Skocz do zawartości
krejwik

Myszka, 300-400 zł. gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Niestety moja stara myszka odmawia posłuszeństwa, więc jestem zmuszony do wyszukania czegoś nowego. Prosiłbym o pomoc, bo nie siedzę w myszkach i nie mam pojęcia, które są dobre na ten moment.

 

Moja obecna myszka to SteelSeries Rival Black (62271). Jest ona na moją dłoń ciut za duża, ale już się do dużych myszek przyzwyczaiłem, więc jeśli nowa też taka będzie to żaden problem. Rozdziałka full hd, dpi 800, ze względu na to, że gram głównie w fpsy (cod, bf, apex itd.) to korzystam z małego sensa. Moja podkładka to steelseries qck+. Pełny obrót w grach zawsze ustawiam na około połowę podkładki, czyli około 23 cm. Fajnie jakby nowa myszka miała jakieś dodatkowe przyciski z boku (przynajmniej 2). Chwyt raczej standardowy - palm grip. Budżet maksymalnie 300-400 zł (ale nie musi dobijać do tej granicy, jak będzie np kosztowała 200 zł to też ok, jeżeli będzie warta uwagi). Przewodowa. Jakby miała "tęczowe rgb" jak np. rival 600 to nie miałbym nic przeciwko (może właśnie rival 600/650 będzie dobrym wyborem? czytałem o nim jakiś czas temu i wydawał się ok :D).

 

Bardzo prosiłbym o pomoc i z góry dziękuję za jakieś porady. Pozdrawiam.

Edytowane przez VanKrejw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrych myszek przewodowych i bezprzewodowych jest na rynku naprawde sporo. Proponuje zajrzec na kanal YT: RocketJumpNinja jesli chodzi o rekomendacje konkretnych myszek dla poszczegolnych gripow i rozmiarow dloni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glorious model o powinien pasować, uniwersalny kształt, dość duża pod palm grip, bardzo lekka. I ma stosunkowo udane rgb, lepiej widoczne w białym modelu.

Generalnie jak teraz kupujesz mysz, to warto brać coś z lekkich, niektóre firmy jeszcze nie nadążają za rynkiem i nie mają odchudzonych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi G502 Hero. Tylko nie wiem czy nie będzie za ciężka :E.

 

Najlepiej idź do elektromarketu i pomacaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat przykład prawdziwej cegły w świecie myszek. Bez ciężarków 121g.

Model o ma 67g, a to też dość spora mysz.

Ja np. teraz używam cooler master MM710 to jest 52g, z tym że jest mniejsza.

 

Generalnie jeżeli autor używa niskiego sensitivity, czyli duże ruchy myszą, duży mousepad, to lekka mysz robi naprawdę bardzo dużą różnicę.

Dla kogoś kto używa malutkiego mousepada, rusza myszą w obrębie np. 10cm w obie strony, to waga nie ma znaczenia.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrych myszek przewodowych i bezprzewodowych jest na rynku naprawde sporo. Proponuje zajrzec na kanal YT: RocketJumpNinja jesli chodzi o rekomendacje konkretnych myszek dla poszczegolnych gripow i rozmiarow dloni.

 

Dzięki za polecenie kanału. Trochę sobie pooglądałem....

 

Glorious model o powinien pasować, uniwersalny kształt, dość duża pod palm grip, bardzo lekka. I ma stosunkowo udane rgb, lepiej widoczne w białym modelu.

Generalnie jak teraz kupujesz mysz, to warto brać coś z lekkich, niektóre firmy jeszcze nie nadążają za rynkiem i nie mają odchudzonych wersji.

 

.... i ten model wydaje się być całkiem fajny. Jednakowoż bardziej bym się skłaniał ku nieco mniejszemu/odświeżonemu modelowi, czyli Glorious Model O-. Wstępnie sobie go wybrałem, ale jeszcze jutro porozglądam się za czymś innym dzięki poleceniu kanału kolegi powyżej.

 

Logi G502 Hero. Tylko nie wiem czy nie będzie za ciężka :E.

 

Najlepiej idź do elektromarketu i pomacaj :D

 

Trochę za duża jak na moją rękę i za ciężka. Raczej nie dla mnie, ale dzięki za propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... i ten model wydaje się być całkiem fajny. Jednakowoż bardziej bym się skłaniał ku nieco mniejszemu/odświeżonemu modelowi, czyli Glorious Model O-. Wstępnie sobie go wybrałem, ale jeszcze jutro porozglądam się za czymś innym dzięki poleceniu kanału kolegi powyżej.

 

To nie jest odświeżony model, wyszedł kilka miesięcy później, to identyczna mysz tylko mniejsza. Jest bardzo mała, raczej nie nadaje się pod palm grip, bardzo wąska.

To jest model który jest skierowany konkretnie do osób które chcą bardzo małą mysz.

Jest jeszcze model D który ma wyjść wkrótce i to będzie kształt ergo, typu zowie ec2, chyba najlepsze pod palm grip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszych pod palm gripa i w stylu Model O (dziury, RGB) jest jeszcze Xtrfy M4. Opinie zbiera dobre ale osobiście nie testowałem - za dużo tych otworów jak na mój gust :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem tego O. Jutro przyjdzie, zobaczymy co z tego będzie. Gdzieś wyczytałem (chyba na stronie producenta), że D ma być powszechnie dostępny dopiero na początku przyszłego roku, a ja potrzebuję myszki na teraz. Faktycznie kształtem byłby lepszy, ale symetryczne myszki też kiedyś używałem i nie miałem z tym jakiegoś większego problemu. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :D Dzięki za wszelkie rekomendacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...