Skocz do zawartości
Sidr

Czy jest sens wymieniać Xonar DX na..

Rekomendowane odpowiedzi

... kartę Tempotec Serenade lub zewnętrzny DAC np. Audiotrak Prodigy Cube ? Ewentualnie, może jakiś mobilny DAC, który by dało się wykorzystać np. do telefonu? Budżet, myślę , że do 500zł. Może być coś z Ali itp.

 

Najbardziej mi zależy na dobrej jakości dźwięku stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, ale próbuj szczęścia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, tylko DAC-i za 1000 zł i pasywne kolumny 1000 zł/sztuka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wybiliście mi z głowy ten upgrade. :) Tym bardziej, że z Xonara jestem w sumie bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, ale próbuj szczęścia. ;-)

Dlaczego?

 

Nabyłem tydzień temy Tempoteca i uważam, że warto....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego odświeżę ten, bo mam ten sam dylemat, żeby do nowego PCta zakupić kartę dźwiękową z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, ale która będzie lepsza od obecnego xonar dgx ?? Budżet do 500zł i myślałem o cube albo Fiio, ale czy warto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie upgrade z DX na Tempotec Serenade ma dwa "sensy". Po pierwsze... DAC. Po drugie wzmacniacz słuchawkowy. Jest jeszcze taka mała szpila, C-Media CMI8888. Moim zdaniem wymiana starego DX ma sens. DX to żaden wyróżnik jakości, ot tania poprawna karta i nic ponad to.

 

@Belianify w tym budżecie jest sporo fajnych konstrukcji, min. z kart wewnętrznych Tempotec Serenade lub DACi USB SBX E5/G5, DragonFly RED, Fiio E10K, Audiotrak Prodigy Cube/BE itd. W tym przedziale znajdziesz też bardzo fajne urządzenia używane. Napisz co to za słuchawki i czego oczekujesz po dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z najlepszych rozwiązań jeżeli ktoś chce niezłego DACa to kupno używanego odtwarzacza MD lub DAT, jedynie trzeba mieć trochę więcej miejsca względem małych wzmacniaczy słuchawkowych.

Niedawno miałem okazję porównywać mojego Kenwooda do sporo droższego FX audio DAC X7 i staruszek kenwood lepiej ogólnie grał.

Więc kto co woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dokupic prodigy black cube, imo sluchawki graja zupelnie inaczej, dostaja wiekszego kopa i ogolem dzwiek jest zdecydowanie lepszy niz na xonarze, xonara zostawilem tylko pod 5.1 i niezle (aczkolwiek grymasne czasami) wejscie mikrofonowe

Edytowane przez kamilord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamówię Tempotec Serenade i ewentualnie zwrócę jeżeli nie będzie większego progresu w jakości dźwięku w stosunku do Xonara DX. Aktualnie kupiłem w BF - FXA DAC X6, ale jeszcze leci z Chin, więc nie mogę porównać.

 

Korki45, chyba mylisz karty dźwiękowe. DX to zupełnie co innego niż DGX. DX ma wzmacniacz słuchawkowy, inny procesor itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX też ma wzmacniacz słuchawkowy, mało tego nie zdziwił bym się gdy by DX lepiej kontrolował słuchawki z racji na lepsze parametry mimo, że ciszej może grać.

 

FX audio DAC X6 nie będzie tak dobry jak DX, mimo że może lepiej może FX audio kontrolować, utrzymywać niskie w ryzach to wielkość sceny, niuanse, rozdzielczość, dynamika może leżeć.

Nie od dziś wiadomo, że karty dźwiękowe mogą lepiej zagrać niż zewnętrzne odpowiedniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X6 kupiłem za 160zł, nie sprawdzi się, to jeszcze z zyskiem odsprzedam. Ewentualnie dam do lapka. DX to naprawdę fajna karta, ostatnio używam jej sparowanej słuchawkami Denon AH-D1200 i brzmi t oświetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie upgrade z DX na Tempotec Serenade ma dwa "sensy". Po pierwsze... DAC. Po drugie wzmacniacz słuchawkowy. Jest jeszcze taka mała szpila, C-Media CMI8888. Moim zdaniem wymiana starego DX ma sens. DX to żaden wyróżnik jakości, ot tania poprawna karta i nic ponad to.

 

@Belianify w tym budżecie jest sporo fajnych konstrukcji, min. z kart wewnętrznych Tempotec Serenade lub DACi USB SBX E5/G5, DragonFly RED, Fiio E10K, Audiotrak Prodigy Cube/BE itd. W tym przedziale znajdziesz też bardzo fajne urządzenia używane. Napisz co to za słuchawki i czego oczekujesz po dźwięku.

 

Słuchawki mam Superlux hd668b (myślę nad wymianą na hyperx alpha) świetne słuchawki i na rtings.com mają bardzo dobrą ocenę a kartę obecnie mam Xonar dgx i chciałbym coś lepszego od xonara a jeżeli o dźwięk chodzi to lubię w eq podkręcić niskie i wysokie tony ale tak bardzo delikatnie czyli można powiedzieć małe "v" a muzykę słucham każdą jaka w ucho wpadnie dance, pop, rock, metal, blues, country, techno.

 

Jeżeli o dragonfly chodzi to być może się mylę ale nie wierzę że taki mały pendrive to karta dźwiękowa satysfakcjonującej jakości ale myślę poważnie nad Fiio lub Prodigy Cube ale nie jestem jeszcze dość przekonany bo one mają swój charakter i niby można zmienić Opamp ale nie chce się w to bawić natomiast plus taki że nie trzeba wpinać do płyty i można gdzieś zabrać i podłączyć pod jakiś inny sprzęt a ta Serenade Tempotec.. szczerze to bardzo by mi odpowiadała ale czy jest lepsza od xonara ?? I co z oprogramowaniem żeby to aktualne stery miało i eq w oprogramowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD668B już same z siebie mają sporo mocnego basu i mocno podbitą górę pasma, a jeszcze chcesz skraje pasm podbijać?

Jeżeli już to dążył bym bardziej w stronę neutralności czy ocieplenia bo średnice to mają suchą, jasną bez ciepła.

Jak bym miał już dobierać im źródło to może jakiś smsl m3, fiio e10 lub tym podobne co potrafi uspokoić tą ostra gore pasma.

Na pewno xonar czy prodigy cube nie będzie tu dobrym kompanem chyba, że lubisz mocno jasne granie z sporym dołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belianify, polecam w 1 kolejności wymianę słuchawek. Mam HD681, które z tego co widzę w/g recenzji są bardzo podobne. Jakość wykonania, dźwięku i ergonomia dyskwalifikują u mnie t słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belianify, polecam w 1 kolejności wymianę słuchawek. Mam HD681, które z tego co widzę w/g recenzji są bardzo podobne. Jakość wykonania, dźwięku i ergonomia dyskwalifikują u mnie t słuchawki.

 

Dlaczego ? Ciężko będzie znaleźć słuchawki lepsze od tych w cenie nawet 2x wyższej czyli do 300zł no chyba że znasz takie to które możesz polecić ?

 

@Aro1991 Fiio mają korektor graficzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek które bardziej przyjemniej grają jest sporo i wcale nie trzeba wydawać 300zł.

Fiio nie ma korektora, ale sam w sobie ma niezbyt wyrazista górę pasma dlatego może nieco uspokoić granie słuchawek.

Ale najbardziej to polecił bym zmianę słuchawek na inne, pamiętam modele takie jak SRH 840 czy SHP9500 które o wiele przyjemniej grały na dłuższą metę, Sennki też mogą być ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek które bardziej przyjemniej grają jest sporo i wcale nie trzeba wydawać 300zł.

Fiio nie ma korektora, ale sam w sobie ma niezbyt wyrazista górę pasma dlatego może nieco uspokoić granie słuchawek.

Ale najbardziej to polecił bym zmianę słuchawek na inne, pamiętam modele takie jak SRH 840 czy SHP9500 które o wiele przyjemniej grały na dłuższą metę, Sennki też mogą być ciekawe.

 

 

zerknij porównanie https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/superlux-hd-668b-vs-philips-shp9500/439/371?usage=8866&threshold=0.01

 

z porównania wnioskuję że nie są mi potrzebne lepsze słuchawki do muzyki bo ciężko z nimi wygrać mimo ze tanie i nawet w rankingu na tej stronie od strony dźwięku te superluxy są jednymi z najlepszych słuchawek więc wolałbym się skupić na karcie dźwiękowej

Edytowane przez Belianify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta strona rtings jest taka fajna. Wystarczy spojrzeć na ranking słuchawek

 

Wygląda na to, ze według tej strony, różne zestawy gamingowe dysponują podobną klasą jeśli chodzi o dźwięk, co słuchawki audiofilskie :lol2:

 

Dla mnie to jest totalne pomieszanie z poplątaniem.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się HD668b są bardzo dobre ale w swojej cenie. Za 200-300 zł są już lepiej grające modele.

Co do źródła to jak wyżej pisałem

Jeszcze chyba warto brać pod uwagę czarną ważke czyli DFB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD681 też kupiłem, bo były swego czasu bardzo zachwalane i wiele dobrego o nich pisano. Okazało się, że są tandetne. Pod względem wykonania i ergonomii. Grały co najwyżej poprawnie i nie miały szans z Aurvana Live, których wtedy używałem i były chyba w podobnej cenie.

 

Na pewno jest bardzo dużo słuchawek znacznie lepszych w tym przedziale cenowym. Niestety, nie śledzę tego tematu, więc nie pomogę. Niedawno dotarły do mnie między innymi dokanałówki (Blon BL-03) za chyba 60zł w przeliczeniu i grają znacznie lepiej niż te nauszne HD681.

 

Druga sprawa, że źródło dźwięku równie ważne co słuchawki i sam mam dylemat na co wymienić swoją DX. Chyba zaraz zamówię tego Tempotecai później coś napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta strona rtings jest taka fajna. Wystarczy spojrzeć na ranking słuchawek

 

Wygląda na to, ze według tej strony, różne zestawy gamingowe dysponują podobną klasą jeśli chodzi o dźwięk, co słuchawki audiofilskie :lol2:

 

Dla mnie to jest totalne pomieszanie z poplątaniem.

 

Co jest nie tak z rankingiem? Poza tym zestawy gamingowe to nic nadzwyczajnego ani szczególnego a gaming to tylko nazwa. Tak samo jak 7.1 w słuchawkach co jest tylko chwytem marketingowym chociaż pamiętam że czytałem kiedyś że jakiś producent pracuje nad słuchawkami w których rzeczywiście jest 7.1 ale to zupełnie inna budowa słuchawek. Słuchawki z punktu widzenia technologii to żadna kosmiczna technologia więc sprzęt nazwany przez producenta gaming nie musi być z reguły o wiele gorszy.

Edytowane przez Belianify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwróciłem uwagę na zastanawiające mnie "fenomeny" rankingowe. Nie jestem ekspertem, więc nie będę się mądrzył. Na początku też bardzo mnie ten ranking fascynował, ale potem zostałem na innym forum uświadomiony, że zawiera on pełno różnego rodzaju "kwiatków', które ten ranking dyskwalifikują.

 

Steelseriesy za 200 zł grają równie dobrze, a nawet lepiej jak 4 x droższe słuchawki Beyerdynamic :lol2:

A superluxy to genialne słuchawki, nie tylko w klasie budżetowej (z czym się zgodzę), ale ogólnie, bo biją na głowę nawet słuchawki za parę tysięcy. :E

 

No, ale ja tylko wyrażam swoją opinię. Każdy sam decyduje co jest dla niego prawdą i zgodnie ze swoimi zapatrywaniami wydaje własne pieniądze ;)

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie FXA DAC X-6. Po paru godzinach różnych odsłuchów stwierdzam, że wolę jednak starego Xonara DX. Jakość dźwięku jest w sumie porównywalna, ale czegoś mi w tym DACu brakuje. Szczegółowości, sceny, tego co slyszę na Xonarze i co powoduje, że dana próbka muzyki bardzo mi się podoba, a na X6 tego nie słyszę. Nie wnikam, bo po rostu nie potrafię tego dokładnie opisać. Druga sprawa, że Xonar wygrywa pod względem software'owym. Świetne efekty Dolby dla słuchawek itd. Do tego dźwięk przy sterowoników niskiego poziomu (ASIO) jest od razu słyszalnie lepszy.

 

Czekam teraz na Tempotec Serenade, ale z tego co czytam, też raczej nie zaimponuje.

 

W DAC'ach, kartach dźwiękowych itp. istnieje zjawisko wygrzewania (w tym przypadku elektroniki) analogiczne do tych w słuchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie, to nie membrana głośnika :) Chociaż ja tam jestem kiepski w audiovoodo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...