Skocz do zawartości
ZOMEN

Podkręcanie monitorów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wie ktoś może jaki wpływ na monitor ma OC? Chciałbym dowiedzieć się czy wpływa on na żywotność monitora lub czy może doprowadzić do jego uszkodzenia. Czy matryca ma znaczenie w OC? Jeżeli moja karta graficzna obsługuje HDMI 2.0b to będę mógł bez żadnych przeszkód podpiąć ją pod monitor z HDMI 1.4 ? Jeśli OC będzie robione powoli, cierpliwie i ostrożnie (zwiększanie co 1hz) to czy dalej jest jakiekolwiek ryzyko uszkodzenia monitora? Jeżeli karta graficzna obsługuje freesync 2 to na monitorze który obsługuje freesync bez dopisku 2 będzie działał freesync? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez ZOMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moja karta graficzna obsługuje HDMI 2.0b to będę mógł bez żadnych przeszkód podpiąć ją pod monitor z HDMI 1.4 ?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem podkręcić swój Eizo EV 2450, ale nie wiem czy coś źle robię, czy ten monitor nie da się podkręcić. Próbowałem w panelu Nvidii jak i przez CRU i nic, lipa, nawet o 2 Hz wyżej nie chciał się włączyć i wyskakiwał błąd. Podłączony kablem DP do karty graficznej, jeśli to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu monitor dobrze zrobiony i odrzuca rozdzielczości/częstotliwość odświeżania, które są poza specyfikacją (wyświetlając stosowny komunikat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można podkręcić monitor?

 

Chodzi i częstotliwość odświeżania. Niektórym się udaje ze zwykłego monitora 60hz zrobić taki 75hz

Ja testowałem mój TV to stabilnie robił jedynie 61hz, wyżej już nie działał, także w moim przypadku gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej czekam na odpowiedzi do postawionych pytań w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...