Skocz do zawartości
theeaye

Poprawa chłodzenia Matebook

Rekomendowane odpowiedzi

Heja, tak jak w temacie, chciałbym się zapytać o właściwe temperatury dla Huaweia Matebook D14 Ryzen 5 2500U plus Vega 8, sprzęt posiadam jakieś 3-4 miesiące, szukałem informacji na temat poprawnych temperatur ale nie znalazłem nic konkretnego, a obawiam się, że są lekko za wysokie. Dla przykładu podczas gry w WoW'a, temperatury utrzymują się na około 74-78 stopni, w spoczynku jest to około 31-36 stopni przy podpiętej ładowarce wartość zwiększa się o około 4-6 stopni. Wszystko mierzone z podkładką chłodzącą.

 

Wiem, że przepływy ciepła w takich konstrukcjach to słaba sprawa bo jedyna opcja to radiator, stąd pytanie, czy można jakoś ulepszyć to chłodzenie? Pasta jest raczej ok, bo przecież to dosyć "świeży" sprzęt.

 

Wyczytałem, też, że maxymalna temperatura dla tego procesora to około 95 stopni, więc nie daleko do górnej granicy...

 

Jeśli chodzi o moje doświadczenie w sprawach "komputerowych" jestem raczej laikiem, to pierwszy sprzęt który został zakupiony, wcześniej były jakieś PC'ty, i inne laptopy ale wtedy nie traktowałem sprzętu zbyt poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury masz dobre jak na laptopa.

 

74 stopnie to miałem na stacjonarnym i5 4690k podczas grania.

 

Nie martw się.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, ale nie ukrywam, że fajnie by było zbić jeszcze troszeczkę te temperatury :) Wiadomo, że im chłodniej tym lepiej. Aktualnie mam podkładkę Qilive z dwoma wiatrakami niby 1000-2000 obrotów na minutę, ale czy zmiana podkładki coś da? Ciepło najbardziej jest wyczuwalne w górnej części laptopa, nad klawiaturą i w tych samych okolicach z dołu, idzie tam heat pipe także to zrozumiałe, tylko zastanawiam się jak rozprowadzić to ciepło, aby chłodzenie miało trochę łatwiejsze życie.

 

Słyszałem o Throttlingu czy jakoś tak, ale nie wiem czy warto się w to bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah jeszcze chciałbym się zapytać użytkowników tego sprzętu o ich temperatury, najlepiej o maxymalną temperaturę w stresie. Niestety HWMonitor nie pokazuje temperatury GPU, także jakby ktoś dysponował informacjami w jakich temperaturach GPU pracuje też byłoby fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...