Skocz do zawartości
adriano435

Instalacja Windowsa XP na dysku zewnętrzym

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam stary komputer który potrzebuje do jednej pracy i muszę go zreanimować. Najprawdopodobniej uszkodzony jest dysk bo czasami działa chwilę normalnie ale wyskakują błędy o dysku twardym. Napęd niestety zepsuł się w nim a nie mogę ustawić w biosie żeby bootował z pendrive.

I moje pytanie jest takie czy jestem w stanie podłączyć zewnętrzny dysk do mojego normalnego komputera i zainstalować na nim win XP, tak żeby po podłączeniu do tamtego komputera działał już system ?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zabootować ten dysk, jeśli usb boot nie działa; można zrobić xp startujący z usb, ale bootowanie musi działać

 

zrób klon systemu na dysk usb, np aomei backupper free, potem wyjmij dysk z usb i zamontuj jako wewnętrzny; nie możesz podpiąć 2 dysku do starego komputera, żeby sklonować? dyski na taśmy pewnie kosztują grosze, jeśli jeszcze da się kupić

 

na normalnym nie można, chyba ze masz płytkę z xp - wtedy trzeba naprawić xp z płytki na starym, podmieni specyfikację sprzętu, i zadziała

 

wentualnie zrób klon xp na normalnym ze starego dysku i wgraj na nowy dysk - ale pewnie stary ma jeszcze taśmy, i nie podepniesz do normalnego - jeśliby miał kable sata ok

 

ps - jeślibyś ściągnął xp i nagrał płytke mozesz zainstlować na normalnym, i potem naprawić z płytki na starym - ale bios w normalnym musi obsługiwać tryb ide dysku, i w takim trybie trzeba instlować - niemniej na starym pewnie masz tylko taśmy, i nie b. wiem, jak je podepniesz w normalnym; natomiast kable sata nie dadzą się podpiąć w starym, itd; raczej pozostaje ci tylko klonowanie, ewentualnie zrobienie kopii systemu i wgranie na nowy dysk, ale z taśmami, i wszystko na starym komputerze

 

ps2 - zapomniałem, że przecież cd na starym nie działa, więc nie naprawisz z płytki instalacji z normalnego; w tej sytuacji pozostaje ci tylko klonowanie na nowy dysk na starym; ewentualnie, jeśli ci zależy możesz zainstalować na normalnym, raczej na pewno nie wystartuje na starym, ale można wtedy spróbowac podmienić plik rejestru system na ten ze starego- poniewaz sprzęt bedzie wtedy pasował może wystartuje - ale trzeba by jeszcze np usunąć z tego starego system wpis sterowników grafiki, bo na nowym ich nie będzie, itd - choć teoretycznie też można je dorzucić ze starego do nowej instalacji;

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...