Skocz do zawartości
Godlike_(UT)

Ustawienie Acces Pointa tak żeby łączył się po WiFI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa routery Archera C7 i Archera C6 (C7 jest głównym routerem podłączonym do internetu). Archera C6 ustawiłem jako Accces Point i wszystko pięknie router łączy się z netem ale pod warunkiem, że oba routery są spięte kablem, natomiast mi zależy na tym aby łączyły się po wifi bez użycia kabla. Napisze też od razu do czego mi to potrzebne, może mi ktoś inne rozwiązanie podpowie. Niebawem będe miał założony nowy piec, którego sterownik posiada możliwośc łączenia się z internetem i jego zdalnym sterowaniem, ale niestety nie posiada modułu wifi dlatego trzeba go połączyć kablem, wolałbym uniknąć puszczania kabla do piwnicy dlatego też, planowałem przy użyciu Archera C6 połączenie go z piecem, kablem a on żeby z główym routerem łączył się po wifi i miał dostęp do interntu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archer C6 posiada tryb WDS Bridge, ale ze względów bezpieczeństwa radziłbym użyć jednak kabel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten WDS Bridge ustawić/włączyć? Ewnetualnie jakieś inne roziwązanie bez użycia kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLC albo jakiś tani router tp linka, który umożliwia wgranie gargoyle i ustawienie go jako AP klient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po WDS wszytko działa jak trzeba, zasięg też ok.

@Moduł WiFi do mojego pieca kosztuje ponad 500 zł więc wole rozwiązanie z routerem, dużo taniej wyjdzie.

 

Edytowane przez Godlike_(UT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...