Skocz do zawartości
wolny elektron

GA-P67A-D3-B3 obsługuje PCI-E 3.0 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ww. karta w połączeniu z Ivy Bridge obsługuję pcie 3.0 ?

 

Widziałem różne opinie na ten temat. Niby nie ma obsługi SLI więc powinno działać.

 

Może jakiś użytkownik tej płyty z procesorem Ivy Bridge wyślę mi screena z gpu-z ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Summary:

 

* When Sandy Bridge is used with any LGA1155 motherboard, it will always run at PCI Express 2.0. Always.

 

* When Ivy Bridge is used with motherboard that does not support SLI, it will run at PCI Express 3.0.

 

* When Ivy Bridge is used with P67/Z68 motherboard that does support SLI, it must says that it supports PCI Express 3.0 and/or Gen3 for it to support PCI Express 3.0. Otherwise it will run at 2.0.

Źródło

 

Twoja płyta nie obsługuje SLI, więc po zamontowaniu procesora Ivy Bridge bez dodatkowych warunków powinieneś mieć PCI-E 3.0.

 

Tak jest u mnie na GA-H61M-S1 Rev. 2.1 w połączeniu z i5-3550: pod obciążeniem PCI-E x16 3.0 (w spoczynku PCI-E x16 1.1, ale to normalne).

Z tym że tryb ten musiałem wymusić w BIOS'ie (M.I.T -> Miscellaneous settings -> Peg GenX -> Gen3), bo na standardowym auto było PCI-E 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło

 

Twoja płyta nie obsługuje SLI, więc po zamontowaniu procesora Ivy Bridge bez dodatkowych warunków powinieneś mieć PCI-E 3.0.

 

Tak jest u mnie na GA-H61M-S1 Rev. 2.1 w połączeniu z i5-3550: pod obciążeniem PCI-E x16 3.0 (w spoczynku PCI-E x16 1.1, ale to normalne).

Z tym że tryb ten musiałem wymusić w BIOS'ie (M.I.T -> Miscellaneous settings -> Peg GenX -> Gen3), bo na standardowym auto było PCI-E 2.0.

 

Czytałem że podobno to ściema z tym wsparciem pciex 3.0.

 

Asrock i MSI pisali o tym i nie wiem czy to atak na konkurencję czy coś w tym jest scratchhead.gif

 

 

http://www.asrock.com/news/events/2011fake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O- to ciekawe.

Tylko jak to zweryfikować? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że podobno to ściema z tym wsparciem pciex 3.0.

 

Asrock i MSI pisali o tym i nie wiem czy to atak na konkurencję czy coś w tym jest scratchhead.gif

 

 

http://www.asrock.com/news/events/2011fake/

 

Tyczy się to płyt z certyfikatem SLI które wymagają sprzętowych przełączników linii. W takiej konfiguracji wymagany jest odświeżony model wyposażony w nowszą generację przełącznika.

W przypadku płyt które nie posiadają certyfikatu SLI, pierwszy slot jest podłączony bezpośrednio do procesora i po drodze nie ma żadnych elementów aktywnych, przez co umieszczenie procesora 3-Gen umożliwili komunikację w standardzie PCIe 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...