Skocz do zawartości
tomek105

Problem w grach, 3700x i Rx 5700

Rekomendowane odpowiedzi

Mój setup: RX 5700 Sapphire Pulse, Ryzen 7 3700x, MSI GAMING PLUS MAX B450, RAM Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, PSU XFX TS 550W.

 

Więc problem jest taki, że od jakiegoś czasu, a mam już tego kompa od 2 mies i było wszystko ok, tylko i wyłącznie podczas grania co jakiś czas rozgrywka zawiesza się(obraz pozostaje w miejscu, nie ma bsod i dźwięk jest zacięty) na około 10-15 sec czasem mniej/dłużej. Temp są w porządku karta zawsze poniżej 70 stopni, proc podobnie w okolicach 70. Po takim zawieszeniu mogę grać normalnie dalej i to wygląda tak że np. w BF V tak jakby był to lag internetu bo wyrzuca mnie z serwera albo przywraca do rozgrywki(przyspiesza), ale to nie jest wina neta. W The Outer Worlds jest to samo i po tych 10 sekundach przywraca rozgrywkę, a w FH4 mam jakiś błąd ze strumieniowaniem, czyli tak jakby procek nie nadążał? Reinstalowałem stery do starszej wersji, reszta sterów jest nowa. BIOS mam też prawie najnowszy, bo ten ostatni to wersja beta. Mam też wrażenie, że w takim BFie występuje to rzadziej niż w poprzednich wymienionych grach(a w FIFIE w ogóle).

Edytowane przez tomek105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak opis padającego dysku - grasz na ssd czy hdd, jeśli hdd to prawdopodobieństwo rośnie.

Sterowniki chipsetu AMD mam nadzieję najnowsze?

Coś podkręcałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiś monitoring podczas gry, i zobacz czy grafika nie zrzuca taktów do niemal zerowych . Coś sterowniki amd jeszcze kuleją i niektóre mogą powodować jakiś cyrk.

Ale może być również tak , jak kolega wyżej mówi, że dysk się zaczyna jąkać ;)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to jest to WD Blue 1tb i to jeszcze ze starszej konfiguracja, przełożyłem go. Może faktycznie zdycha, sprawdzenie czy są bad sectory coś da? A sterownik chipsetu AMD mam najnowszy, tak jak pisałem coś złego zaczęło się dziać od 1.5 tygodnia. W międzyczasie zaktualizowałem windowsa, ale nic nie dało i nic nie podkręcałem. W grze wydaje mi się, że karta coś mało używana jest, bo są mniejsze temperatury a i zauważyłem, że podczas zwiechy procesor zaczyna intensywniej działać tzn. chłodzenie czyli coś tam pewnie musiał więcej robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja teoria wygląda, że bliższa prawdy...

Głowica pewnie siada i są przeskoki, nie słyszysz przypadkiem w momencie tych zacięć w grach odgłosu tak jakby "cykania" z wnętrza komputera?

Oczywiście, że skan pomoże zweryfikować stan dysku - jeśli będziesz miał szczęście to wystarczy jakiś HDD Regenerator i bad sektory odizoluje i taki dysk jeszcze trochę pochodzi ale jeśli okaże się, że to jednak głowica wtedy kopiuj dane i szykuj się na wymianę dysku na nowy.

Gorzej, że takie skanowanie raczej nie wykaże ewentualnego problemu z głowicą z tego co mi wiadomo.

Sprawdź jeszcze profilaktycznie czy wszystkie wtyczki poprawnie siedzą w porcie SATA płyty głównej i dysku.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ssd , to przerzuć jedną z tych jąkających się gier na ssd i potestuj, będziesz miał czarno na białym co broii :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie instalowałeś sterowników AMD SATA bo one również potrafią powodować problemy korzystając z Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na samym początku instalowałem stery AM4 RAID Driver. Wieczorem jak się uda to potestuje tym programem, niestety ale SSD nie posiadam. Dziwne też że tylko w grach takie coś i to bardziej wymagających niż Fifa chociażby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden szczegół, od czasu jak zaczęły się zawiechy słyszę pierdzenie w głośnikach :D Nie wiem czy można jakoś to powiązać, ale to występuje znowu tylko w grach więc może być coś na rzeczy

Edytowane przez tomek105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden szczegół, od czasu jak zaczęły się zawiechy słyszę pierdzenie w głośnikach :D Nie wiem czy można jakoś to powiązać, ale to występuje znowu tylko w grach więc może być coś na rzeczy

Miałem takie odgłosy przy padającym RX 570 od Asusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób póki co skan dysku, ew. wsadź inny dysk na test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie strasz, ledwo co kupiłem tego RX'a :D

Mój RX 570 padł po trzech tygodniach od zakupu ale to była wersja expedition, o której było swego czasu głośno w negatywnym znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie testu HD Tune na bad sectory, jak nic nie wykaże to sprawdzę jeszcze OCCT test na cały zestaw czy sprosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie wykryje to kup sobie nawet najtańszego ssd na podmiankę bo problem moim zdaniem siedzi w dysku hdd, a bad sectory to nie jest jedyna awaria jakiej dyski talerzowe mogą ulec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na samym początku instalowałem stery AM4 RAID Driver. Wieczorem jak się uda to potestuje tym programem, niestety ale SSD nie posiadam. Dziwne też że tylko w grach takie coś i to bardziej wymagających niż Fifa chociażby

i tu może leżeć cały problem i pewnie tak jest ;) tak jak pisze celeb w panelu sterowania w systemie ,menedzer urządzeń odinstaluj sterowniki sata jeżeli takowe mają zostać "standardowy kontroler sata ahci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo sterowniki albo dysk moim zdaniem, co prawda sterowniki SATA o ile mają się instalować to instalują się razem z paczką chipsetową a nie z RAID bo tam ich nie ma ale może coś się zmieniło - nie jestem na bieżąco bo po prostu z tego nie korzystam.

 

Dodatkowo sterowniki RAID instaluje się tylko wtedy kiedy korzystasz z dysków spiętych w taką macierz, w innym wypadku nie trzeba ich instalować.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie, mam tylko 3x Standardowy Sata AHCI i zaraz skończy się test HD Tune i jak narazie żadnych bad sectorów..

 

No i nic nie znalazło, także zaraz OCCT wleci

Edytowane przez tomek105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zabawy wyłącz kartę dźwiękową i pobaw się, jak błąd nie wystąpi przeinstaluj sterowniki niekiedy Ms wymienia sterownik na swój i jest taki dziwny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/fbbe8b4c5bfa3.png.html

Szybki test z OCCT, jak wziąłem tryb 3D na GPU to pojawił się ten sam pierdzący dźwięk co podczas gry :o

 

Ale no wszystkie testy komputer zdał, włącznie z tym ostatnim połączonym.

Teraz zauważyłem, że podczas testu 3D mineło 7 sekund po czym była tak jakby zwiecha programu i przeszkoczyło do 37

Edytowane przez tomek105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to sprawdź kompa z jakąś inną kartą, albo tą swoją do innego przełóż i potestuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/fbbe8b4c5bfa3.png.html

Szybki test z OCCT, jak wziąłem tryb 3D na GPU to pojawił się ten sam pierdzący dźwięk co podczas gry :o

 

Ale no wszystkie testy komputer zdał, włącznie z tym ostatnim połączonym.

Teraz zauważyłem, że podczas testu 3D mineło 7 sekund po czym była tak jakby zwiecha programu i przeszkoczyło do 37

Wsadz na testa inne gpu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było podkręcane, nie mam możliwości wsadzenia innej karty. Napisałem do amd i odpisali mi, że to problem sterowników zrobiłem według ich instrukcji DDU i instalacje bez neta i antywira sterowników, pochodziło dobrze w grze i occt chwilę ale po 30 min znowu zaczęło się ciche buczenie w głośnikach i lagi w grze. Mi się wydaje, że to coś z ich wspaniałymi sterami jest nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było podkręcane, nie mam możliwości wsadzenia innej karty. Napisałem do amd i odpisali mi, że to problem sterowników zrobiłem według ich instrukcji DDU i instalacje bez neta i antywira sterowników, pochodziło dobrze w grze i occt chwilę ale po 30 min znowu zaczęło się ciche buczenie w głośnikach i lagi w grze. Mi się wydaje, że to coś z ich wspaniałymi sterami jest nie tak..

Witam, szczerze to mam podobny problem, który nie występuje cały czas ale po jakimś czasie 2-3 godz. od uruchomienia komputera mam pierdzenie w głośnikach a w zasadzie zauważyłem to po ostatnim update windowsa, wcześniej było ok.

Uważałem, że to problem z ramem na moim ryśku 3666cl16 wywalało w niektórych bardziej procesorowych grach, na 3600cl16 nie wywalało ale pierdzenie było słyszalne no i teraz na 3533cl16 zaczyna sie po około 2-3h. Dysk też skanowałem w poszukiwaniu bad sectorów ale program nic nie znalazł.

Narazie staram się obserwować mój system.

Proc r5 3600x ram crucial ballistix 3533cl16 no i karta 1080ti o aorusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...