Forum PCLab.pl: Zestaw do gier i pracy [9.000 zł] - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zestaw do gier i pracy [9.000 zł] Ryzen 3900x/nVidia 2080 Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   haldon 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Ikona postu  Napisany 17 Listopad 2019 - 15:45

Hej! Bardzo prosiłbym o pomoc w doborze odpowiednich części do poniższych wymagań.

• Cena: ~9.000 zł
  • Zastosowanie: Gry (RDR2, Cyberpunk – parę razy w roku jakieś tytuły AAA), praca – głównie pakiet Adobe (Photoshop, Illustrator, Premiere Pro, Affter Effects) no i może w przyszłości praca w Blenderze itp.
  • Podkręcanie: W dalszej przyszłości raczej tak, ale bez nacisku na lepsze chłodzenie z potencjałem
  • Monitory: LG 27GL850-B 144Hz 2560x1440 i iiyama ProLite XUB2792QSU-B 75Hz 2560x1440
  • Uwagi: Stawiam na Ryzena 3900x, nVidię 2080 i chipset x570

Stworzyłem wstępną konfigurację na x-kom. Dużo części wybrałem na oko, bardziej patrząc na ceny – kwoty jakie maksymalnie chciałbym wydać na dany komponent.

MSI MPG X570 GAMING PLUS
PNY GForce RTX 2080 XLR8 Gaming OC TripleFan 8GB GDDR6
AMD Ryzen 9 3900X
SilentiumPC Armis AR7
be quiet! Dark Rock Pro 4 120/135mm
Intel 1TB M.2 PCIe NVMe 660p Series
be quiet! Pure Power 11 CM 600W 80 Plus Gold
Patriot 16GB 4400MHz Viper Steel CL19 (2x8GB)

link: https://www.x-kom.pl/lista/qg8z3xbp2

Bardzo długo rozważałem nad wyborem i9-9900KS vs Ryzen 3900x. Miałem na uwadze, że Intel pod kątem samego gamingu potrafi wyciągnąć te 10 fps więcej i jest trochę tańszy na x-kom niż Ryzen. Niemniej jednak przemówił do mnie argument nowszych technologii zastosowanych w Ryzenie. W gry typu AAA zagram może kilka razy w roku (czaję się po zakupie na RDR2, w przyszłości Cyberpunk i może GTA VI?) ale poza tym cały build będzie służył mi do pracy jako grafik i montażysta.

Jestem raczej zdecydowany na Ryzena, chyba, że ktoś miałby inne argumenty co do Intela. Chętnie wszystko rozważę. Co do reszty części bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze, ponieważ moja wiedza w tym zakresie jest niezbyt szczegółowa. Kompletnie nie mam pojęcia, którego producenta karty wybrać.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, będę zobowiązany za sensowne porady!

#2 Użytkownik jest niedostępny   Qxi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 16:47

W zasadzie to w tym zestawie do zmiany byłyby:
- płyta na X570 TUF z uwagi na lepszą sekcję
- dysk na SX8200 Pro / M9PeG / CS3030 / MP510 1TB (dużo lepsze prędkości w miarę zapełniania)
- chłodzenie na Navisa 280mm (wydajniejsze widocznie chłodzenie wtej samej cenie)
- RAM na 2x16GB 3200MHz CL16 Viper 4 / Crucial 2x16GB 3000/3200MHz CL15/CL16 (te co wybrałeś nie będą fajnie działać z Ryzenem :P)
- możesz ew też zasilacz zmienić na Supremo FM2 650W, zyskujesz pełną modularność i 5 letnią gwarancję door-to-door :P

Tak to spoko zesatw ;) Tyle co - 3900X dorwać jest problem, także musisz mieć to na uwadze. Jeżeli by go nie było, zmiana na 3700X, wtedy możesz dodać np do szybszego RAM, kolejnego dysku, obudowy z bogatszym wyposażeniem itd itd

#3 Użytkownik jest niedostępny   haldon 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 17 Listopad 2019 - 18:14

Zobacz postQxi, o 17 Listopad 2019 - 16:47, napisał(a):

W zasadzie to w tym zestawie do zmiany byłyby:
- płyta na X570 TUF z uwagi na lepszą sekcję
- dysk na SX8200 Pro / M9PeG / CS3030 / MP510 1TB (dużo lepsze prędkości w miarę zapełniania)
- chłodzenie na Navisa 280mm (wydajniejsze widocznie chłodzenie wtej samej cenie)
- RAM na 2x16GB 3200MHz CL16 Viper 4 / Crucial 2x16GB 3000/3200MHz CL15/CL16 (te co wybrałeś nie będą fajnie działać z Ryzenem :P)
- możesz ew też zasilacz zmienić na Supremo FM2 650W, zyskujesz pełną modularność i 5 letnią gwarancję door-to-door :P

Tak to spoko zesatw ;) Tyle co - 3900X dorwać jest problem, także musisz mieć to na uwadze. Jeżeli by go nie było, zmiana na 3700X, wtedy możesz dodać np do szybszego RAM, kolejnego dysku, obudowy z bogatszym wyposażeniem itd itd

Dzięki za odpowiedź! Na tej podstawie zrobiłem taki koszyk https://www.x-kom.pl/lista/b5wnthw1o. Faktycznie może być problem z procesorem, dzwoniłem do x-komu i okazuje się, że nie wiadomo kiedy on będzie , więc mogę zamówić i czekać na dostawę. Może do końca listopada się coś pojawi :). Teraz pozostało tylko wybrać jakąś sensowną obudowę.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Qxi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 18:17

W zasadzie nic ponad AR7 tutaj nie potrzebujesz :P

#5 Użytkownik jest niedostępny   Caps 

• xxx
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 03:51

https://proline.pl/koszyk/1d411b12

- o wiele lepszy CPU pod Adobe
- qsv bije qmd na głowę
- 64 GB DDR4
- nvme system i soft
- nvme odczyt / surowy

Można dać zamiast 64 GB SSD nvme 2 tb a pamięci dodać za jakiś czas. Można rozbić HDD i zrobić RAID.

W takim przypadku można mówić o zestawie do pracy o której piszesz

#6 Użytkownik jest niedostępny   AUTO6 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 08:47

Zmieniłbym zasilacz na Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold - trochę droższy, ale na zasilaczu nie ma co oszczędzać.

Proponuję RAM Crucial 32GB 3200MHz Ballistix Sport LT - w x-kom w tej samej cenie co Patrioty, które wybrałeś.

Buda to już zależnie od preferencji (3900X i tak nie opłaca się kręcić więc nie wymaga tak dobrego chłodzenia i przewiewnej obudowy jak 9900K).

#7 Użytkownik jest niedostępny   insulina 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 09:44

Zobacz postAUTO6, o 18 Listopad 2019 - 08:47, napisał(a):

Zmieniłbym zasilacz na Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold - trochę droższy, ale na zasilaczu nie ma co oszczędzać.

Proponuję RAM Crucial 32GB 3200MHz Ballistix Sport LT - w x-kom w tej samej cenie co Patrioty, które wybrałeś.

Buda to już zależnie od preferencji (3900X i tak nie opłaca się kręcić więc nie wymaga tak dobrego chłodzenia i przewiewnej obudowy jak 9900K).

Dlaczego nie opłaca się kręcić?:D

Co do tematu to autorze weź zasilacz ten, który polecił Ci UP lub jakiś be quiet 650

Te ramy mam 2x16GB i się kręcą super więc bierz ballistixy.

Ten post był edytowany przez insulina dnia: 18 Listopad 2019 - 09:46

#8 Użytkownik jest niedostępny   Dirian 

• xyz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 10:28

Zobacz postinsulina, o 18 Listopad 2019 - 09:44, napisał(a):

Bo te procki fabrycznie mają wysokie taktowania i ewentualne OC mało ponadto wyciska, a temperatury drastycznie rosną.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Qxi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 11:31

Zobacz postinsulina, o 18 Listopad 2019 - 09:44, napisał(a):

Co do tematu to autorze weź zasilacz ten, który polecił Ci UP lub jakiś be quiet 650

Te ramy mam 2x16GB i się kręcą super więc bierz ballistixy.

W zasadzie jeżeli chodzi o zasilacz jest on identyczny elektrycznie jak Supremo FM2 650W, więc IMO nie ma sensu. Tutaj rozchodzi się o jedną rzecz:
- gwarancja SPC 5 lat door-to-door na terenie PL
- gwarancja 10 lat Seasonica 2 lata w Polsce + 8 lat z koniecznością wysyłki zasilacza do serwisu za granicą naszego kraju

IMO ta 1 opcja jest lepsza, wygodniejsza i szybsza przede wszystkim ;)

#10 Użytkownik jest niedostępny   Caps 

• xxx
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 11:41

Zobacz postQxi, o 18 Listopad 2019 - 11:31, napisał(a):

W zasadzie jeżeli chodzi o zasilacz jest on identyczny elektrycznie jak Supremo FM2 650W, więc IMO nie ma sensu. Tutaj rozchodzi się o jedną rzecz:
- gwarancja SPC 5 lat door-to-door na terenie PL
- gwarancja 10 lat Seasonica 2 lata w Polsce + 8 lat z koniecznością wysyłki zasilacza do serwisu za granicą naszego kraju

IMO ta 1 opcja jest lepsza, wygodniejsza i szybsza przede wszystkim ;)

Większych głupot już lepiej nie pisz na dziś i nie wprowadzaj w błąd.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Rainbow_Dash 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 11:57

Zobacz postCaps, o 18 Listopad 2019 - 11:41, napisał(a):

Większych głupot już lepiej nie pisz na dziś i nie wprowadzaj w błąd.

Pod jakim względem wprowadza w błąd? Kwestia gwarancji którą opisał jest jak najbardziej prawdziwa, za zgodą znajomego który miał konieczność korzystania z gwarancji Seasonica mógłbym Ci podesłać screeny iż tak wygląda ich gwarancja na terenie naszego kraju. A co do samych zasilaczy to istotnie Supremo FM2 nie odbiega znacząco od Focusa Plus Gold aka Focus GX obecnie. Bazują na identycznych kondach (w pełni japońskie Nippon), pakiet zabezpieczeń również podobny, sprawność i kultura pracy na podobnym poziomie, jest i topologia DC-DC, w pełni modularne okablowanie, oraz wiele innych wspólnych cech parametrów i zastosowanych komponentów. Nie demonizujmy jednego kosztem drugiego, choć oczywiście zgadzam się iż w takim budżecie lepiej wybrać Focusa ewentualnie Corsair RMx.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Caps 

• xxx
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 12:00

Pod względem takim, że elektrycznie nie są to takie same zasilacze. Jedyne co jest podobne, to cena tych jednostek.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Rainbow_Dash 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 12:02

Zobacz postCaps, o 18 Listopad 2019 - 12:00, napisał(a):

Pod względem takim, że elektrycznie nie są to takie same zasilacze. Jedyne co jest podobne, to cena tych jednostek.

Oczywiście takie same nie są, tutaj masz rację. Jednak są podobne i tego im odmówić nie można i piszę to jako osoba mająca styczność z obiema konstrukcjami "od środka" ;)

#14 Użytkownik jest niedostępny   insulina 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 12:14

Zobacz postDirian, o 18 Listopad 2019 - 10:28, napisał(a):

Bo te procki fabrycznie mają wysokie taktowania i ewentualne OC mało ponadto wyciska, a temperatury drastycznie rosną.

Mi przy podkręconym do 4275 na all core i napieciu 1.33 w godzinnym occt temperatury pokazywały 65-72, ale to na chłodzeniu AiO i w bardzo dobrej obudowie więc wydaje mi się, że masz rację aczkolwiek troszku wydajność fajnie podskoczyła :P

#15 Użytkownik jest niedostępny   Caps 

• xxx
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 12:35

Zobacz postRainbow_Dash, o 18 Listopad 2019 - 11:57, napisał(a):

Pod jakim względem wprowadza w błąd? Kwestia gwarancji którą opisał jest jak najbardziej prawdziwa, za zgodą znajomego który miał konieczność korzystania z gwarancji Seasonica mógłbym Ci podesłać screeny iż tak wygląda ich gwarancja na terenie naszego kraju. A co do samych zasilaczy to istotnie Supremo FM2 nie odbiega znacząco od Focusa Plus Gold aka Focus GX obecnie. Bazują na identycznych kondach (w pełni japońskie Nippon), pakiet zabezpieczeń również podobny, sprawność i kultura pracy na podobnym poziomie, jest i topologia DC-DC, w pełni modularne okablowanie, oraz wiele innych wspólnych cech parametrów i zastosowanych komponentów. Nie demonizujmy jednego kosztem drugiego, choć oczywiście zgadzam się iż w takim budżecie lepiej wybrać Focusa ewentualnie Corsair RMx.

Suma summarum, zasilacze dzieli spora różnica na korzyść Seasonica. Nie demonizujemy w drugą stronę.
Jak przestaniemy pisać i mówić o takich różnicach, to sens for po prostu stanie się już zerowy i będzie można wybierać wszystko w oparciu o marketingową broszurkę. Jeżeli chodzi o regulację napięć, to te jednostki nawet obok siebie chyba nie leżały. Dodatkowo tryb hybrydowy w Seasonicu i pomimo tego niższe temperatury.

https://postimg.cc/DmjbdWdw

Jeżeli ktoś twierdzi i pisze, że są to identyczne jednostki, to aż ciężko to pojąć. Z drugiej strony później nie ma się co dziwić, że ktoś do pakietu Adobe ląduje z AMD

Ten post był edytowany przez Caps dnia: 18 Listopad 2019 - 12:37

Strona 1 z 1