Skocz do zawartości
micborysiewicz

Jaka karta graficzna byłaby najlepszym dopełnieniem zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przybieram się do ulepszenia komputera o wydajniejszą kartę graficzną.

Mój obecny zestaw:

Monitor: ASUS vg279q

Cpu: amd ryzen 2600

Gpu: gtx 1050ti od msi

Płyta główna: Aorus elite B450 pro

Ram: hyperx DDR4 Predator RGB 16GB/(2*8GB)2933 CL15

SSD: adata Dysk XPG SX8200 PRO 256GB m2

 

Nie jestem największym specem w zakresie kompatybilności między poszczególnymi układami ale z tego co wyczytałem monitor który posiadam ma funkcje FreeSync i z tego co rozumiem współpracuje ona tylko z kartami amd. Tutaj pojawia się pytanie, jako że od zawsze używałem zielonych kart graficznych to teraz nie wiem co powinienem zrobić: rozważam nvidia rtx 2060/2060 super (wersji konkretnej nie namierzyłem) lub od amd np radeona rx5700. I czy funkcja freesync jest warta poświęcenia raytracingu? Chciałbym przede wszystkim zagrać na satysfakcjonujących ustawieniach w najnowsze produkcje takie jak star wars’y ;)) przy aktualnym zestawie w ac odyssey grałem na ustawieniach niskich/średnich~~~ co dosyć mnie bolało bo uważam ze reszta podzespołów ma większe możliwości a ogranicza je gpu :(( ważne jest też to, że z tej karty graficznej będę pewnie korzystać przez 3+ lata więc chciałbym żeby był to wybór najbardziej optymalny. Ciekawi mnie też czy gpu i cpu z jednej firmy lepiej ze sobą „współgrają”? Proszę o wyrozumiałość, bo jak jeszcze raz zaznaczę nie jestem specjalistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłej 2060 bym podziękował - 6GB VRAM i do RT jest za słaba.

 

R5 2600 w 1080p nie będzie wstanie nakarmić RX 5700 i RTX 2060S w 100% szczególnie w tytułach i lokacjach procesorowych.

 

Jeżeli chodzi o RT to prawdziwy przyrost wydajności będzie widoczny po wyjściu Ampere w okolicach czerwca 2020 (w marcu ma być zapowiedz samej architektury). Można założyć że w czerwcu wypuszczą topowe konstrukcje tzn. 3080, 3070? Na karty z średniej półki pewnie będziemy czekać do września/października.

 

RX 5700 dostaniesz już za ok 1500pln z turbiną lub XFX RX 5700 DD BOOST UP ULTRA. RTX 2060S to koszt min. 1700pln.

 

Odnośnie Freesync jest możliwość wymuszenia współpracy z kartami Nvidii ale nie zawsze działa to jak powinno - w przypadku twojego monitora powinno się udać. Z drugiej strony wiele osób skarżyło się na problemy z freesync na kartach NAVI (problemy ze sterownikami).

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 2600 w 1080p nie będzie wstanie nakarmić RX 5700 i RTX 2060S w 100% szczególnie w tytułach i lokacjach procesorowych.

 

Mój GTX1080 o zbliżonej wydajności jakoś nie narzeka na brak papu od ryzena 2600.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test pewnie widziałeś? Zwróciłbym tylko uwagę że trzeba podejść do tego tematu z głową i wiedzieć że to nie jest ogólny scenariusz. Test wykonany w tytułach i lokacjach stricte procesorowych. Hehe ciekawe jakby wyszło z RDR2 (ta gra potrafi zarżnąć każde GPU) :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=KH23ly9kDc0

 

https://www.youtube.com/watch?v=jm9ifGEEXvU

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem testu(widziałem kiedyś test Ryzena i 1080ti i było całkiem ok) ale bez niego mogę powiedzieć ze spokojnie można sparować Ryśka z tą kartą (z wszystkimi trzema) Wiadomo ze nie wyciśnie się z nich tyle ile wyciśnie się na mocniejszym procku, ze nie osiągnie się pełnego potencjału, ale nie jest to jakaś ogromna różnica, by sobie odpuścić takie "parowanie" a i procek jak i monitor można kiedyś zmienić(kartę w sumie tez) a na monitorze 1080 można tez pokusić się o DSR

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie do końca - z R5 2600 taki 2060S czy RX 5700 będzie jeszcze ok. w 1080p ale kupno np. 2070S, 2080S mija się z celem. Pomijam sytuacje gdy trafi się okazje cenową.

 

Sam rozważam obecnie zakup 2060S lub RX 5700 do 1080p a, żeby było ciekawiej używam telewizora zamiast monitora więc zostaje mi tylko 1080p 60Hz po HDMI.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie do końca - z R5 2600 taki 2060S czy RX 5700 będzie jeszcze ok. w 1080p ale kupno np. 2070S, 2080S mija się z celem. Pomijam sytuacje gdy trafi się okazje cenową.

Nie ma za mocnych kart, są tylko nie w pełni wykorzystane :E Wrzucasz DSR i zapas mocy się przydaje. Z czasem zmieniasz na Ryzena 3600, albo czekasz na nadchodzącego ryzeny z serii 4000, które zaś przyniosą wzrost wydajności i nie musisz od razu myśleć o wymianie karty ;)

 

PS

Albo tak jak ja, okazyjnie kupujesz monitor 1440p i nie boisz się ze karta nie wykarmi rozdzielczości :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytane tylko jak szybko masz zamiar zrobić taki upgrade. Zakładając wyjście Ampere i Navi z RT w przyszłym roku podszedłbym do tematu ostrożnie. Podałeś scenariusz przed którym właśnie stoję tzn. R7 1700 i planowany upgrade na 3700X lub 4700X ale nie szybciej niż za 2-3 lata. TV 40" 1080p i 60Hz po HDMI (szkoda bo matryca 100Hz) i zastanawiałem się czy nie kupie w przyszłości ~60" 4k.b Patrząc jednak jak dynamicznie zmienia się rynek GPU zakup na zapas wypada średnio opłacalnie i lepiej jest wymieniać kartę co 2 lata. DXR dobrze się zapowiada ale nie na obecnej generacji kart - 2060 jest do tego w ogóle za słaba, 2060S coś już można próbować ale spadek wydajności jest olbrzymi.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja planuje właśnie w przyszłym roku zmienić zarówno procka, kartę i pewnie jakis dodatkowy TV z 4K i HDR pod niektóre tytuły. Na jaką kartę nie wiem, ale jak widzę co się dzieje z Pascalami w najnowszych grach (COD RDR2, NFS), to mam ogromną ochotę olać NV, wcale się nie zdziwię jak Turringi okażą się tylko przereklamowaną przejściówką i świat o nich szybko zapomni. ;) Może Intel nas zaskoczy i przyszły rok okaże się dla nas świetnym rokiem na zmiany, co trzech graczy na rynku kart, to nie jeden ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem lepiej byłoby kupić 2060s albo rx5700 i za jakiś czas wymienić procesor tak? A jak to jest jeszcze odnośnie niezawodności rx5700 mam na myśli to czy nie natrafię na jakieś nieprzyjemności przy pracy z różnymi programami np crushe itd. a o takowych coś słyszałem, wydaje mi się ze nvidia jest lepiej zoptymalizowana dzięki swoim sterownikom? Czy się mylę i to jakieś fake info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem lepiej byłoby kupić 2060s albo rx5700 i za jakiś czas wymienić procesor tak? A jak to jest jeszcze odnośnie niezawodności rx5700 mam na myśli to czy nie natrafię na jakieś nieprzyjemności przy pracy z różnymi programami np crushe itd. a o takowych coś słyszałem, wydaje mi się ze nvidia jest lepiej zoptymalizowana dzięki swoim sterownikom? Czy się mylę i to jakieś fake info?

Powiem CI tak, miałem wiele kart i większych problemowy nie miałem ani z jedną, ani z drugą marką, ale ostatnio czytałem jakieś narzekania ze AMD daje ostatnio ciała ze sterownikami. Myślę ze wybierając kartę od AMD, powinieneś być świadom ze być może od czasu do czasu będziesz musiał "zawalczyć" ze sterownikami, no ale z drugiej strony NV bez błędów tez nie jest, a Ray tracing w 2060 Ci się raczej do niczego nie przyda.

 

Obie firmy maja swoje plusy i minusy AMD dłużej się "troszczy" o swoje karty więc te z czasem zyskują. NV ma już Ray tracing, ale mam wrażenie ze szybciej zapomina o kartach z poprzednich generacji. W AMD masz "pewniejszy" freesync, choć ja na karcie od NV tez na niego nie narzekam, działa na moim monitorze bardzo ok.

 

Sam patrząc na ostanie wyniki pascali, mam obecnie mały niesmak do kart NV i pewnie wybiorę coś od konkurencji następnym razem, ale to wcale nie znaczy ze postąpię dobrze :E Jak sie wq... to kupie kartę od intela :lol2:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1700 zł jest rx 5700 sapphire pulse w morele i chyba to będzie najlepszy wybór. Rtx'y 2060s w najbiedniejszych wersjach odradzam a jakiś przyzwoity model to 1900-2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i z tego co doczytałem zdecyduję się na rx5700 tylko czy macie jeszcze jakieś szczególne zastrzeżenia odnośnie marki? Czy sapphire pulse to best wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz Radeona to konstrukcje Sapphire zawsze dobrze wypadały a RX 5700 Puls można śmiało polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...