Skocz do zawartości
arek77777

Klawiatura mechaniczna + myszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, ze w mojej obecnej klawiaturze za 14,99 przyciski WSAD sa doslownie dziurawe od uzytkowania, postanowilem zakupic jakis porzadniejszy sprzet, ktory bedzie na dobre kilka lat. Budzet - okolo 500-600zl +/- za oba urzadzenia.

Sklaniam sie ku klawiaturze mechanicznej. Nie przeszkadza mi to, ze sa glosniejsze. Wiele osob mi polecalo te klawiatury, a nawet konkretny model - SPC Gear GK550. Czy to dobry wybor?

Obecna mysz to Zowie FK1, rolka oraz lewy przycisk czesto odmawiaja posluszenstwa.

 

Co do ksztaltu myszki, sam nie wiem. Kiedys mialem Logitech MX518. Myszka ta lezala w mojej dloni idealnie wrecz. Kazda nastepna byla "taka sobie".

 

Z gory dzieki za wszystkie propozycje i pomoc.

Edytowane przez arek77777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twoich preferencji. W mechanicznej zależy jaki lubisz skok klawiszy, głośność itd.

Ja mam mechanika Sharkoona PureWriter RGB na przełącznikach red i to jest jedyna klawiatura mechaniczna, która mi pasowała, bo nie jest bardzo głośna, a profil klawiszy jest bardzo niski jak na mechanika.

Myszka to dla mnie tylko Logitech G502. Ewentualnie Steelseries rival 610 ;)

Edytowane przez MrChaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twoich preferencji. W mechanicznej zależy jaki lubisz skok klawiszy, głośność itd.

Ja mam mechanika Sharkoona PureWriter RGB na przełącznikach red i to jest jedyna klawiatura mechaniczna, która mi pasowała, bo nie jest bardzo głośna, a profil klawiszy jest bardzo niski jak na mechanika.

Myszka to dla mnie tylko Logitech G502. Ewentualnie Steelseries rival 610 ;)

 

Co do G502, z tego co patrze to jest kilka modeli.. Hero, Proteus i jakies inne. Czyms szczegolnym sie roznia poza cena?

Pewnie tez jestem troche zacofany, bo zawsze myszke na kablu mialem. Jak to wireless dziala tak szczerze? Nie laguje/przerywa? Nie chcial bym sytuacji, ze mam chociaz minimalne lagi myszki.

A rivala 610 nie moge znalezc w ogole, tylko 600 lub 650/710

 

Co do klawiatury, wyglada calkiem fajnie. Nigdy nie mialem klawiatury mechanicznej (zawsze jakies biedronka edition za 15zl), wiec nie umiem powiedziec czego oczekuje. Chyba przede wszystkim dobrego wykonania i zeby wytrwala dluzej niz pol roku.

 

 

Jesli w rozsadnej cenie znajdzie sie jeszcze jakas podkladka to bedzie super. Obecnie mam esperanze za 20zl.

Edytowane przez arek77777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiem Ci szczerze, że nie orientowałem się w sumie czym różnią się Hero od Proteus Spectrum :D ja mam tą drugą. One są na kablu. Z tego co wiem, bezprzewodowe myszki (oczywiście te lepsze) nie powinny mieć żadnego odczuwalnego opóźnienia. Nie miałem takiej, wiec nie powiem Ci z własnego doświadczenia.

Rival oczywiście 600 miał być - pomyłka ;)

A co do klawiatury, to musisz przetestować jaka Ci najbardziej odpowiada, bo naprawdę do każdego co innego przemawia. Ja szukałem o jak najniższym skoku klawiszy po prostu i jestem zachwycony. Idź do sklepów i się pobaw różnymi i zobacz która będzie dla Ciebie najlepsza. Jeżeli nie będziesz nią rzucał to posłuży przez wiele lat ;)

Co do podkłaki, jeżeli chcesz nie za drogą z podświetleniem RGB, to ja też polecę swoją Sharkoon 1337 RGB. Jeżeli szukasz większych, bez RGB, to czekaj na promocje. Modecom Volcano Elbrus udało mi się kupić za 9,99.. :)

Edytowane przez MrChaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...