Skocz do zawartości
Wujekskoq

Komputer do 3100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Potrzebuję porady co do złożenia PC od zera. Budżet - jak w temacie - do 3100zł (możliwość dołożenia ok. 200zł gdyby naprawdę było warto). Poproszę jakąś fajną specyfikację BEZ systemu. Komputer będzie wykorzystywany głównie do programowania kiedy potrzebuję popracować zdalnie (16gb RAMu obowiązkowo) oraz do okazyjnego grania, niekoniecznie w topowe produkcje AAA - chociaż nigdy niewiadomo ;p Bez dysku HDD, SSD na złączu PCIe z 512gb starczy. Planuję zakupić go pod koniec listopada, może uda się upolować coś taniej na blek frajdeju, zatem możecie podawać też nieznacznie droższe alternatywy. Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/1g0cp1cru 3 353,00 zł

 

1. Jak za drogo to można brać AMD Ryzen 5 2600 AM4

 

2. Jak do okazyjnego grania to myślę, że Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5 wystarczy. Wydaje mi się, że i w topowe produkcje pograsz, choć niekoniecznie w hiper super ultra-high detalach. Nie wiem co ten Gigabyte GeForce GTX 1660

 

w sobie ma, ale na X-com jest to najchętniej brana karta na chipie GTX 1660 (pomijając Ti). Pewnie rozchodzi się o cene. W miare tania, ale dobra.

 

3. Możesz sobie dobrać jakieś chłodzonko do tego procesora inne niż fabryczne. Chociaż wydaje mi sie, że jak nie będziesz kręcił procesora to jest ono zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...