Skocz do zawartości
arek686

Bardzo głośne piszczenie cewek rtx 2060 gaming z

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Kupiłem nowy zestaw komputerowy. GPU to rtx 2060 MSI Gaming Z. Najnowsze stery, zasilacz seasonic 650 W, odpaliłem najnowszego coda i cewki zaczęły piszczeć już w menu. W grze tragedia, przy wysokich fpsach. Już przy 60 było głośno, ale powyżej 100 było słychać głośno z drugiego końca pokoju. Karta ma wymianę. Wziąłem inną sztukę tego samego modelu. Jeszcze gorzej :P w sklepie mówili że ten model testowali (inną sztukę ofc) nie raz i była kompletna cisza. Mam aż takiego pecha? Teraz czekam na inny model - wziąłem Gigabyte pro OC rtx 2060. Międzyczasie włożyłem starego rx 570. Też piszczały ale już nie tak głośno. Jak ten Gigabyte będzie piszczał to też zwrot. Poradzcie jaki następny model próbować :D

 

Edit: w benchmarku przy obciążeniu 90% i 48 fpsach piszczy, czym więcej fps tym gorzej, a ja bym chciał grać w 144 :D mówimy o naprawdę głośnym piszczeniu :P

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że piszczenie cewek to nie kwestia modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Asusie tak chwalonym też cewki trochę piszczały jak był nowy.

Teraz po kilku miesiącach jakby ucichły.

Ogólnie RTX piszczą jedne mniej jedne więcej.

Miałem przed tym GTX 1070 nie piszczał.

Rozumiem drżenie cewek przy 1000-500 fps ale przy 40-60 klatkach z tym sie nie spotkałem w moich kartach.

Może sie z czasem wyrobią pomaga undervolting czy w przypadku dwóch wtyczek potupiecie każdej z osobna inna linia z zasilacza.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że te cewki to stosunkowa rzadka dolegliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że te cewki to stosunkowa rzadka dolegliwość.

 

Więc co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting + blokada klatek. U mnie wszystkie ostatnie karty jakie miałem: 1080ti, 1070ti, 1060, Radek 280x, 7870xt (i parę innych) w menu gier gdzie afterburner pokazuje np. 1000fps to wszystkie piszczały bez wyjątków. Producenci też różni, także to nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 jak w sygnaturce i cewki nie piszczą u mnie.

Ale wentylatory na pełnym obciążeniu są dość głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward oraz Gigabyte dokładnie to samo. Meeeeeega głośno piszczą cewki :( Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś już u siebie dwie różne sztuki MSI Gaming Z, po sztuce Gainwarda oraz Gigabyte, czyli w sumie 4 karty graficzne i każda piszczy nawet przy 60FPS? To nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś już u siebie dwie różne sztuki MSI Gaming Z, po sztuce Gainwarda oraz Gigabyte, czyli w sumie 4 karty graficzne i każda piszczy nawet przy 60FPS? To nie jest normalne.

Dokładnie tak. Miałem 4 karty i każda piszczy przy 60 fpsach. Co robić?

 

Edit: rx 570 ze starego kompa też piszczy. Mówimy ciągle o piszczeniu słyszalnym z drugiego końca pokoju

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Miałem 4 karty i każda piszczy przy 60 fpsach. Co robić?

 

Edit: rx 570 ze starego kompa też piszczy. Mówimy ciągle o piszczeniu słyszalnym z drugiego końca pokoju

 

Sporo osób twierdzi, że jakieś znaczenie ma tu zasilacz, ja nie mogę tego potwierdzić, bo nie mam zasilacza na podmiankę, ale może Ty masz jak.

Sporo świeższych kart piszczy i nic z tym nie zrobisz, nawet rtxy 2080ti co ludzie wydali na nie po 5k mają to samo. Oczywiście sporo zależy od sztuki, ale podejrzewam, że większość osób która mówi że im nic nie piszczy to albo są głusi, albo mają tak głośne wentyle, że piszczenia nie słyszą :)

Tak jak wcześniej pisałem, spróbuj undervoltingu (to nie jest takie ciężkie)

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może próbować coś od Radeona? Czy dać sobie spokój? No ale przy 60 fpsach taki pisk to porażka jakaś :/ zestaw jest nowiutki zasilacz 650w seasonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może próbować coś od Radeona? Czy dać sobie spokój? No ale przy 60 fpsach taki pisk to porażka jakaś :/ zestaw jest nowiutki zasilacz 650w seasonic

Przy czterech kartach mieć pisk to chyba szansa jak wygrać w totka. Podmienić zasilacz, podmienić kartę która u znajomego nie piszczy. Na nic innego wpaść raczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czterech kartach mieć pisk to chyba szansa jak wygrać w totka. Podmienić zasilacz, podmienić kartę która u znajomego nie piszczy. Na nic innego wpaść raczej się nie da.

Zaraz podmienie zasilacz na ocz 550w i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam? Pomogło ?

Próbowałem dzisiaj rano ale już nie zdążyłem :( zasilanie procesora jest tak wpięte że nie ma jak się dostać nie odkręcając wentylatorów :( chyba że mogę zasilić osobno GPU zasilaczem ocz a resztę

nowym seasoniciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj rano ale już nie zdążyłem :( zasilanie procesora jest tak wpięte że nie ma jak się dostać nie odkręcając wentylatorów :( chyba że mogę zasilić osobno GPU zasilaczem ocz a resztę

nowym seasoniciem?

 

 

Podłącz wszystko na jednym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Palita GamingPro OC 2060 i cewki nic, jedynie wentylatory głośno. Teraz mam Asusa ROG STRIX 2060 i cewki też nic, a gram w 120Hz + wentylatory super cisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Palita GamingPro OC 2060 i cewki nic, jedynie wentylatory głośno. Teraz mam Asusa ROG STRIX 2060 i cewki też nic, a gram w 120Hz + wentylatory super cisza :D

 

Ograniczasz fpsy jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

piszcza to cewki w kartach od AMD, w kartach Nvidii cewki spiewaja.

 

a bardziej na serio, u mnie undervolt rozwiazal sprawe kompletnie, moze halas z cewek nie byl jakis glosny ale teraz nie ma go wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczasz fpsy jakoś?

 

Tak, jak mam więcej niż 120 w grach multi to daję limit na 118 (gsync)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak mam więcej niż 120 w grach multi to daję limit na 118 (gsync)

 

Ograniczasz rtss, in-game czy w driverze?. Monitor masz 120 Hz jak rozumiem?

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się da to bezpośrednio w grze dla wygody, monitor 120. Może sprawdzę dziś z ciekawości od ilu fps będzie coś słychać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się da to bezpośrednio w grze dla wygody, monitor 120. Może sprawdzę dziś z ciekawości od ilu fps będzie coś słychać :)

 

Dla wygody to byś ustawił w sterownikach :) a jak w grze nie ma opcji? A masz zamknięta budę gdzieś pod biurkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...