Skocz do zawartości
blubaju

Dołożenie RAMu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano.

 

Planuję dołożyć RAMu do mojego kompa. Obecnie mam 16GB w dwóch modułach 2x8 >> HyperX Savage, DDR4, 16 GB,2800MHz, CL14 (OCnięte na 3000MHz,14,16,16,39)

Problem polega na tym, że te kości co mam nie są już produkowane ani dostępne w sklepach, bo są z początku produkcji DDR4 :E

Czy sprzedać obecny ram i kupić nowy zestaw 4x8, czy dokupić do tego zestawu dwa kolejne moduły o podobnych parametrach i próbować je ustawić? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilos69@ Przeglądarka mi coś zacina i YT tnie. :E

A więc wracając do pytania: Czy sprzedać obecny ram i kupić nowy zestaw 4x8, czy dokupić do tego zestawu dwa kolejne moduły o podobnych parametrach i próbować je ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina ramu że masz problemy z przeglądarką.

Odpowiadając na pytanie: Nie ma znaczenia co dokupisz/wymienisz. Dalej będzie ścinać.

 

Ps. Próbowałeś może wyczyścić cache przeglądarki??

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilos69@ Nie mam żadnych problemów, to na jaja tak napisałem z tymi problemami. Chcę dołożyć RAMu i tyle, dlatego zadałem pytanie o kompatybilność, czy nie lepiej wymienić cały RAM. Z przeglądarką bym sobie poradził. ;)

A tak w zasadzie to nie wiem czy zamiast dokupować to nie sprzedać obecny RAM, bo on jest z początku produkcji DDR4 i ma słaby potencjał OC(z 2800MHz na 3000Mhz to chyba nie powiesz że dobrze się kręci) Dodatkowo zapewne by były problemy z kompatybilnością starego RAMu z nowym.

A po wymianie na takie 3600Mhz z jakimiś sensownymi timingami procesor by dostał jeszcze lepszego kopa.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się po prostu nudzi, to zajmij się może szydełkowaniem.

Hobby tańsze i bardziej produktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...