Skocz do zawartości
szmuraj

Nie wykrywa sterownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem laptopa bez OS-a niestety po instalacji Win10 nie mogę zainstalować sterownika do GPU RTX 2060 próbowałem przez narzędzie producenta, nvidi i nic wypisuje mi tylko w menadżerze urządzeń błąd 31 i przydziela sterownik z systemu. Proszę o pomoc jak zainstalować sterownik w takiej sytuacji być może ktoś z was ma takową i może podesłać rozpakowany sterownik czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w 1 wiadomości pobierałem sterownik i ze strony producenta i z nvidii ten sam efekt.

Edytowane przez szmuraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiałeś już sterowniki ściągnięte z netu? Spróbuj w menadżerze urządzeń kliknąc prawy przycisk myszy na karcie/aktualizuj sterownik/ przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania i podaj mu ścieżkę do folderu do ktorego instalator NV rozpakowuje pliki stertowników (chyba c:\program files\NVIDIA Corporation

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje, że sterowni do urzadzenia jest aktualny. upewnij się, że jest dla CPU x64. Mam i7-9750H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki oraz które?

Edytowane przez szmuraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki?

To znaczy ściągasz program do ktorego dałem Ci linka, rozpakowujesz go i uruchamiasz komputer w trybie awaryjnym (trzymając wciśnięty shift, klikasz uruchom ponownie komputer w menu start

), W trybie awaryjnym uruchamiasz wcześniej ściągnięty program DDU i za jego pomocą odinstalowujesz sterowniki karty graficznej. Po odinstalowaniu sterowników komputer się zresetuje i uruchomi ponownie, dobrze by nie miał połączenia z netem, by Windows Update nie ściągną sobie sam jakichś starych sterowników. Po uruchomieniu instalujesz sterowniki, do których dałem Ci linka. Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło chyba będę musiał reinstalować OS. Czy da się zainstalować Win10 bez sterowników bo nie mam aktualnie wolnego pendriva na stery, a przy tej instalacji żądał sterowników albo nici z instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spr. go zainstalować z poziomu menadżera urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się samemu znaleźć problem. Win10 był w wersji standard CPU i7 9750H ma wyłącznie stery do wersji DCH. Musiałem zmienić system na DCH zainstalować stery do CPU, zaktualizować stery w menadżerze urządzeń i ściągnąć stery do GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...