Skocz do zawartości
mostu

Jak zdobyć dane do pracy inżynierskiej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie piszę pracę inżynierską na temat "Zastosowanie klasycznych narzędzi jakości do eliminowania wad produkcyjnych na przykładzie przedsiębiorstwa". Rozdziały teoretyczne mam już napisane i teraz mam się brać za część praktyczną i zastanawia mnie, w jaki sposób powinienem podejść do zdobycia danych, które mogę opracować. Wiem, że potrzebuję znaleźć firmę, która korzysta z klasycznych narzędzi kontroli jakości, a następnie zdobyć od nich dane historyczne. Nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać. Mam randomowo dzwonić do firm w okolicy i pytać czy korzystają z owych narzędzi, a potem prosić czy mi je udostępnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej napisz maile. Chociaż takich danych pewnie nikt chętnie nie udostępni. Może jakiś Twój znajomy pracuje w lokalnej firmie i pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest pies pogrzebany, bo nie mam za bardzo znajomych, którzy pracują w takich firmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest pies pogrzebany, bo nie mam za bardzo znajomych, którzy pracują w takich firmach.

W takim razie pozostaje Ci napisać do dużych firm w okolicy podając temat pracy i pytania. Ewentualnie spróbować zadzwonić. Mógłbyś też zatrudnić się na jakiś czas i samemu zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zastosowanie klasycznych narzędzi jakości do eliminowania wad produkcyjnych na przykładzie przedsiębiorstwa".

Co to ku*** są klasyczne narzędzia ? Klucz wiolinowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ku*** są klasyczne narzędzia ? Klucz wiolinowy ?

 

Google jest Twoim przyjacielem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wydaje mi się, by problemem była chęć robienia tajemnicy, raczej będzie to opór pod tym kątem, że trzeba by jakiemuś pracownikowi zlecić jakąś pracę (choćby w przygotowaniu jakichś dokumentów), a później za godziny tej pracy zapłacić. Zapytaj promotora, czy nie ma gdzieś kontaktów, które można wykorzystać, może byli jego studencji pracuj,ą w tego typu firmach. A jka nie, to napisałbym emaile z prośbą o pomoc w zdobyciu tych danych, może z obietnicą jakiejś formy odpracowania dla firmy czasu, który straci jakiś ich pracownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że jak ktoś wybiera temat "na przykładzie" to od razu wie o jakiej firmie będzie pisał, bo to jest firma w której pracuje, pracował albo robił jakieś praktyki. Ew. pracuje ktoś z rodziny itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam randomowo dzwonić do firm w okolicy i pytać czy korzystają z owych narzędzi, a potem prosić czy mi je udostępnią?

 

AhgHtnP.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google jest Twoim przyjacielem.

Google moim wrogiem...

 

Szczerze mówiąc wątpię aby firmy z Twojej okolicy posiadały takie dane - jeżeli nie jest to korpo ani firma, która jest podwykonawcą/dostawcą korpo to nie stosują takich "fantazji" bo nie czują takiej potrzeby. Czyli po pierwsze musiałbyś znaleźć firmę, która np. produkuje coś dla McDonalda, Lidla itp. Problemem jest to, że jeżeli nie masz jakiś praktyk/stażu w takiej firmie to wątpię aby ktoś udostępnił Ci takie dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zawsze myślałem, że jak ktoś wybiera temat "na przykładzie" to od razu wie o jakiej firmie będzie pisał, bo to jest firma w której pracuje, pracował albo robił jakieś praktyki. Ew. pracuje ktoś z rodziny itp.

 

Promotor powinien na to uczulić, piszący pracę robi to zazwyczaj pierwszy raz, nie zna pułapek.

 

@Sad_MadMan

Po co śmiecisz w temacie, o którym pojęcia nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany ? Jak byś chciał pomocy to mogę spróbować w wolnej chwili :) (zajmuję się jakością w firmie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...