Skocz do zawartości
sponge

Karta AMD Radeon HD 6900 Series, monitor AOC C24G1 a 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem dziś monitor AOC C24G1 z opcją 144hz. Posiadam kartę graficzną AMD Radeon HD 6900 Series. Mój problem polega na tym, że nie mogę ustawić opcji 144hz, zarówno w ustawieniach Windows jak i w Catalyst Control Center maksymalna ilość hz jaką mogę ustawić jest 60hz. Czy wynika to z tego, że moja karta nie obsługuje opcji 144hz? Monitor podłączyłem za pomocą kabla HDMI. Odpowiedzi w internecie mówią, żebym podłączył monitor kablem DVI-D (Dual link) jednak z tego co widze to monitor takiego wejścia nie ma. A w instrukcji napisane jest, że 144hz obsługuje kabel HDMI i DP (DP wejścia w komputerze nie mam).

 

Proszę o pomoc i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1920 × 1080 144 Hz musisz mieć HDMI w wersji co najmniej 1.3

a jakie ma karta ?

1280 × 720 120 Hz przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1920 × 1080 144 Hz musisz mieć HDMI w wersji co najmniej 1.3

a jakie ma karta ?

1280 × 720 120 Hz przejdzie?

 

NA 1280 x 720 dalej 60Hz max, niestety nie wiem jak sprawdzić jaki port HDMI ma moja karta. Gdzieś wycztałem, żeby podłączyć monitor kablem HDMI Mini displayportem, nie mam go ale jutro kupie i spróbuję. Czy to może być rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie inwestował paru zloty w kabel tylko w karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie inwestował paru zloty w kabel tylko w karte

 

Czyli jest to wina karty? Bo nie wiem czy tak mam rozumieć tą wypowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to wina karty? Bo nie wiem czy tak mam rozumieć tą wypowiedź :D

dobry kabel hdmi jest więcej wart co ta karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź jaką masz dokładnie kartę: poszukaj faktury/maila z listą kupionych komponentów albo otwórz obudowę pc i sprawdź jakie oznaczenie ma karta. To może być HD6950 albo 6970 i zależnie od producenta może mieć różne złącza. Wtedy jestes w stanie poszukać online w jakiej wersji ma gniazdo HDMI i czy obsługuje więcej niż 60Hz przy 1080p.

 

Wrzucając na szybko w google HD6950 wyskakuje, że powinien mieć 2 złącza mini displayport 1.2 a w tej wersji obsługuje 1080p 144Hz. Także teoretycznie przewód mini displayport <-> displayport powinien zadziałać.

Edytowane przez Damian3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź jaką masz dokładnie kartę: poszukaj faktury/maila z listą kupionych komponentów albo otwórz obudowę pc i sprawdź jakie oznaczenie ma karta. To może być HD6950 albo 6970 i zależnie od producenta może mieć różne złącza. Wtedy jestes w stanie poszukać online w jakiej wersji ma gniazdo HDMI i czy obsługuje więcej niż 60Hz przy 1080p.

 

Wrzucając na szybko w google HD6950 wyskakuje, że powinien mieć 2 złącza mini displayport 1.2 a w tej wersji obsługuje 1080p 144Hz. Także teoretycznie przewód mini displayport <-> displayport powinien zadziałać.

 

Dzięki za odpowiedź, sprawdze, jeśli 6950, to jestem uratowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...