Forum PCLab.pl: Win 10 - problem z bootowaniem - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Win 10 - problem z bootowaniem Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   ifau 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Listopad 2019 - 20:21

Cześć wszystkim, mam następujący problem:

Niedawno zakupiłem komputer w konfiguracji:

MOBO: Gigabyte Aorus B450 Elite
GPU: Palit GF RTX2060
CPU: Ryzen 5 2600
RAM: 2x8GB Patriot Viper 4
PSU: SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W
SSD: PNY XLR8 CS3030 M.2 PCIe NVMe 500GB

Próbuję na nim wgrać Win10 (Pro). Po czystej instalacji następuje restart, przy starcie pojawia się logo MOBO i kręcące się kropki. Znikają na chwilę, potem pojawia się znowu, kręcą się chwilę i tutaj następuję freeze (przestają się ruszać). Co ciekawe myszka na tym etapie działa, jednak dalej nic się nie dzieje (czekałem max 20 min na tym etapie).

Wykluczam problemy z hardware, bo takie Ubuntu odpala zarówno ze sticka jak i z SSD. Win10 był instalowany pierwszy i w tej chwili też jest jedynym systemem; Linucha zainstalowałem chcąc w jakiś sposób wykluczyć wadliwe podzespoły.

USB (Sandisk jeżeli to ma znaczenie) tworzene za pomocą Media Creation Tool ze strony Microsoftu. Próbowałem też ISO + Rufus - błąd ten sam. Próbowałem też Windy z ISO w wersji Education, którą pobrałem z 3-4 lata temu - problem jest ten sam.

Fix boot repair wymaga podania hasła na jakimś (defaultuser0 ?, bodajże) użytkowniku, nie mogę się tam dostać.

Kończą mi się pomysły, gdzie leży problem / co robić? Dziękuję serdecznie z góry za wszystkie odpowiedzi ;)

#2 Użytkownik jest niedostępny   glauks 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Listopad 2019 - 13:58

trudno powiedzieć, co za problem, musisz próbować - jeśli ubuntu startuje w trybie live spróbuj usunąć partycje z windowsem (z reguły 2, ntfs, wiec chyba? sda2), i utworzyć na nowo, i spróbuj jeszcze raz; formatować nie musisz, niech 10 ją sformatuje; ewentualnie spróbuj z pena 10, choć chyba? będzie ciężko usunąć 10 - w diskpart list disk, select disk 0, list partition, select partition 2, i delete partition albo format partition - jeśli sformatuje ok; jeśli delete potem select disk 0, i create partition, potem format fs=ntfs; numer partycji 2, itp, przykładowy, musisz sprawdzić w poleceniu list partition, jaki numer ma c; tak samo disk 0 w poleceniu list disk

gdyby nie chciał spróbuj usunąć wszystko, czyli po select disk 0 wpisz clean; oczywiście tylko jeśli nie masz na dysku danych do zachowania

Strona 1 z 1