Skocz do zawartości
Grucholek

Subiekt GT na Linuxie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio przesiadłem się z Windowsa na Linuxa (Ubuntu 18.04 LTS) i byłem z tej zmiany bardzo zadowolony lecz pojawił się pewien problem.

Potrzebuję zainstalować program do księgowości Subiekt GT z którym nie mogę sobie poradzić. Jak już udało mi się go zainstalować przez Wine to na etapie w którym po uruchomieniu powinno się wybierać bazę danych wyskakuje puste okienko i blokuje pracę całego programu. Okienko to składa się tylko z przycisku "OK" i "krzyżyka".

Na linuxie nie potrzebuję bazy danych ponieważ stoi ona na innym komputerze. Potrzebuję z niego korzystać tylko w roli klienta.

Czy komuś z Was udało się zainstalować Subiekta na linuxie? Myślałem nad zainstalowaniem windowsa na wirtualnej maszynie ale niestety na moim laptopie laguje go na tyle, że po prostu nie jestem w stanie z niego komfortowo korzystać. Właśnie przez "rwanie" i spadki wydajności w Windowsie zdecydowałem się na Linuxa. (laptop to precision 5510)

Edytowane przez Grucholek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj virtualboxa na linuxie, a w nim wirtualna maszyna z windowsem + subiekt.

 

Subiekt to nie aplikacja na linuxa a wine nie pozwala na poprawną jego emulację. I tyle w temacie

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...