Skocz do zawartości
ifau

Win 10 - problem z bootowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam następujący problem:

 

Niedawno zakupiłem komputer w konfiguracji:

 

MOBO: Gigabyte Aorus B450 Elite

GPU: Palit GF RTX2060

CPU: Ryzen 5 2600

RAM: 2x8GB Patriot Viper 4

PSU: SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W

SSD: PNY XLR8 CS3030 M.2 PCIe NVMe 500GB

 

Próbuję na nim wgrać Win10 (Pro). Po czystej instalacji następuje restart, przy starcie pojawia się logo MOBO i kręcące się kropki. Znikają na chwilę, potem pojawia się znowu, kręcą się chwilę i tutaj następuję freeze (przestają się ruszać). Co ciekawe myszka na tym etapie działa, jednak dalej nic się nie dzieje (czekałem max 20 min na tym etapie).

 

Wykluczam problemy z hardware, bo takie Ubuntu odpala zarówno ze sticka jak i z SSD. Win10 był instalowany pierwszy i w tej chwili też jest jedynym systemem; Linucha zainstalowałem chcąc w jakiś sposób wykluczyć wadliwe podzespoły.

 

USB (Sandisk jeżeli to ma znaczenie) tworzene za pomocą Media Creation Tool ze strony Microsoftu. Próbowałem też ISO + Rufus - błąd ten sam. Próbowałem też Windy z ISO w wersji Education, którą pobrałem z 3-4 lata temu - problem jest ten sam.

 

Fix boot repair wymaga podania hasła na jakimś (defaultuser0 ?, bodajże) użytkowniku, nie mogę się tam dostać.

 

Kończą mi się pomysły, gdzie leży problem / co robić? Dziękuję serdecznie z góry za wszystkie odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć, co za problem, musisz próbować - jeśli ubuntu startuje w trybie live spróbuj usunąć partycje z windowsem (z reguły 2, ntfs, wiec chyba? sda2), i utworzyć na nowo, i spróbuj jeszcze raz; formatować nie musisz, niech 10 ją sformatuje; ewentualnie spróbuj z pena 10, choć chyba? będzie ciężko usunąć 10 - w diskpart list disk, select disk 0, list partition, select partition 2, i delete partition albo format partition - jeśli sformatuje ok; jeśli delete potem select disk 0, i create partition, potem format fs=ntfs; numer partycji 2, itp, przykładowy, musisz sprawdzić w poleceniu list partition, jaki numer ma c; tak samo disk 0 w poleceniu list disk

 

gdyby nie chciał spróbuj usunąć wszystko, czyli po select disk 0 wpisz clean; oczywiście tylko jeśli nie masz na dysku danych do zachowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione pamięci w BIOS ?? Robiłeś jakieś OC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...