Skocz do zawartości
amx0kami

Modernizacja aktualnego komputera do cs go

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co zmienić w moim obecnym komputerze żeby w cs go osiągnąć to stałe 100-120 fps

 

 

 

Mój sprzęt to:

 

 

 

-Płyta główna - MSI 760GM-P23 (FX) MS-7641 VER 3.0

 

-Procesor - AMD Athlon II X4 640 Socket AM3 (938)

 

-Pamięć ram - 2 kości po 4 GB

 

1 kość- PC3-12800J (800MHz) kingston (dokupiona ok miesiąc temu)

 

2 kośc- PC3-10700 (667MHz) stara kość

 

-Zasilacz - Chieftec 500 W GPC-5005 OEM (dokupiony ok 2 tyg temu)

 

-Karta Graficzna - Radeon 7850 1 gb gigabyte kupiona używka ok 2 tyg temu poprzednia karta to Radeon 6570 1 Gb MSI

 

-Dysk Twardy - Dysk SSD na windows 240 GB oraz magazynujący 500 GB Seagate 6VVFT55K

 

-Obudowa - ATX Midi jeżeli dobrze doczytałem

 

 

 

I teraz prośba o pomoc do was

 

-czy dobrze zrobiłem wymieniając radeona 6570 na 7850 ?

 

-czy żeby ulepszyć ten sprzęt trzeba będzie dokupić płyte główna z innym procesorem ? Jeżeli tak to da się coś poszukać żeby pasowało pod kartę graficzną którąś z tych dwóch bo obie posiadam jak będzie trzeba zmienić oraz pod zasilacz który dokupiłem a także pamięć.

 

- Czy wystarczy dokupić jakiś lepszy procesor pod aktualną płyte główną ?

 

 

 

Ogólnie co radzicie w którą strone iść wiadomo jak najtanszym kosztem raczej biorę pod uwage używany sprzęt. Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Budżet 400/500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up:

Z tego co wiem to ten athlon ma jakieś limity z liniami pci-e, nie będzie można używać dysków nvm-e z nim w przyszłości i chyba karty graficzne działają w x4 lub x8. Jeśli masz kartę to go zbytnio nie warto brać, ryzen 3 1200 i ten athlon oba na rdzeniach zen 1 generacji, athlon tylko 2 rdzenie.

 

Moim zdaniem taki zestaw to minimum jakie warto brać z nówek: https://www.m orele.net/inventory/info/f2ee8219/ [usuń spację po m]

lekko poniżej 700zł dostajesz 4mocne rdzenie, płytę z dobrą sekcją zasilania, która w przyszłości obsłuży 6/8 a nawet 12 rdzeniowy procesor oraz 1 kostkę 8GB cruciali 3200Mhz, w przyszłości się dokupi jeszcze jedną kostkę, najlepiej taką samą. Zależnie od tego, kiedy byś kupił drugą kostkę, teraz może warto by było kupić 2x4GB, żeby mieć dual channel.

Tutaj jest filmik z tym ryzenem i hd 7790 (twoja 7850 mocniejsza):

jak widać jest te +100fps na full hd.

 

 

Jeśli pójdziesz w używki to tanio masz i5 sandy bridge (~100zł), jakaś płyta za 100zł(trzeba będzie szukać okazji) i możesz użyć obecne pamięci. Jednakże, w takim wypadku zostawisz sobie małe okno upgradu, maksymalnie i7 z 4rdzeniami/8wątkami.

 

------------

Odpowiadając na twoje pytania:

 

"czy dobrze zrobiłem wymieniając radeona 6570 na 7850 ?"

wzrost wydajności jest całkiem duży, 1GB pamięci może być mało na dzień dzisiejszy, ale z cs-em sobie spokojnie poradzi jeśli nie będziesz celował w najwyższe detale.

 

"czy żeby ulepszyć ten sprzęt trzeba będzie dokupić płyte główna z innym procesorem ? Jeżeli tak to da się coś poszukać żeby pasowało pod kartę graficzną którąś z tych dwóch bo obie posiadam jak będzie trzeba zmienić oraz pod zasilacz który dokupiłem a także pamięć."

tak, żeby użyskać znaczny skok wydajności trzeba będzie wymienić płytę i procek, karta będzie kompatybilna z kazdą płytą, która ma slot pci-e, zasilacz też będzie kompatybilny, jeśli chcesz użyć swoje pamięci (ddr3) to tylko używki wchodzą w gre.

 

"Czy wystarczy dokupić jakiś lepszy procesor pod aktualną płyte główną ?"

Jeśli obecny nie wyrabia, to zmiana na obecnej podstawce nie da zbyt dużo.

Edytowane przez Maciejozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki zestaw to minimum jakie warto brać z nówek: https://www.m orele.net/inventory/info/f2ee8219/ [usuń spację po m]

 

 

Dosyć ciekawie wygląda możliwość z morele czyli do tego zestawu na obecna chwile mógłbym podłączycć tego radeona hd7850 a w przyszłości wymienić na jakąś 2 gigówke ?

A drugie pytanie czy aktualny zasilacz będzie miał odpowiednią moc do tej płyty głównej procesora ram oraz w przyszłości do karty graficznej z pamięcią minimum 2 Gb

Edytowane przez amx0kami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...