Skocz do zawartości
haldon

Zestaw do gier i pracy [9.000 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Bardzo prosiłbym o pomoc w doborze odpowiednich części do poniższych wymagań.

 

  • Cena: ~9.000 zł
  • Zastosowanie: Gry (RDR2, Cyberpunk – parę razy w roku jakieś tytuły AAA), praca – głównie pakiet Adobe (Photoshop, Illustrator, Premiere Pro, Affter Effects) no i może w przyszłości praca w Blenderze itp.
  • Podkręcanie: W dalszej przyszłości raczej tak, ale bez nacisku na lepsze chłodzenie z potencjałem
  • Monitory: LG 27GL850-B 144Hz 2560x1440 i iiyama ProLite XUB2792QSU-B 75Hz 2560x1440
  • Uwagi: Stawiam na Ryzena 3900x, nVidię 2080 i chipset x570

 

Stworzyłem wstępną konfigurację na x-kom. Dużo części wybrałem na oko, bardziej patrząc na ceny – kwoty jakie maksymalnie chciałbym wydać na dany komponent.

 

MSI MPG X570 GAMING PLUS

PNY GForce RTX 2080 XLR8 Gaming OC TripleFan 8GB GDDR6

AMD Ryzen 9 3900X

SilentiumPC Armis AR7

be quiet! Dark Rock Pro 4 120/135mm

Intel 1TB M.2 PCIe NVMe 660p Series

be quiet! Pure Power 11 CM 600W 80 Plus Gold

Patriot 16GB 4400MHz Viper Steel CL19 (2x8GB)

 

link: https://www.x-kom.pl/lista/qg8z3xbp2

 

Bardzo długo rozważałem nad wyborem i9-9900KS vs Ryzen 3900x. Miałem na uwadze, że Intel pod kątem samego gamingu potrafi wyciągnąć te 10 fps więcej i jest trochę tańszy na x-kom niż Ryzen. Niemniej jednak przemówił do mnie argument nowszych technologii zastosowanych w Ryzenie. W gry typu AAA zagram może kilka razy w roku (czaję się po zakupie na RDR2, w przyszłości Cyberpunk i może GTA VI?) ale poza tym cały build będzie służył mi do pracy jako grafik i montażysta.

 

Jestem raczej zdecydowany na Ryzena, chyba, że ktoś miałby inne argumenty co do Intela. Chętnie wszystko rozważę. Co do reszty części bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze, ponieważ moja wiedza w tym zakresie jest niezbyt szczegółowa. Kompletnie nie mam pojęcia, którego producenta karty wybrać.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, będę zobowiązany za sensowne porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to w tym zestawie do zmiany byłyby:

- płyta na X570 TUF z uwagi na lepszą sekcję

- dysk na SX8200 Pro / M9PeG / CS3030 / MP510 1TB (dużo lepsze prędkości w miarę zapełniania)

- chłodzenie na Navisa 280mm (wydajniejsze widocznie chłodzenie wtej samej cenie)

- RAM na 2x16GB 3200MHz CL16 Viper 4 / Crucial 2x16GB 3000/3200MHz CL15/CL16 (te co wybrałeś nie będą fajnie działać z Ryzenem :P)

- możesz ew też zasilacz zmienić na Supremo FM2 650W, zyskujesz pełną modularność i 5 letnią gwarancję door-to-door :P

 

Tak to spoko zesatw ;) Tyle co - 3900X dorwać jest problem, także musisz mieć to na uwadze. Jeżeli by go nie było, zmiana na 3700X, wtedy możesz dodać np do szybszego RAM, kolejnego dysku, obudowy z bogatszym wyposażeniem itd itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to w tym zestawie do zmiany byłyby:

- płyta na X570 TUF z uwagi na lepszą sekcję

- dysk na SX8200 Pro / M9PeG / CS3030 / MP510 1TB (dużo lepsze prędkości w miarę zapełniania)

- chłodzenie na Navisa 280mm (wydajniejsze widocznie chłodzenie wtej samej cenie)

- RAM na 2x16GB 3200MHz CL16 Viper 4 / Crucial 2x16GB 3000/3200MHz CL15/CL16 (te co wybrałeś nie będą fajnie działać z Ryzenem :P)

- możesz ew też zasilacz zmienić na Supremo FM2 650W, zyskujesz pełną modularność i 5 letnią gwarancję door-to-door :P

 

Tak to spoko zesatw ;) Tyle co - 3900X dorwać jest problem, także musisz mieć to na uwadze. Jeżeli by go nie było, zmiana na 3700X, wtedy możesz dodać np do szybszego RAM, kolejnego dysku, obudowy z bogatszym wyposażeniem itd itd

 

Dzięki za odpowiedź! Na tej podstawie zrobiłem taki koszyk https://www.x-kom.pl/lista/b5wnthw1o. Faktycznie może być problem z procesorem, dzwoniłem do x-komu i okazuje się, że nie wiadomo kiedy on będzie , więc mogę zamówić i czekać na dostawę. Może do końca listopada się coś pojawi :). Teraz pozostało tylko wybrać jakąś sensowną obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic ponad AR7 tutaj nie potrzebujesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/1d411b12

 

- o wiele lepszy CPU pod Adobe

- qsv bije qmd na głowę

- 64 GB DDR4

- nvme system i soft

- nvme odczyt / surowy

 

 

Można dać zamiast 64 GB SSD nvme 2 tb a pamięci dodać za jakiś czas. Można rozbić HDD i zrobić RAID.

 

W takim przypadku można mówić o zestawie do pracy o której piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym zasilacz na Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold - trochę droższy, ale na zasilaczu nie ma co oszczędzać.

 

Proponuję RAM Crucial 32GB 3200MHz Ballistix Sport LT - w x-kom w tej samej cenie co Patrioty, które wybrałeś.

 

Buda to już zależnie od preferencji (3900X i tak nie opłaca się kręcić więc nie wymaga tak dobrego chłodzenia i przewiewnej obudowy jak 9900K).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym zasilacz na Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold - trochę droższy, ale na zasilaczu nie ma co oszczędzać.

 

Proponuję RAM Crucial 32GB 3200MHz Ballistix Sport LT - w x-kom w tej samej cenie co Patrioty, które wybrałeś.

 

Buda to już zależnie od preferencji (3900X i tak nie opłaca się kręcić więc nie wymaga tak dobrego chłodzenia i przewiewnej obudowy jak 9900K).

Dlaczego nie opłaca się kręcić?:D

 

Co do tematu to autorze weź zasilacz ten, który polecił Ci UP lub jakiś be quiet 650

 

Te ramy mam 2x16GB i się kręcą super więc bierz ballistixy.

Edytowane przez insulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie opłaca się kręcić?:D

 

 

Bo te procki fabrycznie mają wysokie taktowania i ewentualne OC mało ponadto wyciska, a temperatury drastycznie rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie opłaca się kręcić?:D

 

Co do tematu to autorze weź zasilacz ten, który polecił Ci UP lub jakiś be quiet 650

 

Te ramy mam 2x16GB i się kręcą super więc bierz ballistixy.

W zasadzie jeżeli chodzi o zasilacz jest on identyczny elektrycznie jak Supremo FM2 650W, więc IMO nie ma sensu. Tutaj rozchodzi się o jedną rzecz:

- gwarancja SPC 5 lat door-to-door na terenie PL

- gwarancja 10 lat Seasonica 2 lata w Polsce + 8 lat z koniecznością wysyłki zasilacza do serwisu za granicą naszego kraju

 

IMO ta 1 opcja jest lepsza, wygodniejsza i szybsza przede wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jeżeli chodzi o zasilacz jest on identyczny elektrycznie jak Supremo FM2 650W, więc IMO nie ma sensu. Tutaj rozchodzi się o jedną rzecz:

- gwarancja SPC 5 lat door-to-door na terenie PL

- gwarancja 10 lat Seasonica 2 lata w Polsce + 8 lat z koniecznością wysyłki zasilacza do serwisu za granicą naszego kraju

 

IMO ta 1 opcja jest lepsza, wygodniejsza i szybsza przede wszystkim ;)

 

Większych głupot już lepiej nie pisz na dziś i nie wprowadzaj w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Większych głupot już lepiej nie pisz na dziś i nie wprowadzaj w błąd.

 

Pod jakim względem wprowadza w błąd? Kwestia gwarancji którą opisał jest jak najbardziej prawdziwa, za zgodą znajomego który miał konieczność korzystania z gwarancji Seasonica mógłbym Ci podesłać screeny iż tak wygląda ich gwarancja na terenie naszego kraju. A co do samych zasilaczy to istotnie Supremo FM2 nie odbiega znacząco od Focusa Plus Gold aka Focus GX obecnie. Bazują na identycznych kondach (w pełni japońskie Nippon), pakiet zabezpieczeń również podobny, sprawność i kultura pracy na podobnym poziomie, jest i topologia DC-DC, w pełni modularne okablowanie, oraz wiele innych wspólnych cech parametrów i zastosowanych komponentów. Nie demonizujmy jednego kosztem drugiego, choć oczywiście zgadzam się iż w takim budżecie lepiej wybrać Focusa ewentualnie Corsair RMx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem takim, że elektrycznie nie są to takie same zasilacze. Jedyne co jest podobne, to cena tych jednostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pod względem takim, że elektrycznie nie są to takie same zasilacze. Jedyne co jest podobne, to cena tych jednostek.

 

Oczywiście takie same nie są, tutaj masz rację. Jednak są podobne i tego im odmówić nie można i piszę to jako osoba mająca styczność z obiema konstrukcjami "od środka" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te procki fabrycznie mają wysokie taktowania i ewentualne OC mało ponadto wyciska, a temperatury drastycznie rosną.

Mi przy podkręconym do 4275 na all core i napieciu 1.33 w godzinnym occt temperatury pokazywały 65-72, ale to na chłodzeniu AiO i w bardzo dobrej obudowie więc wydaje mi się, że masz rację aczkolwiek troszku wydajność fajnie podskoczyła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem wprowadza w błąd? Kwestia gwarancji którą opisał jest jak najbardziej prawdziwa, za zgodą znajomego który miał konieczność korzystania z gwarancji Seasonica mógłbym Ci podesłać screeny iż tak wygląda ich gwarancja na terenie naszego kraju. A co do samych zasilaczy to istotnie Supremo FM2 nie odbiega znacząco od Focusa Plus Gold aka Focus GX obecnie. Bazują na identycznych kondach (w pełni japońskie Nippon), pakiet zabezpieczeń również podobny, sprawność i kultura pracy na podobnym poziomie, jest i topologia DC-DC, w pełni modularne okablowanie, oraz wiele innych wspólnych cech parametrów i zastosowanych komponentów. Nie demonizujmy jednego kosztem drugiego, choć oczywiście zgadzam się iż w takim budżecie lepiej wybrać Focusa ewentualnie Corsair RMx.

 

Suma summarum, zasilacze dzieli spora różnica na korzyść Seasonica. Nie demonizujemy w drugą stronę.

Jak przestaniemy pisać i mówić o takich różnicach, to sens for po prostu stanie się już zerowy i będzie można wybierać wszystko w oparciu o marketingową broszurkę. Jeżeli chodzi o regulację napięć, to te jednostki nawet obok siebie chyba nie leżały. Dodatkowo tryb hybrydowy w Seasonicu i pomimo tego niższe temperatury.

 

https://postimg.cc/DmjbdWdw

 

Jeżeli ktoś twierdzi i pisze, że są to identyczne jednostki, to aż ciężko to pojąć. Z drugiej strony później nie ma się co dziwić, że ktoś do pakietu Adobe ląduje z AMD

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No słabe wnioski wyciągnęli z tej analizy, bo właśnie ubrali to w rasizm i seksizm AI  Gdzie to może wynikać np. z różnic w danych, bo skąd pewność, że AI została "nakarmiona" taką samą ilością danych każdej z ras? Jeżeli dali np. 80% danych dotyczących osób białych z różnymi chorobami oraz 20% danych pochodzących od osób czarnoskórych i potem kazali AI najpierw rozpoznać rasę, potem chorobę, to oczywistym jest, że model może być stworzony tak, że błędnie "uzna" że niektóre choroby dotyczą tylko białych więc u innych ras symptomów tych chorób już może nie wychwycić.  No ale łatwiej wyciągać wnioski pasujące do poglądu autora, który te wnioski pisał  Bo szkoda że artykuł skupił się na tak małym wycinku. W pracy jest napisane np. że model nauczył się rozróżniać (z różnym rezultatem, ale jest możliwość pójścia w tym kierunku) rozpoznawania chorób serca na podstawie obrazu tęczówki.
    • Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 
    • Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.
    • USA to różne stany i różne prawa ale sam jakoś nie chciałbym żyć w tym kraju. Za dużo właśnie dzikiego kapitalizmu. Jest dobrze póki jesteś zdrowy i silny gorzej jak ci się coś stanie. Leki silnie uzależniające w jakichś stanach sprzedawali jak cukierki i w którymś stanie zrobiono eksperyment społeczny i zalegalizowano twarde narkotyki. Druga sprawa zobaczymy co będzie z tymi migrantami bo tam do nich miliony rocznie przybywają bez wiedzy, umiejętności i bogatych rodziców.
    • Nie ma prawie w ogóle, skończyłem wczoraj Emily i to niemalże to samo, w cut-scenkach są inne dialogi, czasem pojawiają się inne postacie w domu (w sensie, te same, tylko w innych miejscach xD), dowiesz się trochę więcej  z lore, jedyne co jest warte uwagi, to zupełnie inne wspomnienie, ale to tyle, nic co by zmieniło postrzeganie fabuły. IMHO można na spokojnie ominąć, albo walnąć speedruna na easy - mi zeszło około 3h przejście drugą postacią, czy było warto dla tego wspomnienia? No tak średnio bym powiedział xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...