba tylko używane.

Co do integry, musiałbyś sprawdzić jakie tytuły mniej więcej Cię interesują. Da się pograć ale w mniej wymagające tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do programowania starczy jakikolwiek i5 plus 8gb ramu.

Laptopy z serii biznesowych takich jak: Elitebooki (HP), Thinkpady (Lenovo), Latitude (Dell) będą znacznie lepiej wykonane, dłużej działające na baterii i dłużej posłużą niż te które podałeś ale będą dużo droższe - do 3000zł to chyba tylko używane.

Co do integry, musiałbyś sprawdzić jakie tytuły mniej więcej Cię interesują. Da się pograć ale w mniej wymagające tytuły.

Ten 1 co podawałem wystarczająco na około 5-6h tak użytkownik mówił oczywiście gdy da się na oszczędzanie. Szkoda mi więcej dać na te biznesowe bo mam komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad E590 i5-8265U/16GB/256/Win10Pro 3449 złotych

Ma niezbyt pojemny SSD i słaby układ graficzny (chociaż Sims 4 na nim pójdą). Ma za to świetną klawiaturę, dobrą jakość wykonania i niezłe przebiegi na baterii. ThinkPady są znane z niezawodności, więc powinien posłużyć kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakie to gry bo może i MX250 wystarczy a wtedy pojawia się wiele ciekawych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...