Forum PCLab.pl: [Wydajność] Spadki płynności w grach - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[Wydajność] Spadki płynności w grach Nie powinno być lepiej? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Ashxz 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Listopad 2019 - 00:30

Cześć, kupiłem ten komputer w 2016 roku, z nadzieją że posłuży mi jakieś 4-5 lat. Gram głównie w gry AAA dlatego chciałem mieć komputer w miarę dający rade na wysokich wymaganiach. Obecnie jak gram to PC bardzo głośno pracuje pomimo czyszczenia w środku co mi przeszkadza, karta dochodzi do temperatury 80 stopni (wydaję mi się, że to jednak trochę za dużo), na wysokich wymaganiach zazwyczaj jest nadal ok jednak widać spadki jakości. Za przykład mogę podać aktualnie ogrywane Star Wars Jedi Fallen Order mimo, że mój PC jest ponad wymagania minimalne to przy średniej jakości i w miarę stabilnych 60 FPSach (czasami są drastyczne spadki)nadal mi się coś zacina/chrupie i jak wyżej napisałem karta się mocno grzeje. Nie wiem czy to wina optymalizacji samej gry czy maszyny jednak w większości nowych gier wysokobudżetowych sytuacja wygląda podobnie. Wiem, że 3 lata to dość dużo czasu, sprzęt się starzeje i jak w Wiedźmina 3 mogłem grać spokojnie na ustawieniach wysokich/ultra tak w najnowszych produkcjach nie mogę mieć tego komfortu to nadal uważam, że powinno być trochę lepiej. Nie znam się na tyle na komputerach żeby samemu złożyć sobie zestaw, dopasować komponenty i tak dalej dlatego chciałem się tutaj spytać czy to już czas wymienić sprzęt całkowicie na nowy czy jednak obecny zmodyfikować? Nie jestem maniakiem grafiki, nie muszę mieć ustawień zawsze ultra z włączonymi efektami realistycznych włosów itp. Średnie z elementami wysokich mi wystarczą. Zależy mi jednak na płynności gry i cichej pracy PC. W takim razie co robić?

Specyfikacja:
CPU: Intel Core i5-6500, 3.2GHz
GPU: MSI GeForce GTX 970
RAM: Patriot DDR4 8GB
Płyta: Gigabyte GA-B150m-HD3
Zasilacz: Corsair CS550M 550W
HDD: Toshiba DT01ACA100 1TB
SSD: Samsung SM951 256 GB 2150/1260
Obudowa: Obudowa Corsair Carbide Series SPEC-01

#2 Użytkownik jest niedostępny   vegmer 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 01:21

Te "spadki płynności" i "zacina/chrupie" o których mówisz - w Star Wars Jedi Fallen Order są spowodowane głównie jedną wolną kostką RAM i 4 wątkowym procesorem.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Mateo23 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 01:39

Pewnie masz stuttering przez cpu, 4 watki to za mało, 12 wątków to miniumum co się opłaca aktualnie czyli ryzen 3600 albo i7 8700 używany.

Przykładowo:

Ryzen 3600 - 870zł,

tomahawk b450 max - 450zł,

2 x 8gb ram 3000MHz cl15 crucial ballistix z "AES" w kodzie no."BLS2K8G4D30AESBK" - 310zł, do manualnego OC

chłodzenie fera3 lub fortis3 - 100-140zł,

taki mninmalny budzet około 1800zł

#4 Użytkownik jest niedostępny   Maciejozo 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 02:03

Zanim zaczniemy proponować nowe elementy warto się upewnić czy temperatury nie są tu problemem lub coś innego.
W poście napisałeś, że karta dochodzi do 80c, jest to całkiem dużo zwłaszcza, że temperatury za oknem są coraz niższe. Chłodzenie na procku boxowe? Ile maksymalnie stopni pod obciążeniem?
Do tej gry rekomendowane jest 16GB. Pamięć dual czy single channel? Można sprawdzić za pomocą programu cpu-z: https://www.cpuid.co...ares/cpu-z.html
Temperatury podczas gry sprawdź za pomocą hw monitor: https://www.cpuid.co.../hwmonitor.html

Gry instalujesz na dysku ssd?

Ten post był edytowany przez Maciejozo dnia: 17 Listopad 2019 - 02:07

#5 Użytkownik jest niedostępny   Ashxz 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 17 Listopad 2019 - 15:39

Ok, wyczyściłem dokładnie komputer w środku temperatura raczej się unormowała. Podczas grania w SW dochodzi do ok. 69-70c. Co do pytań wyżej, chłodzenie boxowe, pamięć dual. Maksymalna pod obciążeniem po dzisiejszym czyszczeniu 73c. Nie instaluje na SSD. Dzisiaj jednak to sobie wszystko policzyłem i jeżeli wymiana komponentów na nowsze wyniosłaby ok. 2 tysiące albo więcej to raczej wolałbym kupić całkowicie nowy sprzęt a obecny sprzedać.

#6 Użytkownik jest niedostępny   stark2991 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 16:17

Pobierz sobie MSI Afterburner, ustaw wyświetlanie użycia CPU, GPU, RAM i temperatury w OSD i odpal grę.
Będziesz miał czarno na białym co powoduje spadki.

Strona 1 z 1