Skocz do zawartości
dud1

BenQ xl2411z + geforce rtx 2060 i 140hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem nowym komputer z karta graficzną RTX 2060, monitor który używam to BenQ xl2411z. Wcześniej podłączony był z kartą przez kabel dvi co dawało 144hz. Niestety ta karta nie ma takiego wejścia. Czy istnieje jakiś kabel dzięki któremu osiągnę przynajmniej 120hz? Zależy mi na odświeżaniu jednak nie widzi mi się wymiana monitora.

Ktoś jakiś pomysł? :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kablem HDMI lub DisplayPort, oba dadzą 144hz.

 

Edit: Teraz zobaczyłem, że ten monitor nie ma nawet DisplayPort. Zostaje więc kabel HDMI, ewentualnie przejściówka HDMI -> DVI.

Edytowane przez blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kablem HDMI lub DisplayPort, oba dadzą 144hz.

 

Edit: Teraz zobaczyłem, że ten monitor nie ma nawet DisplayPort. Zostaje więc kabel HDMI, ewentualnie przejściówka HDMI -> DVI.

 

Po HDMI będzie dało radę uzyskać 140hz? Czytałem też, że ten monitor obsługuje kable hdmi w wersji 1.3-1.4.

Taka przejściówka podoła?

Mój link

Edytowane przez dud1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po HDMI będzie tylko 60 Hz. Z taką przejściówką podobnie. Potrzebujesz aktywnej przejściówki takiej jak ta:

https://allegro.pl/oferta/dell-adapter-dp-to-dvi-dual-link-usb-bizlink-8102736056

(ale ponoć nie każdemu działa patrząc po komentarzach; u mnie na XL2720Z było ok)

 

To jaka tam jest wersja hdmi, że nawet full hd 144 hz nie ogarnie. No tak, w razie wątpliwości najlepiej będzie zainwestować w taką przejściówkę na DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po HDMI będzie tylko 60 Hz. Z taką przejściówką podobnie. Potrzebujesz aktywnej przejściówki takiej jak ta:

https://allegro.pl/oferta/dell-adapter-dp-to-dvi-dual-link-usb-bizlink-8102736056

(ale ponoć nie każdemu działa patrząc po komentarzach; u mnie na XL2720Z było ok)

W takim razie zamawiam tę przejściówkę i popróbujemy, mam nadzieję że się uda :)

Edytowane przez dud1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka tam jest wersja hdmi, że nawet full hd 144 hz nie ogarnie. No tak, w razie wątpliwości najlepiej będzie zainwestować w taką przejściówkę na DVI.

Teoretycznie jest 1.4, ale z obniżonym taktowaniem TMDS (w efekcie na HDMI są takie same limity jak na DVI single-link).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...