Skocz do zawartości
kronic

Laptop gł do gier z naciskiem na chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich i z góry dziękuję za każdą poradę lub przesłane własne testy.

Noszę się z zamiarem zakupu nowego laptopa.Proszę się nie kierować sygnaturką ponieważ już lalek nie aktualny dlatego poszukuję cos na nowej generacji kart.

Co do mojego nieaktualnego MSI sprawdził się bardzo dobrze ,ale cena wtedy jaka za niego dałem(11tys) myślę,że była zbyt wygórowana.

Aktualnie chcę przeznaczyć kwotę wyżej wymienioną +- do tej kwoty .

Laptop użytkowany w 80% go gier jestem maniakiem gier głównie z piękna grafiką(RDR2,The Division 2)destrukcja otoczenia (Just Cause4,BF1,5 itp)

Teraz zasadnicze pytanie,czy brnąć w ten cały RTX mocno (czy ja w grach dynamicznych czy akcji będę sie rozglądał za odbiciami a aucie czy wodzie?)czy poluzować trochę i skupić się właśnie na chłodzeniu,ciszy.

Kiedyś zakupiłem Asusa GL nie pamiętam dokładnie modelu był na GTX1070 jak zapodałem grę na full detalach i jak to weszło na obroty OMG!Moja stara myślała ,że za oknem jakiś tajfun nadszedł.

Lap dostał kopa po 2 dniach.

Ok przejdzmy do modeli jakie mam na uwadze.

Mieląc te wszystkie recenzję czy tu czy na YT na 1 miejsce wysuwa się seria HP Omen w kwestii chłodzenia,ale podam konkretne przykłady:

 

-HP OMEN 17 i7-9750H 16/512SSD 1TB RTX2070

-Lenovo LEGION Y540 i5 16GB EVO500SSD GTX1660Ti (tu obstawiał bym na wersję 17 cali jak i z resztą resztę modeli ze względu na większą budę i lepszym przepływem ciepła,ale może się mylę)

-ACER Nitro 5 i7-9750H 512GB SSD/GTX1660Ti

-Acer Helios 300 i7 16GB 512Pcie GTX1660Ti

-MSI GL75 9SE i7-9750H 17 16GB 512 M.2 RTX 2060

-ASUS ROG Strix SCAR III I7 RTX2070(piękny design moje gusta)

-ASUS ROG Zephyrus I7 RTX2070

-Lenovo Legion Y740-17 i7-9750H/32GB/256 RTX2060 144Hz

Wiem ,że podałem przykłady na GTX1660TI ale ponoć lepszy wybór od RTX2060 i chłodniejszy ,a za razem lepszy potencjał OC.

Dylemat to kompromis cena a wykorzystanie realne w grach (ustawienia rozdziałki to FHD max detale)a zarazem w miarę chłodny bez temperatur na procku ponad 90c.

Z tego całego zestawienia to chyba Asusy dalej największe suszarki ale o dziwo mające solidne miedziane chłodzenie.

Dajcie info lub propozycje ,a może ktoś z was może coś powiedzieć mając taki sprzęt aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512/Win10 8199 złotych

Fajna maszyna z pełnym RTX2070. W zasadzie ta karta to minimum to Ray Tracing. Ma dobry system chłodzenia, chociaż absolutnie cichy to on nie będzie. Przebiegi na baterii są takie sobie, ale tak jest w każdym gamingowym laptopie.

Dzięki za propozycję.No właśnie z recenzji na YT z miernikiem głośności te laptopy osiągają pona 50 decybeli.Bateria mnie nie interesuje gram głownie podpięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być cicho to moim zdaniem:

Lenovo Legion Y740-17 i7/16GB/256/Win10X RTX2060 144Hz za 7399zł

Nie chodzi tu tyle o samego RTX'a, ale o dobry układ chłodzenia. Dodatkowo ten model posiada moduł G-Sync, a sam stylistyka wbrew pozorom wcale nie jest mocno gaimingowa.

Ewentualnie jeżeli miałoby być taniej, to moim zdaniem dobrym wyborem będzie też:

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti 144Hz za 6299zł

Z GTx'em 1660Ti, nie ma tu co prawda G-Sync, a karta jest nieco wolniejsza. Z drugiej jednak strony cena jest niższa o te 1100zł.

 

Moim zdaniem jeżeli oczekujesz dobrego chłodzenia, to jednak powinieneś wybierać laptopy o przekątnej 17", poza tym rozrywka jest też IMO bardziej komfortowa.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być cicho to moim zdaniem:

Lenovo Legion Y740-17 i7/16GB/256/Win10X RTX2060 144Hz za 7199zł

Nie chodzi tu tyle o samego RTX'a, ale o dobry układ chłodzenia. Dodatkowo ten model posiada moduł G-Sync, a sam stylistyka wbrew pozorom wcale nie jest mocno gaimingowa.

Ewentualnie jeżeli miałoby być taniej, to moim zdaniem dobrym wyborem będzie też:

Acer Helios 300 i7-9750/16G/512/W10 GTX1660Ti 144Hz za 6399zł

Z GTx'em 1660Ti, nie ma tu co prawda G-Sync, a karta jest nieco wolniejsza. Z drugiej jednak strony cena jest niższa o te 800zł.

 

Moim zdaniem jeżeli oczekujesz dobrego chłodzenia, to jednak powinieneś wybierać laptopy o przekątnej 17", poza tym rozrywka jest też IMO bardziej komfortowa.

Właśnie Acera tez biorę pod uwagę.Co do kart nawet nie jestem za RTX2060 aż tak bardzo raz ,że będzie cieplej ,a dwa różnica w wydajności jakieś 5% .

Nie ma sie też co oszukiwać w grach z włączonym RT i tak będzie kulać 2060.

Jednak chyba lepiej celować w Gtx1660Ti albo już w RTX2070 po okazji tak sądzę.

Edytowane przez kronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 17 i5-9300H/16GB/512 1660Ti 144Hz 5299 złotych

Dużo tańsza propozycja z wolniejszym CPU. Procesor mimo wszystko wystarczy do GTX1660Ti, a temperatury będą niższe. Ten Omen ma dobrą matrycę, niezłe wyposażenie i całkiem dobre chłodzenie.

Omena przejściowo mam aktualnie na Gtx1050ti i w sumie skok na ten sam design.Bardzo mi się podoba rozwiązanie touchpada i klawiatury numerycznej w Asusach Strix i chyba Hero jak się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Gaming i7-9750H/32GB/960/Win10x GTX1660Ti - 6299zł

Z laptopów HP dobry jest również Pavilion Gaming. Jest to cichy gamingowy laptop. Ma co prawda kartę 1660Ti Max-Q, ale jest smukły i ma bogate wyposażenie w skład którego wchodzi sześcio rdzeniowy procesor i7-9gen, 32GB RAM, SSD 960GB, oraz system operacyjny Windows wliczony w cenę.

 

MSI GL75 i7-9750H/16GB/512/Win10X RTX2060 120Hz - 6699zł

Z tych co wybrałeś mieszcząc się w dolnym pułapie budżetu dobry jest MSI GL75. Jest to następca modelu GL63. Wersja którą polecam pochodzi polskiej sklepowej dystrybucji i posiada matrycę o przekątnej 17,3" z odświeżaniem 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Gaming i7-9750H/32GB/960/Win10x GTX1660Ti - 6299zł

Z laptopów HP dobry jest również Pavilion Gaming. Jest to cichy gamingowy laptop. Ma co prawda kartę 1660Ti Max-Q, ale jest smukły i ma bogate wyposażenie w skład którego wchodzi sześcio rdzeniowy procesor i7-9gen, 32GB RAM, SSD 960GB, oraz system operacyjny Windows wliczony w cenę.

 

MSI GL75 i7-9750H/16GB/512/Win10X RTX2060 120Hz - 6699zł

Z tych co wybrałeś mieszcząc się w dolnym pułapie budżetu dobry jest MSI GL75. Jest to następca modelu GL63. Wersja którą polecam pochodzi polskiej sklepowej dystrybucji i posiada matrycę o przekątnej 17,3" z odświeżaniem 120Hz.

MSI ciekawy osprzęt no 17 cali.Widziałeś może gdzieś w sieci test temperaturami i głośność chłodzenia?Sądzę ,że z GTX1660ti będzie jeszcze parę stówek tańszy i chłodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Gaming i7-9750H/32GB/960/Win10x GTX1660Ti - 6299zł

Z laptopów HP dobry jest również Pavilion Gaming. Jest to cichy gamingowy laptop. Ma co prawda kartę 1660Ti Max-Q, ale jest smukły i ma bogate wyposażenie w skład którego wchodzi sześcio rdzeniowy procesor i7-9gen, 32GB RAM, SSD 960GB, oraz system operacyjny Windows wliczony w cenę.

 

MSI GL75 i7-9750H/16GB/512/Win10X RTX2060 120Hz - 6699zł

Z tych co wybrałeś mieszcząc się w dolnym pułapie budżetu dobry jest MSI GL75. Jest to następca modelu GL63. Wersja którą polecam pochodzi polskiej sklepowej dystrybucji i posiada matrycę o przekątnej 17,3" z odświeżaniem 120Hz.

 

Odnośnie hp pavilion gaming, bo sam miesiac temu założyłem podobny temat, też szukalem i szukam laptopa w cenie do 7000zl.

 

Wracając, z pomoca forumowiczów wybrałem tego hp paviliona, recenzje były dobre tzn cichy i wydajny więc go kupiłem myślałem, że dam mniej trochę a będzie wydajny. Gtx 1660ti max Q jest minimalnie słabszy od zwykłego 1660ti, ale to nie karta, a procesor w tym modelu mnie rozczarował.

Mój przykład był taki, że grając w PUBGa z teksturami średnie i reszta detali nisko i b nisko procesor grzal mi się z podkładka chłodząca do 98 stopni.. Nie tak to miało byc wg recenzji itd. Próbowałem undervoltingu itp, efekt prawie że żaden. Jako, że nie jestem żadnym specem i pytanie po forach co jest grane też nie pomoglo to zdecydowałem się go zwrócić.

 

Dlatego też HP pavilion odradzam, mimo że w trakcie wysokich temp CPU wiatraki na maksa nie były aż tak głośne :D

 

Obecnie wydaje mi się, że rozsądnym i dobrym wyborem może być Acer Helios 300

Acer helios 300 "17 144hz gtx 1660ti

Tak jak większość i ty piszecie, do Ray tracingu to bardziej rtx 2070 niż 2060. Przy rtx 2060 i wysokim Ray tracingu nowe tytuły maja po 30 50 fpsow? No bez sensu, sam się zastanawialem jeszcze czy nie dorzucić 600zl i nie wziąć Acera z rtx ale odpuściłem sobie. Albo gtx 1660ti albo rtx 2070. Z 2070 cena dla mnie jest już za wysoka, chociaż zobaczymy, może jakims cudem w Black Friday trafi się okazja :)

 

Druga propozycja która rozwazalem to laptopy gamingowe marki Hyperbook.

Osobiście patrzyłem model Pulsar Z17S, oczywiście ekran 17 cali 144hz, co bardzo mi się tutaj podoba, to to, że możesz wybrać pastę na CPU I GPU, Zaawansowany układ chłodzenia , dyski ssd i HDD, lepsza kartę sieciowa, wybór karty graficznej, gtx 1660ti/rtx2060/70/80 i inne bajery, polecam samemu na to spojrzeć a poniżej jeszcze link do ich strony.

 

Sklep hyperbooka

 

Dodam, że pisząc do nich mejlowo możesz liczyć na rabat chyba 3% i mogą np nałożyć i spolerowac układ chłodzenia gratis. A przecież zajebista pasta razem z wydajnym układem chłodzenia wpływa na hałas i temperatury, czyli to czego ty wymagasz od laptopa

Edytowane przez ronczka94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie hp pavilion gaming, bo sam miesiac temu założyłem podobny temat, też szukalem i szukam laptopa w cenie do 7000zl.

 

Wracając, z pomoca forumowiczów wybrałem tego hp paviliona, recenzje były dobre tzn cichy i wydajny więc go kupiłem myślałem, że dam mniej trochę a będzie wydajny. Gtx 1660ti max Q jest minimalnie słabszy od zwykłego 1660ti, ale to nie karta, a procesor w tym modelu mnie rozczarował.

Mój przykład był taki, że grając w PUBGa z teksturami średnie i reszta detali nisko i b nisko procesor grzal mi się z podkładka chłodząca do 98 stopni.. Nie tak to miało byc wg recenzji itd. Próbowałem undervoltingu itp, efekt prawie że żaden. Jako, że nie jestem żadnym specem i pytanie po forach co jest grane też nie pomoglo to zdecydowałem się go zwrócić.

 

Dlatego też HP pavilion odradzam, mimo że w trakcie wysokich temp CPU wiatraki na maksa nie były aż tak głośne :D

 

Obecnie wydaje mi się, że rozsądnym i dobrym wyborem może być Acer Helios 300

Acer helios 300 gtx 1660ti

Tak jak większość i ty piszecie, do Ray tracingu to bardziej rtx 2070 niż 2060. Przy rtx 2060 i wysokim Ray tracingu nowe tytuły maja po 30 50 fpsow? No bez sensu, sam się zastanawialem jeszcze czy nie dorzucić 600zl i nie wziąć Acera z rtx ale odpuściłem sobie. Albo gtx 1660ti albo rtx 2070. Z 2070 cena dla mnie jest już za wysoka, chociaż zobaczymy, może jakims cudem w Black Friday trafi się okazja :)

 

Druga propozycja która rozwazalem to laptopy gamingowe marki Hyperbook.

Osobiście patrzyłem model Pulsar Z17s, co bardzo mi się tutaj podoba, to to, że możesz wybrać pastę na CPU I GPU, Zaawansowany układ chłodzenia , dyski ssd i HDD, lepsza kartę sieciowa, wybór karty graficznej, gtx 1660ti/rtx2060/70/80 i inne bajery, polecam samemu na to spojrzeć a poniżej jeszcze link do ich strony.

 

Sklep hyperbooka

 

Dodam, że pisząc do nich mejlowo możesz liczyć na rabat chyba 3% i mogą np nałożyć i spolerowac układ chłodzenia gratis. A przecież zajebista pasta razem z wydajnym układem chłodzenia wpływa na hałas i temperatury, czyli to czego ty wymagasz od laptopa

 

Wcześniej oglądałem także Hyperbooki a także Clevo ale recenzji o nich jak na lekarstwo.

Fakt Pulsar kozak i mi sie podoba.Nie wiem czemu ale jakoś nie jestem z takimi firmami jakoś człowiek boi się przy odsprzedaży po jakimś czasie.

Ostatnio kupowałem u Xtreem laptopa MSI i tak też mają sporo konfiguracji i od razu zapodałem pastę Grizzly.

Ale polukam też na te Hyperbooki fakt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym Pulsarem to kusi mnie właśnie ten zaawansowany układ razem z pasta to taki diet musi istotnie wpływać na temperatury.

No i fakt Pulsar wygląda naprawdę kozacko :) fakt, recenzji jest mało, bo znalazłem chyba dwie o Z17S (nie Z17) bo to chyba trochę "starsza" wersja. Recenzje oczywiście były pozytywne

 

Aczkolwiek Acer wychodzi taniej i czytałem recenzje to temperatury CPU i GPU były stosunkowo niskie. W dodatku Acer chyba fabrycznie robi Undervolting CPU na - 0.125mv więc dla efektu zostaje zrobienie UV GPU i tyle.

Recenzja Acera

 

Ale to samo możemy zrobić też przy Hyperbooku, nic nie stoi na przeszkodzie.

 

Sam mam teraz taka wewnętrzna batalię między Acerem a hyperbookiem :)

Edytowane przez ronczka94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym Pulsarem to kusi mnie właśnie ten zaawansowany układ razem z pasta to taki diet musi istotnie wpływać na temperatury.

No i fakt Pulsar wygląda naprawdę kozacko :) fakt, recenzji jest mało, bo znalazłem chyba dwie o Z17S (nie Z17) bo to chyba trochę "starsza" wersja. Recenzje oczywiście były pozytywne

 

Aczkolwiek Acer wychodzi taniej i czytałem recenzje to temperatury CPU i GPU były stosunkowo niskie. W dodatku Acer chyba fabrycznie robi Undervolting CPU na - 0.125mv więc dla efektu zostaje zrobienie UV GPU i tyle. Ale to samo możemy zrobić też przy Hyperbooku, nic nie stoi na przeszkodzie.

 

Sam mam teraz taka wewnętrzna batalię między Acerem a hyperbookiem :)

Ja jakoś nie jestem właśnie za takimi firmami jak Hyperbook zapewne maszyny robią dobre nie wątpię ,ale u nas to chyba raczkuje no i puzniejsza sprzedaż może być i większa strata i problem,bo mało kto interesuję się tą firmą nie ma się co oszukiwać.

Ja raczej wolał bym Acera i jeszcze wielki atut przemawia za Acerem to serwis .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem czarnego konia wyścigów do najlepszego lapka z chłodzeniem :

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-msi-ge75-raider-9sf-471pl-i7-9750h-16gb-256gb-ssd-1tb-rtx2070-win10h?querystring=MSI+GE75+Raider+9SF

W testach jakie przeglądałem skubany na procku nie przekracza w stresie nawet 80c w większości przypadków było to 73-75c nie wiem jakim cudem oni to uzyskali ,ale jest koza.W stresie na najwyższych obrotach wiatraków 50 decybeli co moim zdaniem jest także rewelka w porównaniu z Asusami i 60db.

Cena przebija zakładane widełki ale może być tego wart co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...